GASTRONOMIE

Legendární rum Havana Club uvádí limitovanou edici The MAG  

Havana Club 7 je právem považován za jeden z nejušlechtilejších rumů na světě. Jeho nezaměnitelná chuť a kvalita je výsledkem tradičního výrobního procesu. Vytvoření trvá více než čtrnáct let a každý jednotlivý rum určený k míchání musí být starý nejméně sedm let. Rumy Havana Club jsou výjimečné nejen svou chutí, kvalitou a tradicí, ale i dlouhodobým propojením s pouliční kulturou, tvůrčími impulsy, vnitřní energií a mocnou sílou komunity.

Read More

KONGRES FOR GASTRO & HOTEL: Ukáže, jaká je budoucnost gastronomie očima slavných food blogerek

KONGRES FOR GASTRO & HOTEL letos představí významné osobnosti z pohostinských oborů a také přivítá v panelové diskuzi slavné tváře české digitální bubliny – přední food blogerky. Čtveřice žen, které se staly hvězdami sociálních sítí i kuchyní, budou hovořit o trendech gastronomie u nás a poradí podnikům, jak uspět v pohostinství v blízké budoucnosti. Účastníky čekají také přednášky o digitalizaci oboru, rady jak si udržet stálé hosty nebo jak zjednodušit proces rezervací. Odborný kongres se koná 29. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Oficiálními vozy kongresu jsou automobily značky FORD.

Read More

Čepované pivo z Plzně míří do kaváren. Unikátní výčep už je ve stovce podniků

Plzeňský Prazdroj chystá pivní revoluci ve světě kaváren a moderních bister. S čepovaným pivem míří do míst, kde je zatím vedle kávy, dortů a sendvičů k mání nejvýše pivo v lahvích a plechovkách. Aby uspěl, vyvinul unikátní designový minivýčep Barnie, který využívá prvky technologie tankového piva. Vejde se na barový pult a je jednoduchý na obsluhu i údržbu.

Read More

Banánem infuzovaná novinka kolumbijského rumu LA HECHICERA

Již více než tři generace vyrábí rodina Riascos v Kolumbii prvotřídní rumy s nekompromisním důrazem na kvalitu a chuť. La Hechicera [la ečisera], španělský výraz pro čarodějku, je prémiová směs rumů se stářím 12 až 21 let oslavující fascinující kulturu, historii i svůdnou krásu bujarého kolumbijského pobřeží Karibiku. Po úspěšném uvedení rumu La Hechicera Reserva Familiar se nabídka na českém trhu nově rozrůstá o výjimečnou edici výrazného rumu infuzovaného banánem La Hechicera Serie Experimental No. 2 Banana Infused s charakteristickou zářivě modrou pečetí a zdobenou láhví.

Read More

Staropramen spouští soutěž o designové lednice, OLED televizory i reprezentační fotbalové sady

Od 19. září v obchodech probíhá národní spotřebitelská promoce značky Staropramen. Do konce října se mohou konzumenti zapojit koupí
12 vybraných piv do soutěže o téměř tisíc hodnotných cen.

Read More

Česká chuťovka vsadila na tradice a vynikající chuť českých potravin

Česká chuťovka vsadila na tradice a vynikající chuť českých potravin už před 14 lety, kdy byl trh zaplaven levnými potravinami z dovozu a čeští výrobci byli nuceni se často i proti své vůli uchylovat k levným náhražkám kvůli konkurenceschopnosti. Od té doby se mnohé změnilo k lepšímu, české potraviny v kvalitě a chuti většinou ty dovozové i předčí a naši spotřebitelé se také naučili lépe rozlišovat kvalitu od nekvality a nehledět jednostranně jen na nízkou cenu.

Read More

Bernard slaví Den čokolády pralinkami s pivní pálenkou

Rodinný pivovar Bernard má svoji pivní pálenku a také čokoládu. A tak nebylo daleko k nápadu je spojit a vznikly nové Pralinky s Pivní pálenkou Bernard. Pivovar je do prodeje uvede 13. září na Mezinárodní den čokolády.

Read More

Jarmark chutí – gastronomický zážitek opět v Teplicích

26 let se koná v Teplicích jediná konference v ČR o prevenci nemocí výživou pod názvem Výživa a zdraví určena pouze pro odborníky ve výživě. Přemýšleli jsme, jak vybrané přednášky od odborníků předat široké veřejnosti, a především mladé generaci vhodnou formou. Tato doba nás přesvědčuje o tom, že je nutné vzdělávání ve výživě a zdraví. […]

Read More

Birell jede. Každé osmé prodané pivo z Prazdroje je nealkoholické.

Každé osmé pivo z Plzeňského Prazdroje je již nealkoholické. Dlouhodobý růst populární značky Birell v letošním roce ještě akceleruje. Za prvních sedm měsíců roku prodal Prazdroj o čtvrtinu nealkoholických piv více než ve stejném období loňského roku. Roste přitom jak základní, neochucená verze Birellu, tak i nealko radlery, tedy Birelly ochucené přírodními ovocnými šťávami. V […]

Read More

Srpnová volba sládků – Pivní SandÁLE

V  srpnu se ve více než tisícovce restaurací po celé republice  bude čepovat pivo s příznačným názvem SandÁLE. Svrchně kvašený letní Ale je osvěžující lehké pivo s americkými kořeny, ideální pro horké letní dny.

Read More