Gastronomie

Tour svatého Patrika – Centrem oslav  bude MeetFactory. Nebude chybět ani již tradiční průvod Prahou

Svátek svatého Patrika se bude na mnoha místech v celé zemi. Praha však bude centrem oslav, vedle průvodu ulicemi metropole v úterý 17. března 2020 bude probíhat až do neděle tzv. Tour svatého Patrika, která vyvrcholí v sobotu 21. března 2020 v klubu MeetFactory.

Read More

Festival delikátních chutí –  jaro 2020

V sobotu 21. 3. 2020 znovu zaplní Novoměstskou radnici a její okolí tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival delikátních chutí vstupuje už do své šesté sezony a v duchu očekávání jara bude čerstvě a svěže laděný. Přijďte po zimě dočerpat energii, pochutnat si a při troše štěstí užít i první příjemné chvilky pod […]

Read More

Největší slavnost moravského uzeného ve střední Evropě se blíží

Přestože venku ještě vládne zima, organizátoři tradičních Slavností moravského uzeného a vína mají napilno. Přípravy osmého ročníku festivalu pro gurmány nebo rodiny, které si chtějí zpestřit víkend s dětmi, vyvrcholí v sobotu 29. února a neděli 1. března. Opět bude k mání teplé uzené z udírny, řeznické workshopy a kuchařská show s uzeným masem v podání Martina Škody.

Read More

Hard Rock Cafe Praha naservíruje speciální menu pro všechny zamilované. Na Valentýna nebude chybět ani živá muzika.

Svátek všech zamilovaných, svatý Valentýn, se nezadržitelně blíží. A jako každý rok, i letos pražské Hard Rock Cafe připravilo speciální valentýnskou nabídku. Hosté restaurace se v období od 10. do 17. února 2020 mohou těšit na dvě časově omezená menu, která nabídnou klasický výběr oblíbených pokrmů, ale také limitované novinky. 

Read More

Oslavte letošního Valentýna v japonském stylu v Crab & Sushi

Přemýšlíte, jak ozvláštnit letošní valentýnský večer? Zkuste vyrazit do Japonska. Díky nové restauraci Crab & Sushi, která se nachází v centru Prahy, máte Japonsko doslova na dosah. Můžete zde ochutnat to nejlepší z moderní japonské kuchyně a být tak chvíli nejen na jiném kontinentu, a díky perfektnímu jídlu také v úplně jiné dimenzi.

Read More

Speciální valentýnská akce v ORION Ateliéru

Značka ORION vloni začala psát další kapitolu svého příběhu. Na pražském Jungmannově náměstí otevřela první ORION Ateliér – místo, kde si může návštěvník přijít vytvořit svou vlastní čokoládu.

Read More

Masopustní zabijačka na zámku Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve v sobotu 15. února 2020 na lovecký zámek Ohrada všechny ty, kteří si chtějí vychutnat atmosféru tradiční zabijačky. Masopustní akce nabídne veselici s maskami a připomene místní zvyky s masopustem spojené i hojnost jídla typickou pro toto období.

Read More

Oslavy svatého Patrika v ČR – slavit se bude několik dní

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které si v posledních letech našly své místo také v České republice, se neustále zvětšují. Letos začnou průvodem v úterý 17. března 2020  a skončí hudebními koncerty v sobotu 21. března 2020 .  Letos přinesou několikadenní propojení české scény s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Hlavními ingrediencemi budou […]

Read More

IKA/Kulinářská olympiáda ve Stuttgartu přivítá více než 2 000 kuchařů

IKA / Kulinářská olympiáda: Německá asociace kuchařů e.V. (VKD), hlavní město spolkové země Messe Stuttgart a DEHOGA Bádensko-Württembersko pozvali do Stuttgartu některé z nejlepších světových kuchařů.

Read More

Speciální menu pomůže seniorům. Pizza Coloseum podpoří Nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté

Po celém Česku se na stolech 15 restaurací Pizza Coloseum znovu objeví speciální sezónní menu. Od 3. února 2020 bude možné v Praze, Ostravě, Brně, Teplicích a Českých Budějovicích ochutnat jídla z typicky italské nabídky vytvořené týmem šéfkuchaře Marka Rauvolfa. Tentokrát ale z každého hlavního chodu poputuje celých 50 Kč na podporu Nadace Krása pomoci, […]

Read More