Gastronomie

Češi kuře milují!

Kuře patří do českého jídelníčku stejně jako svíčková nebo guláš. Nejméně třikrát týdně si ho dá každý druhý Čech. Nejraději ho mají mladší ročníky (70 %) a nejvíce kuřecí konzumují Pražané, kde ho jí 60 % lidí. Nejoblíbenější jsou prsíčka, preferuje je polovina Čechů. A jen dvě procenta lidí dotazovaných v průzkumu pro řetězec restaurací […]

Read More

4. ročník chuť Itálie a Středomoří

Atraktivní a krásná lokalita pražské Kampy je jako stvořená pro ochutnávání samých dobrot. Poslední červencový víkend se tedy můžete těšit na mezinárodní gurmánskou společnost.

Read More

Víno na zámku – festival dobrého vína a kvalitní gastronomie

Máte rádi víno? Pak se vydejte se v sobotu 27. července 2019 do Letovic. Více než třicet pečlivě vybraných vinařů a dodavatelů vína se letos bude prezentovat na zámku Letovice, aby vám představili ta nejlepší vína, které lze v České republice ochutnat.

Read More

PORÝNÍ – Část I.

V našich toulkách po německých vinařských oblastech, vínech a gastronomii pokračujeme v povodí řeky Rýna. Dnes se tedy přesuneme z údolí řeky Mosely, která se po své pouti 550 km třemi zeměmi – Francií, Lucemburskem a Německem – vlévá do Rýna u Koblenze. Během projížďky lodí proti proudu řeky od místa soutoku či autem nebo vlakem po pravém […]

Read More

Vinobraní připomene výročí sametové revoluce

Necelé tři měsíce zbývají do začátku největších oslav vína v České republice. Znojemské historické vinobraní, které se bude konat ve dnech 13. – 15. září, nabídne 13 hudebních a historických scén, desítky mázhauzů, komponovaný ohňostroj a velkolepý průvod krále Jana Lucemburského.

Read More

Zlatý kuchař 2018

Anketa Zlatý kuchař se letos uskutečnila již pošesté. Pro pořádající redakci časopisu Gastro&Hotel profi revue byla od počátku vzorem podobná anketa, kterou vyhlašuje prestižní, německý, gastronomický časopis Der Feinschmecker.

Read More

Propagace českých potravin

Nově schváleným propagačním programem, který se začíná realizovat od prvního dubna 2019, je program „Zrozeno v EU“ předložený Agrární komorou České republiky. Ten volně navazuje na úspěšné programy z předchozích let: „Bílé plus. Mléko, velké plus pro vás” a „Bílé plus. Mléko a mléčné výrobky, velké plus pro vás“.

Read More

Zlatý pohár Česko Slovenska zná své vítěze

První ročník mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenka zná své vítěze. Po hodnocení v hotelu Termal Mušov se držitelem hlavní ceny – Zlatého poháru, stalo Vinárstvo Miro Fondrk ze Slovenska. Tuto cenu získává jako vinařství s nejlepší kolekcí vín. Titulem šampiona mezi víny se může těšit Merlot 2015, shodou okolností ze stejného vinařství.

Read More

Francouzský trh na Kampě již podvanácté

Již podvanácté se můžeme potkat v přátelské atmosféře a francouzském stylu ve stínu stromů na Kampě.

Read More

Oslava světového dne mléka

Z podnětu Mezinárodní mlékařské federace (IDF – International Dairy Federation) se slaví 1.června již od roku 1957 každoročně světový den mléka. Letošní společensko-odborná akce „Oslava mléka“ proběhla v Národním zemědělském muzeu za přítomnosti zástupců veřejného života, médií a samozřejmě odborníků a manažerů mlékárenského průmyslu a zemědělské prvovýroby. Oslavu organizoval Českomoravský svaz mlékárenský (ČMSM) ve spolupráci […]

Read More