Jihomoravský kraj

Ve Starém Lískovci jsou dvě nová parkoviště. Město z Fondu mobility investovalo přes 58 milionů korun

Ve Starém Lískovci vzniklo celkem 258 nových parkovacích míst. Zatímco parkoviště při ulici Kyjevská je v provozu od konce loňského roku, na Labské bylo otevřeno v těchto dnech.

Read More

Svezte se historickým vlakem na výlet do Lednice!

Vydejte se do Lednicko-valtického areálu nostalgickým vlakem! Od 1. května do 29. září 2024 jezdí o víkendech a státních svátcích z Břeclavi do Lednice a zpět historický motoráček Hurvínek. V rámci akce Lednické parní léto ho o sobotách 18. května a 7. září 2024 nahradí parní vlak s vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.

Read More

Botanici prozkoumali flóru Brna, ve městě roste 1 492 planých druhů rostlin

Ve městě Brně se vyskytuje 1 492 druhů planých nebo samovolně zplanělých rostlin, z nichž 255 patří mezi ohrožené druhy. Vyplývá to z nejnovější studie, která zmapovala výskyt planých rostlin na území Brna. Tým botaniků z Masarykovy univerzity pod vedením Zdeňky Lososové na studii pracoval více než 10 let a rozšíření druhů zdokumentoval na jednotlivých […]

Read More

Vědci zkoumají historii užívání léčivých rostlin, v Česku má dlouhou tradici

Vědci a vědkyně Zahradnické fakulty MENDELU se zaměřili na historii sběru, pěstování i zpracování léčivých a kořeninových rostlin na území českých zemí. Téma má v Česku bohatou historii, do hloubky se jím ale zatím nikdo nezabýval. Cílem bylo ukázat, že téma je součástí národního a kulturního dědictví, které se vyvíjí v čase. Vědci analyzují historické […]

Read More

Závody Spartan ovládnou Brno

Rychlá auta a vůně benzínu tentokrát půjdou stranou, Masarykův okruh v Brně se stane dějištěm zcela jiných závodů. Spartan prověří každý sval, ale také vůli na překážkové trati, a to již 18. a 19. května 2024. Bude to velké a rozhodně u toho nesmíte chybět.

Read More

Úpravy Sálu Břetislava Bakaly jsou po necelých pěti měsících u konce, Divadlo Bolka Polívky zde začne hrát 11. dubna

Do ukončení adaptace Sálu Břetislava Bakaly na divadelní provoz zbývají doslova poslední hodiny, zhotovitel začal dnes stavbu předávat městu. Část prací rovněž realizoval provozovatel objektu, tedy Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, a Divadlo Bolka Polívky jako budoucí uživatel prostor.

Read More

Expedice na stanici Masarykovy univerzity v Antarktidě byla dosud nejkratší. Potvrdila na místě výskyt ptačí chřipky

Již 20. antarktická vědecká expedice Masarykovy univerzity se o víkendu bezpečně vrátila do České republiky. Od předchozích se lišila především délkou strávenou na České vědecké stanici J. G. Mendela, kde výzkumníci strávili po řadě logistických a klimatických potíží v antarktickém terénu dosud nejkratší dobu. Potvrdili tam však výskyt vysoce infekčního viru ptačí chřipky.

Read More

Brno má novou top památku! Otevřelo Vodojemy Žlutý kopec

Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit […]

Read More

Tragická nehoda si vyžádala život řidiče dodávky

Dnes krátce po 11. hodině vyslalo naše operační středisko 4 jednotky k nahlášenému střetu dodávky a kamionu s následným požárem. Nehoda se stala na silnici I/52 poblíž odbočky na Horní Věstonice.

Read More

Práce na výstavbě třetí haly na Vodově probíhají podle plánu

Od poklepání základního kamene třetí haly pro míčové sporty ve Vodově ulici uběhlo půl roku. Výstavba pokračuje podle plánu a první sportovci by si měli novou halu vyzkoušet již za rok.

Read More