Ekonomika – Politika

Hlavní město se vymezilo proti opatření ministerstva k uzavření trhů den před prvním adventním víkendem

Vedení hlavního města Prahy se společně se stánkaři vymezilo proti rozhodnutí vlády uzavřít veškeré vánoční trhy v republice v rámci opatření proti šíření koronaviru. Navíc v situaci, kdy mají provozovatelé trhů nakoupeny veškeré suroviny k jejich zahájení den před adventním víkendem. I proto vedení města vyzvalo vládu k neodkladnému nabídnutí adekvátních kompenzací za zrušené trhy bez možnosti se na tuto situaci připravit.

Read More

Prezident republiky předán do péče v domácím prostředí – večer návrat do VÚN pro Covid-19

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 byl propuštěn prezident republiky Miloš Zeman z Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice v Praze, odkud byl převezen do Lán.

Read More

Wolt otevírá na Smíchově první kamenný obchod Wolt Market

„Naše nabídka je založena na kvalitních produktech za konkurenční ceny. Cílem Wolt Marketu je stát se službou, která poskytne našim uživatelům prvotřídní zákaznický zážitek, zatímco zůstane zisková. Samo o sobě je to velká výzva, protože rychlá donáška i potraviny jsou nízkomaržový a po operační stránce velmi nákladný a komplexní byznys. Náplní mojí práce je tedy udělat všechno pro to, abychom našich cílů dosáhli,” popisuje Jana Trnovská, ředitelka Wolt Marketu pro Česko a Slovensko.

Read More

Skupina Kofola má za sebou další rekordní léto. Za růstem tržeb je i mimořádně vydařená sezóna v regionu Adriatic.

 Skupina Kofola zveřejnila výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku. Tržby jí v tomto období meziročně vzrostly o dalších 34 milionů korun a o 1,6 % tak překonaly loňský rekordní výsledek. V letních měsících se dařilo jak na českém a slovenském trhu, tak v adriatickém regionu. Ten zažil oživení díky přílivu turistů, kteří loni díky pandemickým opatřením v regionu chyběli. Provozní zisk EBITDA se za devět měsíců roku meziročně zvýšil o 81 milionů korun. Management Kofoly tak zpřesnil jeho celoroční odhad v rozmezí 1,08 – 1,12 miliardy korun a na listopadové valné hromadě navrhne výplatu dividendy.

Read More

OSTRA GROUP na veletrhu CZECHBUS 2021

Společnost Ostra Group převzala koncem roku 2019 od společnosti ČSAD Ostrava řízení skupiny spolupracujících firem. Poskytuje servis a zázemí podnikatelským subjektům v osobní a nákladní dopravě, výstavbě a pronájmu nemovitostí a řeší vývojové a výrobní projekty. V rámci veletrhu Czechbus se pro tuto novou značku s bohatými zkušenostmi jedná o její premiéru.

Read More

Vláda schválila pravidelné testování zaměstnanců a OSVČ i zavedení krizového ošetřovného a příspěvku v karanténě

Vláda Andreje Babiše v demisi schválila na mimořádném jednání v pátek 19. listopadu 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se zavádí pravidelné testování zaměstnanců a OSVČ, to se netýká osob s dokončeným očkováním, i návrhy zákonů o poskytování ošetřovného a o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě.

Read More

Restrikce přináší problémy i cestovkám, chybí podpora zaměstnanosti

 Asociace cestovních kanceláří České republiky dlouhodobě upozorňuje vládní představitele na chybějící podporu podnikatelů z řad cestovních kanceláří a cestovních agentur. Již od května 2021, kdy jsou stále hranice pro řadu zahraničních návštěvníků uzavřené z rozhodnutí vládních opatření, nemohou cestovní kanceláře a agentury bez omezení poskytovat své služby pro své klienty. Nově vyhlašovaná protikoronavirová opatření však již zcela likvidují činnost v oboru, ohrožují zaměstnance v cestovním ruchu a ničí i další návazné služby.

Read More

Letos se Vánoce prodraží, změny se dotknou také e‑commerce

Na vánoční shon se větší e-shopy připravují celý rok. Obvykle už koncem léta mají sjednané zboží a sklady. Letošní Vánoce budou ale jiné. Budou dražší než ty minulé, a to hned z několika důvodů. Navíc některé zboží bude silně nedostatkové. Jaké další změny oblastí e-commerce před Vánoci rezonují?

Read More

Dáme jídlo otevírá v Liberci službu Dáme market a již sedmý sklad v Praze

Společnost Dáme jídlo otevírá v Liberci a v Praze ve Stodůlkách nové sklady vlastní služby Dáme market a rozšiřuje svou nabídku doručování čerstvých i trvanlivých potravin v řádu několika minut. Pražský, v pořadí již sedmý sklad v hlavním městě, který bude zákazníkům k dispozici v okolí oblasti Praha Stodůlky koncem listopadu, tak zapadne do celkem jedenácti skladů služby Dáme market po celé ČR. Přibývají také nové spolupráce s partnery z řad obchodů. Zákazníci si tak mohou domů nechat velmi rychle doručit nejen potraviny, delikatesy či drogerii, ale i širokou škálu dalších položek od hraček, kosmetiky, potřeb pro domácí mazlíčky až po řezané květiny nebo vánoční dárky.

Read More

V PIC bude konference Podnikni to 2021 pro mladé lidi a podporu jejich podnikavosti

Pro studenty a mladé lidi se v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) uskuteční v pátek 19. listopadu konference Podnikni to 2021. Má jim ukázat, proč je dobré podnikat nebo být obecně aktivní, poradí, jak rozjet svůj byznysový projekt a jak pracovat s motivací a dalšími aktivitami v osobním rozvoji. Akci pořádá platforma Rise and Shine ve spolupráci s PIC, které spravuje Pražský inovační institut.

Read More
YouTube
Share