Ekonomika – Politika

Plzeňskému Prazdroji loni kvůli covidu klesl zisk o pětinu, nepřestal ale investovat

 Dlouhodobé uzavření pivnic v důsledku koronavirové krize a s tím spojené nižší prodeje piv se promítly do hospodářských výsledků Plzeňského Prazdroje za loňský rok.

Read More

Společnost GEFCO testuje využití alternativního pohonu v logistice, cílem je snižovat uhlíkovou stopu

Společnost GEFCO, globální expert v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v automobilovém odvětví, dokončuje testování nákladních automobilů na LNG. Tato iniciativa je součástí kontinuálního úsilí GEFCO o zlepšení environmentálního přístupu a je v souladu s ambiciózní CSR strategií, která je založena na udržitelných řešeních dodavatelského řetězce.

Read More

Mezinárodní módní řetězec Primark otevřel první prodejnu v České republice

 Primark, mezinárodní řetězec proslavený skvělou módou za velmi nízké ceny, otevřel brány své první české prodejny ležící v ikonické lokalitě pražského Václavského náměstí. Otevřením této prodejny vzniklo pro místní ekonomiku více než 300 pracovních míst. Společnost Primark vstupuje na čtrnáctý trh, čímž rozšíří své působení v rámci celé Evropy a USA. Oblíbená značka přináší nejnovější trendy i ověřenou klasiku nejen v oblasti módy. K dostání je rovněž široká nabídka domácích potřeb, dětské módy či kosmetiky, a to vše za dostupné ceny. Společnost Primark zavedla v prodejně rozsáhlá opatření, aby mohli zákazníci i zaměstnanci nakupovat a pracovat bez obav.

Read More

Raiffeisen investiční společnost získala do svého realitního fondu další nemovitost

Na začátku června přibyla do portfolia Raiffeisen realitního fondu již pátá nemovitost, která je rozšířením stávajícího objektu Galerie Písek.

Read More

Nové složení OMV MaxxMotion Natural 100Plus snižuje tření v motoru

Tření způsobené pohybem pístu ve válci vede k výraznému poklesu účinnosti spalovacího motoru. Vývojový tým společnosti OMV představuje novinku, která toto tření mezi dvěma kovy snižuje, vede k účinnějšímu chodu motoru a prodlužuje jeho životnost. Toto zlepšení umožňuje modifikátor tření v inovovaném složení aditiv prémiového paliva OMV MaxxMotion Natural 100Plus. Řidiči v České republice mohou nyní toto nové palivo čerpat a vyzkoušet jeho vlastnosti.

Read More

Regiony v Česku hlásí: Chcete byt? Pěkně si připlatíte!

Obrovský převis poptávky po nemovitostech nad jejich nabídkou nekončí. V současnosti lidé masivně shánějí byty ve větších městech či rodinné domy a pozemky, které hledají většinou do 15 km od okresních měst. Jejich ceny tak významně rostou, a proto jsou kupující s nižší bonitou nuceni se poohlédnout i v méně atraktivních lokalitách. Stále častěji se kupují také rekreační objekty a investiční byty – ty v některých regionech (například v Jihočeském kraji) tvoří skoro polovinu poptávky. Sehnat jakoukoliv nemovitost však představuje vzhledem k enormnímu zájmu téměř nemožný úkol, podle společnosti Bidli narostl až o stovky procent. Na inzeráty se v podstatě okamžitě ozývají desítky zájemců a prodá se tak víceméně cokoliv. Detailnější analýzu situace na realitním trhu v jednotlivých krajích nabídli regionální experti společnosti Bidli.

Read More

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra. Jeho oficiálním provozovatelem se stane Pražský inovační institut

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se od dnešního dne stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu. Pii bude mimo jiné podporovat začínající podnikatele, poskytovat poradenské služby a napomáhat přenosu inovací, znalostí z vědy a výzkumu do praxe. Do plného provozu by mělo být centrum uvedeno po uvolnění protiepidemických opatření.

Read More

Vitra otevřela ve svém sídle první Club Office a představila produktové novinky do kanceláří

Mnoho kanceláří zeje i nadále prázdnotou, zasedací místnosti i kuchyňky jsou opuštěné. Návrat na pracoviště se ale blíží a spolu s tím nabývají na intenzitě některé otázky: Kdy se lidé do kanceláří vrátí? Proč? Je dřívější pracovní prostředí stále odpovídající? Co dnes kanceláře musí nabízet? V odpovědi na tyto otázky švýcarská značka Vitra dramaticky změnila podobu své kanceláře a otevřela v Basileji první Club Office, klubovou kancelář – nejnovější koncept značky, která se vývojem a dynamikou pracovních prostor dlouhodobě zabývá.

Read More

Desítky historických kolejových vozidel ČD přechází do sbírek Národního technického muzea

Další část historických železničních vozidel Českých drah přejde do sbírek Národního technického muzea. Završí se tak několikaleté společné úsilí při záchraně technických památek zachycujících vývoj drážní dopravy a železničního průmyslu v bývalém Československu, které jsou neodmyslitelnou součástí našeho kulturně-technického dědictví.

Read More

ŠKODA ELECTRIC finišuje dodávku elektrovýzbroje pro trolejbusy do RUMUNSKÉ PLOJEŠTI

Do finále jde významná dodávka elektrovýzbroje pro flotilu nových trolejbusů pro rumunské město Ploješť. Výrobní závod plzeňské Škody Electric postupně opouští dvacet nových vozidel určený pro tamní dopravní podnik. Firma pro trolejbusy vyrábí kompletní elektrovýzbroj a zajišťuje montáž a zkoušky vozidel.

Read More
YouTube
Share