Jihomoravský kraj

V centru Brna se v pondělí otevře historicky nejmenší prodejna Lidl

V pondělí 30. listopadu 2020 otevírá společnost Lidl na Náměstí Svobody v Brně svou historicky nejmenší prodejnu. Prodejna o ploše 596 m2 se nachází ve druhém podlaží obchodního centra Rozkvět a svou lokalitou nabídne možnost nákupu čerstvých potravin a pečiva v samotném centru jihomoravské metropole. V největším městě na Moravě otevírá společnost Lidl již svou […]

Read More

Několik desetiletí trvající oprava minaretu v Lednici končí

V zámeckém parku v Lednici na Břeclavsku končí v těchto dnech několik desetiletí trvající oprava minaretu, který je nejstarší dochovanou rozhlednou v České republice.

Read More

V ulicích Banskobystrická a Terezy Novákové vymění koleje, auta projedou s omezením

Víkendové omezení v dopravě čeká řidiče projíždějící ulicí Banskobystrickou. Kvůli výměně tramvajových kolejí musejí ve dnech 28.–29. listopadu počítat hned s dvojím zúžením silnice ve směru do centra. První omezení bude v ulici Terezy Novákové v místě, kde tramvaje odbočují do smyčky na konečnou. Zde budou muset auta projet přes část tramvajového pásu a poté se vrátí do jízdního pruhu. Pro jízdu rovně i pro odbočení bude  o víkendu fungovat pouze jeden (pravý jízdní) pruh.

Read More

Opravy povrchu v Pisáreckém tunelu jsou v plném proudu.

Opravy povrchu v Pisáreckém tunelu jsou v plném proudu. Práce se  daří dle plánu a lze předpokládat jejich dokončení již koncem týdne a zprovoznění roury „A“ s předstihem. Termín ukončení uzavírky ještě upřesníme.

Read More

Zakoupením dárků z ekologické kolekce pomůžete brněnské zeleni

To, aby se lidem v Brně dobře žilo, je prioritou a společným cílem vedení města i jeho příspěvkových organizací. Proto se nyní spojil Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna s Veřejnou zelení města Brna a TIC BRNO a nabízejí speciální ekologickou kolekci suvenýrů, jejichž zakoupením lidé a firmy přispějí na péči o městskou zeleň.

Read More

Sportovní areál na Kraví hoře doplní wellness centrum

Sportovní areál na Kraví hoře čekají změny. Díky stavebním úpravám zde vznikne wellness centrum a rozšíří se zázemí letního koupaliště. Radní dnes na základě nabídkového řízení vybrali stavební firmu, která práce provede. Bude jí společnost KOMFORT.

Read More

Jihomoravský hasiči zasahovali na dálnici D1

Čtvrtek, 5. listopadu 2020 – Dvě dopravní nehody na dálnici D1 zaměstnaly odpoledne krátce po sobě naše jednotky.

Read More

V souvislosti s epidemií COVID-19 omezí ČD v koordinaci s kraji vybrané regionální spoje

Vzhledem k nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR je v koordinaci s krajskými úřady dočasně omezena regionální vlaková doprava ČD. Provoz je aktuálně omezen v hlavním městě Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a v Kraji Vysočina. Omezené jsou zejména vlaky, které jedou v přepravních sedlech, v okrajových částech dne, dále tzv. „školní“ vlaky a rekreační spoje. Zachována je naopak nabídka spojení pro cestující jedoucí do zaměstnání. Od 9. listopadu bude přerušen provoz přeshraničních osobních vlaků v úseku Harrachov – Szklarska Poręba Górna mezi Libereckým krajem a Dolnoslezským vojvodstvím. Zavedená opatření budou platit do odvolání a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace může dojít k dalším úpravám.

Read More

Muž na jeřábu potřeboval naši pomoc

Pondělí, 2. listopadu 2020 – Neobvyklý zásah za sebou mají hasiči na Znojemsku. Zachraňovat museli muže z jeřábu. K události vyjeli hasiči-lezci ze Znojma i Brna.

Read More