Gastronomie

Hard Rock Cafe Praha hostům nabídne nabité menu ke Dni díkůvzdání.

Hard Rock Cafe® Praha v podzimních měsících rozšíří svůj sortiment a vřele přivítá hosty Dne díkůvzdání 28. listopadu 2019 s limitovanou nabídkou pochoutek z krůtího masa. V rámci oslav ikonická restaurace Hard Rock® nabídne speciální slavnostní menu včetně pečené krůty s čerstvou zeleninou a domácí nádivkou, podávanou s bramborovou kaší a brusinkovou omáčkou, která díky […]

Read More

Svatomartinské hody a svatomartinské tradice

Svatomartinské hody již neodmyslitelně patří k oslavám svátku svatého Martina. Ten se slaví 11. listopadu a symbolizuje konec podzimu a příchod zimy. O tom, že k hodování patří svatomartinská husa.

Read More

Soutěž pivních speciálů 2019

Jubilejní, desátý ročník soutěže CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku 2019 byl ve znamení úspěchů tradičních značek i pivních novinek z devíti velkých i malých pivovarů. Nejvíce ocenění, celkem pět, si ze soutěže odnesl pivovar PRIMÁTOR a.s. a čtyři PIVOVAR SVIJANY, a.s.

Read More

Herce z Divadélka Radka Brzobohatého i matky samoživitelky nadchlo „halloweenské” vaření v Potravinové bance

Halloween a dýně k sobě neodmyslitelně patří. A protože dýně dokáže rozzářit i zachmuřené nebo smutné tváře, rozhodla se společnost Edenred uspořádat společně s Potravinovou bankou Praha a herci z Divadélka Radka Brzobohatého – Hana Gregorová, Bára Mottlová a Vojta Efler.

Read More

Svatomartinské slavnosti 8.11.2019 na Rašínově nábřeží: vinaři, husí speciality a živá muzika

Přes 50 stánků, 25 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“.

Read More

Přijďte ochutnat vína z různých koutů Itálie včetně velkých vín z Toskánska a Piemontu.

Milovníky vína přivítá 3. ročník Galadegustace italských vín společnosti VinoDoc. Budete mít jedinečnou možnost setkat se se zástupci některých dodavatelů a seznámit se s absolutní špičkou italské vinné produkce. Mezi vystavovateli nebudou chybět vinařství  Roccolo Grassi, Siro Pacenti, Fattoria Selvapiana, Ca del Baio, Falkenstein nebo Sella&Mosca.

Read More

   ČESKÁ CHUŤOVKA 2019 – Ocenění nejlepších potravin

   V nádherném prostředí Rytířského sálu Valdštejnského paláce se konal již 11. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2019 a Dětská chuťovka 2019. Záštitu převzal 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, místopředsedové Senátu Jan Horník a Milan Štěch, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova a ministr zemědělství Miroslav Toman.

Read More

Čokoládový Festival 2019 v Galerii Harfa

Čokoládový festival 2019 – Osmý ročník se uskuteční o d pátku 18. do neděle 20. října 2019  s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Read More

BILLA spustila nový blog Gusto Academy plný praktických a levných receptů nejen pro náročné strávníky

Nová podoba blogu pro gastronomické nadšence nabízí několik rubrik plných osvědčených i neobvyklých receptů, krásných fotek, videí a užitečných tipů.

Read More

FOR GASTRO & HOTEL-přinese novinky z oboru i burzu práce

FOR GASTRO & HOTEL -odborný veletrh v­ Praze specializovaný na obor HotelRestauraceCatering  představí letos na podzim opět zajímavé novinky a­ trendy v ­oboru. Ve dnech 10. až 13. října 2019 se to nejlepší z ­gastronomie potká v letňanském areálu PVA EXPO PRAHA.

Read More