Ekonomika – Politika

Výsledky voleb do Evropského parlamentu na Statistickém geoportálu

Český statistický úřad na svém geoportálu prezentuje kromě výsledků Sčítání 2021 a demografických statistik i výsledky vybraných druhů voleb. Tím nejnovějším přírůstkem jsou výsledky voleb do Evropského parlamentu 2024.

Read More

Prodejna Tesco Brno Heršpice: Pohodlnější nakupování v moderním prostoru

Prodejna Tesco Brno Heršpice prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která přinesla řadu výrazných vylepšení pro zákazníky i pro zaměstnance. Modernizace rovněž přispěla k šetrnějšímu provozu s ohledem na životní prostředí. Hypermarket o prodejní ploše přes 5 300 m2 nyní láká zákazníky na bohatý sortiment potravinářského i nepotravinářského zboží s důrazem na produkty sezónní nabídky.

Read More

HP oceňuje špičkové servisní partnery v České republice

  HP Inc. Česká republika ocenila své servisní partnery v rámci prvního ročníku Customer Service Excellence 2024. Ohodnotila tak vysokou kvalitu služeb, které poskytují její autorizovaní servisní partneři zákazníkům. V roce 2024 se mezi vybrané oceněné řadí v České republice společnosti IMPROMAT – COMPUTER s.r.o., XANADU a.s., FS CODES s.r.o, Aricoma Systems a.s. a Rexonix s.r.o.

Read More

Kofola hledá ve svém sadu cesty, jak posílit české ovocnářství

Na začátku roku oznámila rodinná nápojářská firma koupi téměř 60 hektarů jabloňových sadů v Libině na Šumpersku, které tím zachránila před vyklučením. Ani ne půl roku od převzetí už Kofola ukazuje, kam se rozhodla Pragerovy sady posunout a jaký originální přístup k novému odvětví svého působení zvolila.

Read More

Česko si vybralo nové europoslance

Voliči po celé EU po pěti letech rozhodli o novém obsazení 720 křesel Evropského parlamentu. 21 poslaneckých mandátů připadajících Česku si na základě volebních výsledků rozdělí 7 kandidujících subjektů: ANO 2011, SPOLU, PŘÍSAHA a MOTORISTÉ, STAČILO!, Starostové a osobnosti, Piráti, SPD a Trikolora. Volební účast dosáhla 36,45 %.

Read More

TZMO: Druhá vlna promoakce cashback pro značky Bella a Bella Baby Happy

 Společnost TZMO Czech Republic s.r.o., známý světový výrobce a dodavatel zdravotnických, hygienických a kosmetických produktů s více jak dvacetiletou tradicí na českém trhu, opět připravila skvělou cashback akci pro všechny maminky, nastávající maminky a milovníky kvalitních a spolehlivých produktů péče o tělo a dámské hygieny.

Read More

E.ON nabídne stálým zákazníkům možnost snížit si cenu elektřiny. Levnější ceník mohou získat online od poloviny června   

Zákazníci společnosti E.ON mohou znovu ušetřit za dodávku energií. E.ON dlouhodobě nabízí svým klientům férové ceny a ceníky postupně snižuje. Na květnové plošné snížení cen plynu pro zákazníky bez fixace navazuje i novým produktem v elektřině. Od poloviny června budou mít všichni stálí klienti E.ONu možnost získat nový produkt, který má o 16 % nižší cenu za 1 MWh dodávky energie oproti základním ceníkům na dobu neurčitou. Za poslední rok a půl tak mohou mít stálí klienti se základními ceníky ceny nižší dokonce až o 34 % oproti loňským vládním stropům.

Read More

Meziroční růst maloobchodních tržeb pokračoval

Tržby v maloobchodě se v dubnu reálně meziročně zvýšily o 5,3 % a meziměsíčně stagnovaly. Tržby za prodej a opravy motorových vozidel klesly meziročně o 0,1 % a meziměsíčně o 0,3 %.

Read More

George pro děti v novém vzhledu. Je jednodušší, přehlednější a učí je hospodařit

Spořitelna připravila pro mladé klienty do 14 let (včetně) nový vzhled mobilního bankovnictví George. Jednodušším a hravějším pojetím George je chce vést k větší samostatnosti a učit je hospodařit s penězi. V současnosti George aktivně využívá již téměř 35 tisíc mladých klientů, kterým ještě nebylo 15  let. Nový design aplikace George se dětem změní automaticky od 4. června 2024. 

Read More

Společnost E.ON spustila na Vranově jedinečné bateriové úložiště. Poprvé v tuzemsku je umístěné v budově a bude používáno pro služby výkonové rovnováhy

Unikátní bateriové úložiště spustila letos na jaře společnost E.ON ve své vodní elektrárně na vranovské přehradě. Akumulátor o výkonu 2,5 MW a využitelné kapacitě 2,5 MWh, se může v případě potřeby zapojit naplno do pěti sekund do služeb výkonové rovnováhy a pomoci tak udržovat stabilitu a spolehlivost rozvodné sítě. Investice za téměř 60 milionů korun je unikátní […]

Read More