Jihomoravský kraj

Letní světová přehlídka ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS Nad brněnským hradem Špilberk od konce června do září

Dobrá zpráva pro všechny obyvatele a návštěvníky Brna a jižní Moravy je, že také letos festival IGNIS BRUNENSIS s velkolepými uměleckými ohňostroji připravil svůj další ročník. Aktuální vládní opatření  a výhled na léto znamenají změny v dramaturgii i letošního čtyřiadvacátého ročníku.

Read More

Nehoda autobusu na ulici Kníničská v Brně

Nehoda noční linky v Kníničské ulici v Brně. Hasiči a záchranáři pomohli jedenácti zraněným, tři z nich měli zranění vážná. Autobus narazil do sloupu cca ve 23:20.

Read More

Dálnici D2 uzavřela ráno po 8. hodině nehoda kamionu a vozu silničářů s fatálním koncem

Dálnici D2 uzavřela ráno po 8. hodině nehoda kamionu a vozu silničářů, řidič nákladního auta zraněním podlehl, řidič vozu údržby utrpěl lehčí zranění hrudníku. Dálnice je v místě nehody zavřená, vozy jezdí v obou směrech přes odpočívadla

Read More

Primátorka při znovuotevření podpoří brněnská divadla. V roli Alžběty Anglické v romantické komedii Zamilovaný Shakespeare

Mimořádný večer s mimořádným obsazením dnes čeká na diváky slavnostního představení Zamilovaný Shakespeare na činoherní scéně Městského divadla Brno. Role Alžběty Anglické se totiž zhostí primátorka Markéta Vaňková. Chce tak vyjádřit podporu brněnským divadlům, která mohla po sedmi měsících konečně otevřít.

Read More

Poslanci mají na vybranou: chránit přírodu, nebo otevřít národní parky developerům

Poslanecká sněmovna v tomto týdnu rozhodne o tom, jak budou vypadat  naše národní parky a chráněné krajinné oblasti. Ve třetím čtení nového stavebního zákona budou totiž poslanci hlasovat i o některých pozměňovacích návrzích, které ochranu jedinečné přírody oslabují. O stavebních záměrech v nejpřísněji chráněných územích podle těchto návrhů již nebudou rozhodovat jejich správy. Přes některé výhrady je proto z pohledu ochrany naší nejcennější přírody  přijatelný vládní návrh.

Read More

Do Lednice vyrazí oblíbený motoráček i parní lokomotiva

Na trať Břeclav – Lednice se opět vrací pravidelné nostalgické jízdy Českých drah. Milovníci železniční historie se motorovým vláčkem „Hurvínek“ svezou během jarních a letních měsíců. První jízda je v plánu už tuto sobotu 1. května. Ve dvou termínech motoráček nahradí parní lokomotiva „Šlechtična“.

Read More

Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu

Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu v kolektoru, která má za následek rozsáhlé přerušení dodávek vody na území města Brna.

Read More

Společný výcvik lezců HZSJMK ze stanic Blansko, Brno, Hodonín, Znojmo a drážních hasičů se uskutečnil na železničním viaduktu ve Znojmě.

Společný výcvik lezců HZSJMK ze stanic Blansko, Brno, Hodonín, Znojmo a drážních hasičů se uskutečnil na železničním viaduktu ve Znojmě.

Read More

O víkendu vypne v noci město na pár hodin veřejné osvětlení. Cílem je získat informace o světelném smogu

Co způsobuje světelný smog v Brně a jaký na něm mají podíl soukromé subjekty? K těmto otázkám chce Magistrát města Brna získat co nejvíce relevantních dat. Z tohoto důvodu bude o páteční a pravděpodobně i o sobotní noci vypnuto na určitou dobu veřejné a slavnostní osvětlení. Během toho bude provedeno letecké snímkování města, jehož výstupem bude ortofotomapa nočního Brna s výsledným pixelem 20 cm.

Read More

Převrátil se návěs kamionu s obilím u Strážnice

Silnice 426 mezi obcemi Strážnice a Bzenec je u Strážnice neprůjezdná. Převrátil se tam návěs kamionu s obilím. Hasiči odstraňují uniklou naftu.

Read More
YouTube
Share