Jihomoravský kraj

Na ZŠ Janouškova si v nových nafukovacích halách zasportují žáci i veřejnost

Od června do konce srpna probíhala na ZŠ Janouškova stavba nových nafukovacích hal. Ty poslouží žákům, sportovním spolkům a klubům a také široké veřejnosti. Nové haly byly slavnostně otevřeny v pondělí 20. září 2021.

Read More

Vlaky se po prázdninové výluce vracejí na trať z Brna do Střelic

Na trať z Brna do Střelic se zítra vrátí vlaky. Správa železnic dokončila výluku související s její rekonstrukcí a elektrizací. Pro cestující se otevřou zmodernizované zastávky Troubsko a Střelice dolní, zcela nové zastávky v Brně-Starém Lískovci a Ostopovicích začnou sloužit veřejnosti od poloviny prosince. Dokončené trakční vedení je již pod napětím, elektrické vlaky jej však začnou využívat až po dokončení prací v navazujícím úseku do Zastávky u Brna.

Read More

Tramvaje se vrátí na Lesnickou, řidiči osobních vozů se dočkají na konci listopadu. Končí také výluka do Starého Lískovce

V pondělí 20. září se do Lesnické ulice vrátí tramvaje. Kompletní rekonstrukce ulice se tak pomalu blíží ke svému závěru. Práce na kanalizaci a vodovodu jsou hotové, povrch vozovky a obnova chodníků skončí dle avizovaného termínu do konce listopadu 2021. Celkové náklady činí 204 miliónů korun. Tramvaje se vrátí i do Starého Lískovce, kde končí výluka spojená s pracemi v oblasti bohunického kampusu.

Read More

Poprvé v České republice proběhne mistrovství světa ve standardních tancích a to 18. září v Brně!

Sportovní hala Vodova v Brně se 18. září 2021  stane dějištěm historicky prvního WDSF Mistrovství světa ve standardních tancích na území České republiky. O světové tituly se utkají ty nejlepší taneční páry, včetně Davida Odstrčila a Tary Bohak. Mnohonásobní mistři ČR, vicemistři Evropy a 4. pár z mistrovství světa bude na vrcholné události své profesionální […]

Read More

Správa železnic uzavřela smlouvu na dokumentaci pro VRT Jižní Morava

Více než 30kilometrový úsek vysokorychlostní železnice mezi Modřicemi a Šakvicemi zná svého projektanta. Ve výběrovém řízení uspělo sdružení firem vedené společností Valbek. VRT Jižní Morava by měla být jednou z prvních realizovaných vysokorychlostních tratí v České republice.

Read More

Hasiči se záchranáři v Brně vyprošťovali seniorku, která zůstala zaklíněná pod tramvají.

Žena spadla mezi soupravy a tramvaj se rozjela. Povedlo se ji vyprostit během deseti minut. Seniorka byla při vědomí, se středně těžkými zraněními ji převezli do nemocnice.

Read More

Tramvajový tunel na Žabovřeské je proražený. Práce se přesouvají do jeho vnitřních částí

Zásadního milníku dnes dosáhla stavba Velkého městského okruhu Žabovřeská. Byl proražen tunel, který stavbaři budují pro tramvajovou dopravu. Proražení je důležitým krokem, následovat budou práce na vnitřku tunelu, únikové štole, opěrných zdech a dalších prvcích.

Read More

V Adamově se postaví nová nástupiště a lávka přes celé kolejiště

Výstavbu dvou nových ostrovních nástupišť ve stanici Adamov, přístupných z nové lávky překonávající celé kolejiště, přinese stavební akce, která se začne realizovat v říjnu letošního roku. Správa železnic má pravomocné stavební povolení, zhotovitelem prací bude Společnost Adamov (Swietelsky Rail CZ + Elektrizace železnic Praha). Celkové investiční náklady akce dosáhnou částky 834 milionů korun bez DPH.

Read More

Festival Špilberk opět velmi pestře: folklor, Mafia, Bromův Big Band s Farnou a na závěr klasika s šéfdirigentem

I letos zůstává Mezinárodní hudební festival Špilberk věrný své tradici. Tedy nabídce rozdílných hudebních žánrů a stylů, jejich vzájemnému křížení a odlehčenému programu, na který chce pořádající Filharmonie Brno nalákat i posluchače, kteří jinak na klasickou hudbu příliš nechodí. Živé koncerty na velkém nádvoří Špilberku letos nabídne dvaadvacátým rokem.

Read More

Koncerty na podporu rodin postiženým tornádem v Hruškách a v Kutné Hoře

Producentka Monika Trávníčková se aktivně angažuje v pomoci rodinám na Moravě, které ztratily vlivem tornáda střechu nad hlavou. Uvítala možnost pomoci také díky koncertům, které se uskuteční 19. srpna 2021 v Hruškách a 25. srpna 2021 v Kutné Hoře. Konkrétní finanční pomoc půjde rodinám, které nedosáhnou na pomoc od státu nebo nemají pojištěné domácnosti, matkám […]

Read More
YouTube
Share