Ceny členských federací pro rok 2021 světové atletiky

Před udílením cen World Athletics Awards 2021, které se bude konat příští měsíc, World Athletics s potěšením oznamuje šest finalistů Ceny členských federací pro rok 2021.

Cena Member Federation Award, která byla poprvé udělena v loňském roce, oceňuje národní řídící orgán, který šel nad rámec toho, aby sloužil svým sportovcům, fanouškům a širší komunitě.

Každá ze šesti oblastních asociací byla požádána, aby nominovala tři členské federace. Hlasování výkonného výboru světové atletiky vybralo šest finalistů, jednoho z každé oblastní asociace.

Vítěz bude vyhlášen na World Athletics Awards 2021, které se bude konat virtuálně ve středu 1. prosince, a bude živě přenášen na YouTube kanál World Athletics.

Šest nominovaných, seřazených abecedně, je:

  • Athletics Australia (AUS) – Oceania
  • Athletics Kenya (KEN) – Africa
  • Czech Athletic Federation (CZE) – Europe
  • Federacion Costarricense de Atletismo (CRC) – North & Central America and the Caribbean
  • Federacion Ecuatoriana de Atletismo (ECU) – South America
  • Japan Association of Athletics Federations (JPN) – Asia

Nominace České republiky za tyto počiny :

Přestože restriktivní opatření v České republice od podzimu 2020 do jara 2021 zásadně ovlivnila sport, rozhodl se Český atletický svaz navázat na úspěšný projekt ‚Zpátky na trať‘.

Dne 2. června 2021 se v rámci navazujícího projektu ‚Sportovci spolu‘ díky obrovskému zájmu klubů uskutečnila setkání na 253 místech po celé republice.

Akce se zúčastnilo více než 23 000 lidí všech věkových a výkonnostních úrovní, od členů reprezentace až po rodiny s dětmi a hosty z jiných sportů.

Setkání také sloužila jako náborová akce dříve než v obvyklém zářijovém čase.