GASTRONOMIE

Smíchovští sládci v pražských hospodách. Staropramen se připojuje k oslavě Dnů českého piva

 V rámci devátého ročníku oblíbené akce Dny českého piva vyrazí sládci pivovaru Staropramen do pražských hospod. V šesti podnicích slavnostně narazí soudek Extra Chmelené 12 a budou s hosty debatovat o jedinečnosti českého piva.

Read More

Originální menu spárované s pivními speciály. Pavel Berky vaří ve Fortelu!

 Smíchovská novinka na gastronomické scéně – restaurace Fortel od pivovaru Staropramen – nabídne exkluzivní menu šéfkuchaře Pavla Berkyho. Od 20. září se bude párovat s pivními speciály Smíchovského výběru. Událost vyvrcholí akcí pro širokou veřejnost 30. září, kdy bude Pavel Berky vařit v otevřené kuchyni.

Read More

Barevné podzimní menu doplňte o sklenku skvělého vína

Než se podzim přehoupne do své druhé části, je tím nejbarevnějším ročním obdobím. Zelená se pomalu mění na žlutou, červenou až po odstíny hnědé. Tato exploze barev kouzlí romantickým duším úsměv na tváři. Ale ani později nemusí být dny šedivé.

Read More

Festival delikátních chutí 2021 – Jsme tu a pořád nám chutná!

Tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa opět zaplní Novoměstskou radnici a její okolí. Festival navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si na Novoměstskou radnici přicházeli vychutnat širokou škálu delikátních chutí. Gastronomická scéna, stejně jako ostatní odvětví, prošla […]

Read More

Fanoušci pivovaru Bernard si řekli o čokoládu

Rodinný pivovar Bernard loni 13. září k Mezinárodnímu dni čokolády zveřejnil na sociálních sítích v počítači vytvořený obrázek čokolády s logem pivovaru. Nápad se fanouškům pivovaru velmi zalíbil a začali se čokolády „dožadovat“. „Popravdě, zájem jsme čekali. Ale ne tak velký,“ připouští marketingový ředitel pivovaru Tomáš Lipták. „Začali jsme hledat, kdo je schopen takovou čokoládu […]

Read More

Novým „HERO“ Johnnie Walker se od září stává herec a držitel Oscara Adrien Brody.

Nejprodávanější skotská whisky na světě, Johnnie Walker, zahajuje novou kampaň ve spolupráci s hercem a držitelem Oscara, Adrienem Brodym. Snahou kampaně s názvem „THE WALKERS“ je posunout populární slogan KEEP WALKING. „Svět potřebuje pokrok nyní více než kdy dříve a toho můžeme dokázat společně,“ je aktuálně přesvědčena značka.

Read More

Čtvrtstoletí sládka i košt Václavova ležáku – to byly Pivovarské slavnosti Holby

Po roční pauze se do areálu hanušovického pivovaru Holba opět vrátily davy návštěvníků, kteří tam dorazili užít si ryzí pivo z hor. Kromě půllitrů se svěžím zlatavým obsahem čekal na všechny bohatý program plný soutěží a koncertů. Pódium ale nepatřilo jen kapelám, ale také sládkovi Luďkovi Reichlovi, který byl oceněn za své pětadvacetileté sládkovské umění.

Read More

Zlín ožije v první polovině září filmovým festivalem, v Uherském Hradišti pořádají tradiční vinné slavnosti a v Rožnově pod Radhoštěm ochutnáte podlesníky

Ve čtvrtek 9. září začíná ve Zlíně podzimní část Zlín Film Festivalu. Ve filmovém programu se objeví řada snímků z domácí produkce pro děti a mládež. V soutěží sekci představí například snímek Myši patří do nebe, který byl natočený na motivy knihy Ivy Procházkové, přední české autorky knih pro děti a mládež. Oblíbený velkolepý ohňostroj, působivá ohňová show s podmanivou hudbou zahájí festival ve 22.00 hodin. V neděli 12. září se ve Zlíně koná Festivalový půlmaraton, jeho součástí bude také rodinný běh. Ve středu 15. září nebude na Náměstí Míru ve Zlíně nouze o výletní tipy z regionu – připraveny jsou řemeslné ukázky, filmové animace s Filmovým uzlem i tvůrčí dílny Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, nebude chybět ani nabídka turistických prospektů. Zlín Film Festival 9. – 15. září 2021 ve Zlíně. www.zlinfest.cz

Read More

Svěží pivo na závěr léta – Volba sládků v září nabídne Kozel Mistrův Pšeničný!

Oblíbený program Volba sládků Plzeňského Prazdroje v září milovníkům piva nabídne Mistrův Pšeničný od značky Velkopopovický Kozel, svěží pivo s charakteristickou chutí pšeničných piv s tóny banánu a hřebíčku. Tuto novinku, která je vůbec prvním pšeničným Kozlem, nabídne více než 1300 hospod a restaurací v Česku.

Read More

Food festival Pernštejnské hodování na zámku Pardubice

Moderní gastronomie a pernštejnská kuchyně na jednom místě! Přijďte ochutnat jak špičkové výtvory současných kuchařů, tak ověřte jejich um v přípravě jídla, které se podávalo u pernštejnského dvora a v době renesance!

Read More
YouTube
Share