atletika 2021

Od tenisu k atletice a zpět – a to celých devatenáct let

Každým rokem se na pražské Julisce pořádá Memoriál Josefa Odložila. A tak jako se v kalendáři stal tento mítink nedílnou součástí roku, tak se stejnou pravidelností po dobu devatenácti let se setkáváme s usměvavou vedoucí tiskového centra Aničkou Zavadilovou.  Celých dlouhých devatenáct let bez přerušení provází tento mítink, byť atletika se stává součástí jejího života pouze 14 dní v roce.

Read More

Česká reprezentace se vrací mezi atletickou elitu v soutěži družstev

Mise české reprezentace na první lize mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži byla úspěšná. Naši atleti totiž celé klání opanovali a pro příští vydání této soutěže se vrátí mezi elitu. Štafeta mužů na 4 x 400 metrů korunovala triumf českého týmu národním rekordem.

Read More

Crouser vytvořil fantastický světový rekord ve vrhu koulí s 23,37 m v Eugene

Olympijský vítěz Ryan Crouser překonal dlouholetý světový rekord ve vrhu koulí na US Olympic Trials a v pátek (18) vrhl 23,37 m * do Eugene.

Read More

Koulař Staněk poprvé v sezoně vrhl 21 metrů, smíšená štafeta 4x 400 metrů je blízko nominace do Tokia

Koulař Tomáš Staněk na mítinku Kladno hází předvedl letošní osobní maximum 21,00 metru a skončil druhý. Českého rekordmana porazil jen Portugalec Francisco Belo výkonem 21,27 m. Smíšená štafeta na 4×400 metrů se českým rekordem a nejlepším letošním světovým časem 3:14,84 výrazně přiblížila účasti na olympijských hrách v Tokiu.

Read More

Zpráva z Předsednictva ČAS ze dne 11. 6. 2021

Předsednictvo ČAS přidělilo pořadatelství MČR mužů a žen na dráze pro rok 2022 Atletickému klubu Hodonín,z.s.. Předsednictvo ČAS přidělilo pořadatelství MČR mužů a žen na dráze pro rok 2023 atletickému oddílu TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s. s podmínkou retopingu dráhy v roce 2022.

Read More
YouTube
Share