Ekonomika – Politika

Etickou certifikaci Fairtrade zná třikrát více Čechů než před deseti lety

 Agentura Median zpracovala v květnu a červnu tohoto roku pro Fairtrade Česko a Slovensko průzkum, v němž zjišťovala znalost etické certifikace Fairtrade a známky FAIRTRADE. Známku FAIRTRADE zná podle výsledků tohoto průzkumu 58 procent Čechů, znalost tohoto označení tak vzrostla za uplynulých deset let trojnásobně. Spontánní znalost označení FAIRTRADE činila letos 11 procent.

Read More

I v dalších třech letech zajistí GEFCO distribuci vozů Toyota a Lexus na českém, slovenském a maďarském trhu 

GEFCO Česká republika zajistí i v dalších letech pro společnost Toyota distribuci nových vozů k dealerům na českém, slovenském a maďarském trhu. Smlouva o distribuci hotových vozů byla uzavřena na další tři roky, předpokládaný objem přepravených aut je 120 000. 

Read More

Nájem v městských bytech musí být udržitelný, radní schválili úpravu jeho výše

Rada hl. m. Prahy schválila úpravu nájemného v městských bytech. Úprava výše nájemného byla nutná, protože v posledních 15 letech se téměř neměnila a cena 65 Kč/m2 není udržitelná. Změna se zatím bude týkat pouze nově uzavíraných smluv, u stávajících nájemníků radní kvůli epidemii COVID-19 plánují změny později.

Read More

Pfizer je nejatraktivnějším zaměstnavatelem ve svém oboru

V letošním průzkumu atraktivity zaměstnavatelů „Randstad Employer Brand Research“ v České republice získala společnost Pfizer první místo v oboru farmacie a přírodní vědy. V České republice hodnotilo téměř pět tisíc respondentů celkem 150 firem, vždy patnáct největších v deseti oborech. Farmaceutická společnost Pfizer tak v očích veřejnosti překonala z hlediska atraktivity čtrnáct svých přímých konkurentů.

Read More

Hlavní město navrhne zákon zmírňující dopad poklesu příjmů krajů

Kraje se v souvislosti s nouzovým stavem, který v důsledku šíření onemocnění COVID-19 vyhlásila vláda 12. března tohoto roku, potýkají se zásadním problémem v podobě rapidního poklesu výběru sdílených daní. Hlavní město Praha proto navrhne Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR ke schválení návrh zákona o zmírnění dopadu poklesu daňových příjmů krajů v roce 2020. Předkladateli návrhu […]

Read More

Praha poskytne 12 milionů domovu pro seniory v Heřmanově Městci, poničila ho blesková povodeň

Praha dnes schválila 12 milionů korun pro domov seniorů v Heřmanově Městci, jehož je zřizovatelem. Částka je určena na usnadnění likvidace škod po bleskové povodni, která se areálem v Pardubickém kraji před dvěma týdny prohnala. Celkové škody jsou odhadovány v řádu desítek milionů korun.

Read More

Revoluční novinka ­– papírování k úvěru na bydlení vyřídíte z mobilu za pár minut

 Vyřízení půjčky na bydlení nebylo u Modré pyramidy nikdy snazší. Modrá od 25. června 2020 jako první stavební spořitelna v Česku umožňuje svým klientům zaslat dokumenty potřebné ke schválení žádosti, k čerpání i po čerpání přes mobilní aplikaci MP Home. Vkládání do aplikace je navíc jednoduché – klient dokument vyfotí nebo nahraje z úložiště telefonu a jedním […]

Read More

“Neexistuje žádný rozumný důvod, proč nesnižovat uhlíkovou stopu”, zjistili účastníci letošní CO2 ligy.

 Celoroční program pro školy, CO2 liga, dospěl do finále. Úspěšní účastníci programu, který se zabývá klimatickou krizí, se setkali na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali svoji celoroční činnost dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica, letos již po desáté.

Read More

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Čínský angrešt – studnice zdraví

Nejdelší den v roce spolu s nocí svatojánskou nám připomínají, že vlády nad krajinou se ujalo další roční období – léto. Díky déletrvajícím dešťům se rozvodnily některé vodní toky, na druhou stranu dostala vegetace po dlouhé době šanci připravit se na horké letní dny. Vlhké a teplé počasí některým druhům vyhovuje více než jiným.

Read More

Renault SPIDER slaví 25 let

Naprosto vybočující z řady vozů Renault, Spider byl pragmatickým sportovním automobilem, jehož neskrývaným záměrem byl čistý automobilový požitek.

Read More