Ekonomika – Politika

Edenred: restaurace drží nad vodou rozvážka jídel, na obědy lidé stále příliš nechodí 

Zajít si v polední pauze na pracovní oběd? Češi na to ani po dlouhých lockdownech příliš neslyší. Najíst se do restaurace jich chodí mnohem méně než před začátkem koronakrize. Obědové tržby tak stravovacím zařízením pomáhá dohánět rozvážka jídel, která zůstala populární i poté, co se začátkem léta restaurace zcela otevřely po předchozích omezeních. Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu. Ten je sestaven z plateb více než 250 tisíc zaměstnanců, kteří k úhradě obědů v restauracích používají platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant Card od společnosti Edenred. 

Read More

Stavební veletrh FOR ARCH 2021 na podzim nabídne kompletní nomenklaturu oborů i unikátní souběh

Podzim letošního roku bude opět patřit nejvýznamnějšímu stavebnímu veletrhu u nás. Ve dnech 21. až 25. září proběhne již 32. ročník veletrhu FOR ARCH, a to opět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Kromě tradiční oborové skladby, kterou FOR ARCH nabízí, se letošní nabídka vystavovatelů rozšíří díky mimořádnému souběhu s veletrhem nábytku FOR INTERIOR. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Read More

Odhad nemovitosti k hypotéce je nyní v Raiffeisenbank zdarma

Všichni zájemci o nový hypoteční úvěr u Raiffeisenbank mohou v rámci Hypodnů od 6. 9. 2021 do 29. 10. 2021 získat ocenění nemovitosti zdarma. V rámci minulé kampaně ho využilo téměř 3 000 klientů.

Read More

Transformace české ekonomiky musí jít cestou reformy vzdělávání, shodli se kandidáti na ministra průmyslu a obchodu se zástupci podnikatelů

 Česká manažerská asociace a ekonomický deník E15 uspořádaly debatu, jež se snažila najít správnou cestu ekonomické transformace České republiky pro následující roky. O tom, jak se dostat od montoven k mozkovnám a tím zvýšit ekonomický potenciál země, debatovali kandidáti na pozici ministra průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO), Marian Jurečka (koalice SPOLU) a Martin Jiránek […]

Read More

Společnost BILLA podpořila charitativní běh hokejové Sparty

Obchodní řetězec BILLA, generální partner HC Sparta Praha, se na konci srpna zúčastnil charitativní akce Sparťanská pětka. V letošním ročníku zajistil občerstvení běžcům, a také dopomohl vybrat potřebnou částku pro onkologicky nemocného Jakuba.

Read More

Společnost Primark se zavazuje učinit udržitelnější módu dostupnou všem. Představuje rozsáhlý program nových závazků

15.září 2021: Společnost Primark dnes představila rozsáhlou strategii udržitelnosti, jejímž cílem je snížit plýtvání s oblečením, snížit emise uhlíku napříč hodnotovým řetězcem na polovinu a zlepšit životy lidí, kteří vyrábějí výrobky pro tuto společnost.

Read More

Albert úspěšně testuje novinku na předčištění odpadní vody

Jako odpovědný obchodník se Albert stará také o vodu, kterou vypouští do kanalizace. Kromě využívání klasických lapačů tuků nyní testuje zcela nové zařízení – AGC poddřezový separátor, který předčišťuje odpadní vodu a zbavuje ji mastnot a tuků. V testovacím provozu byl instalován v prodejně v pražských Čestlicích a na Václavském náměstí. Odloučený olej – ze separátoru nebo lapačů […]

Read More

Trh zaplavil rekordní počet padělaných cigaret. Rozpočet přišel o miliardu.

V Česku rekordně narostl podíl padělaných cigaret. Vyplývá to z výzkumu odhozených prázdných krabiček, který výskyt padělaných cigaret sleduje každého půl roku. Podle jeho aktuálních výsledků se letos v Česku spotřebuje čtvrt miliardy padělaných cigaret. Státní rozpočet kvůli tomu přijde o miliardu korun. Je to nejvyšší podíl padělaných cigaret, jaký byl kdy v Česku zaznamenán.

Read More

Komerční banka je nově bankou českého hokeje

Hlavním partnerem extraligy ledního hokeje a zároveň hlavním partnerem národního hokejového týmu se od letošního ročníku nejvyšší ligy stává Komerční banka. Spojení banky s jedním z nejpopulárnějších tuzemských sportů bude v komunikační rovině podtrhovat slogan Komerční banka – banka českého hokeje. U příležitosti nově oznámeného partnerství banka od dnešního dne nabízí tematický design platební karty s motivem reprezentačního týmu.

Read More

Novým „HERO“ Johnnie Walker se od září stává herec a držitel Oscara Adrien Brody.

Nejprodávanější skotská whisky na světě, Johnnie Walker, zahajuje novou kampaň ve spolupráci s hercem a držitelem Oscara, Adrienem Brodym. Snahou kampaně s názvem „THE WALKERS“ je posunout populární slogan KEEP WALKING. „Svět potřebuje pokrok nyní více než kdy dříve a toho můžeme dokázat společně,“ je aktuálně přesvědčena značka.

Read More
YouTube
Share