GASTRONOMIE

Vánoční kouzlo v nealkoholických zdravých koktejlech od Mattoni

Když se pomalu snáší zimní večer a světla vánočních trhů začínají blikat, je čas přivítat sváteční období s něčím opravdu mimořádným. Mattoni letos oživuje vánoční kouzlo s exkluzivní kolekcí nealkoholických koktejlů, které jsou jako stvořené pro chvíle sdílené radosti a pohody. Tyto nápoje nejen osvěží, ale přenesou do světa vánočních tradic a moderní elegance. Ať už se těšíte na klidný večer u krbu nebo hledáte něco, co zpříjemní vánoční oslavy, naše koktejly jsou tou pravou volbou.

Read More

Ochucené paštiky od Hamé

Ochucené paštiky od Hamé přináší do trvanlivého segmentu pestrou symfonii chutí. Masové paštiky s příchutěmi známe – ale především jako chlazené produkty, které v lednici vydrží jen pár dnů. Hamé přichází na trh se zbrusu novou řadou trvanlivých ochucených paštik, upravených sterilizací. Vstupuje tak do rychle rostoucího segmentu výrobků s pěti zajímavými chutěmi: s brusinkami, […]

Read More

Rybáři MENDELU budou kontrolovat udržitelný chov ryb pro řetězec Albert

Rybáři Mendelovy univerzity v Brně vytvořili desatero zásad udržitelného chovu pro rybářské podniky, které budou dodávat ryby a rybí produkty do obchodního řetězce Albert. Podniky, které splní stanovená kritéria, získají certifikaci a budou moci užívat ochrannou známku Udržitelný chov ryb. Certifikace garantuje spotřebiteli tradiční způsob chovu i výlovu českých ryb, ale také kvalitní maso. Plnění […]

Read More

Coca-Cola je nově v litrové skleněné lahvi

Milovníci oblíbeného černého bublinkové nápoje mají další důvod k radosti. Na vybraných prodejních místech v Česku je nově dostupná Coca-Cola v jednolitrové skleněné lahvi. Novinka je limitovaná jen pro předvánoční období a prodává jak samostatně, tak v přepravce se 6 nebo 12 lahvemi. Skleněná lahev i přepravka je zálohovaná, vrátit je lze v místě prodeje.

Read More

Kráska a zvíře aneb Jak soutěžící MasterChef Česko připraví z nehezkého lákavé

V nejnovějším dílu populární televizní soutěže MasterChef Česko se soutěžící budou muset tentokrát vypořádat se zajímavými výzvami inspirovanými Kráskou a zvíře. Tento díl, který se zaměřil na nalezení estetické krásy v neobvyklých surovinách a otestoval schopnost pracovat se syrovým masem, nabídl divákům nejen zajímavý pohled do kuchařského umění, ale také zápletku plnou překvapení a napětí.

Read More

Kofola usiluje o další tradiční značky. Oznámenou akvizicí chce vstoupit do pivního segmentu s regionální působností

Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, která rozvíjí tradiční značky piv Holba, Zubr a Litovel. Nápojářská rodina tak může na regionální úrovni vstoupit do další kategorie, ve které může využít své podnikatelské, distribuční a marketingové know-how. Dokončení transakce, která podléhá schválení antimonopolních úřadů, se očekává zkraje příštího roku.

Read More

Jako vejce vejci v kuchyni MasterChef. Která dvojice uvaří identický pokrm?

 V předchozím díle rozhodovala štěstěna, tentokrát půjde hlavně o komunikaci. Dvojice kuchařů dostanou za úkol porotcům předložit dva identické pokrmy, na nichž budou muset spolupracovat, aniž by na sebe viděli. Nepůjde pouze o totožnou chuť, ale i stejný styl servírování. Dobrá komunikace bude tedy klíčová. Z osmi zbývajících soutěžící na balkon postoupí šest nejlepších. Poslední dvojice se postaví proti sobě, zatímco budou v reálném čase následovat recept šéfkuchaře Honzy Punčocháře.

Read More

Festival regionálních produktů a výrobků

To nejlepší od nás na Festivalu regionálních produktů. Poznej, nakup, objednej a hlavně ochutnej! Na středu 15. listopadu 2023 pro Vás turistická oblast Novohradsko – Doudlebsko připravuje další ročník akce Festival regionálních produktů a výrobků. V kulturním domě v Kaplici se potkáte s producenty z oblíbené oblasti a čeká Vás také doprovodný program a soutěže.

Read More

Vychutnejte si svátky s nejoblíbenějšími tortilla chipsy na světě

 Přemýšlíte, jaký snack byste si dali ke sledování vánočních filmových hitů a pohádek nebo na silvestrovské party? Vyzkoušejte Doritos! Nejoblíbenější tortilla chipy na světě jsou teď dostupné i v českých obchodech. A to hned ve 3 výtečných příchutích: Nacho Cheese, Sweet Chilli a Hot Corn, ze kterých si vybere opravdu každý.

Read More

Letenskou husu do Národního zemědělského muzea přivede svatý Martin

Letenskou husu letos uvedou starokladrubští koně. Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravilo už patnáctý ročník akce Letenská husa. Návštěvníky čekají svatomartinská husa i vína, cimbálová muzika, výroba mašlovaček z husího peří, moštování a zejména starokladrubští koně ve službách Městské policie Praha. Akce se koná v sobotu 11. listopadu od 10 do 17 hodin.

Read More