Olomoucký kraj

Usměvavá srdíčka charitativní společnosti Život dětem opět zaplaví česká i moravská náměstí

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahajuje svou tradiční dobročinnou sbírku Srdíčkové dny. Podzimní edice se rozběhne v pondělí 21. září a v průběhu týdne se bude snažit vybrat co největší finanční obnos na pomoc vážně nemocných dětí. Tváří akce se stala nemocná Viktorka, které lékaři krátce po narození diagnostikovali spinální muskulární atrofii. Tradiční sbírková akce Srdíčkové dny pak proběhne v týdnu od 21. do 25. září.

Read More

Nehoda muž vtažen do vyorávače brambor – Hasiči pomohli se záchranou

Muže vtaženého do stroje na vyorávání brambor vyprostili dnes přerovští hasiči v Brodku u Přerova.

Read More

Několik regionů je nově v oranžovém stupni pohotovosti, nejvýznamnějším ohniskem zůstává Praha

Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s COVID-19 a aktualizovalo mapu stupňů pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví. Mezi oranžové okresy, které značí počínající komunitní přenos, se nově zařadil Beroun, Kladno, Kolín, Praha-východ a Uherské Hradiště. Ve stejné barvě zůstává i nadále Praha. Zvýšil se také počet zelených okresů, kde je výskyt nákazy […]

Read More

Víkendové silné bouřky i vydatný déšť – Olomoucký kraj

Během včerejších nočních hodin a taktéž doposud v neděli 6.9.2020 přecházely přes území Olomouckého kraje velmi silné bouřky, v ranních hodinách navíc pokračující intenzivní déšť. Ostatně varování ČHMÚ upozornilo téměř s přesností na velmi silné bouřky již od 20. hodiny sobotního večera. Chvíli na to již bylo nutné pomoci jak profesionálních, tak dobrovolných jednotek. Celkově doposud evidujeme 22 událostí technického charakteru, ale i v součtu s dopravními nehodami, ty nemalou mírou zřejmě ovlivnila aktuální meteorologická situace.

Read More

Nehoda čtyř osobních vozidel a ze sedmi účastníků dopravní nehody jsou čtyři zranění

Silnice I/43 mezi Opatovcem a Rudolticemi je z důvodu dopravní nehody zcela uzavřena. Objízdné trasy jsou ve směru na Českou Třebovou přes obec Semanín a ve směru na Svitavy přes obec Třebovice.

Read More

Dny evropského dědictví 2020 : v hlavní roli Olomouc a barokní sloup

Čestnou roli má letos město Olomouc, které bude hostit národní zahájení Dnů evropského dědictví. Tedy dnů věnovaných památkám a duchovnímu odkazu našich předků. A to vše s připomínkou dvacátého výročí zápisu Čestného sloupu Nejsvětější Trojice na seznam světového dědictví UNESCO. Olomoucký program Dnů evropského dědictví trvá celý týden, od pondělka 7. září až do neděle […]

Read More

Horská služba Jeseníky Záchrana chlapce až u Šumperku

Čtrnáctiletý chlapec na školním výletě na Městské skály u Šumperku se těžce zranil, při záchraně asistovala i Horská služba přesto, že lokalita leží mimo oblast Jeseníků.

Read More

Horská služba Jeseníky – pátrání v okolí Lipové Lázně

Pátrání po pětaosmdesátiletém seniorovi z Lipové Lázní, který si vyšel ve čtvrtek ráno na vycházku, se večer odehrálo v okolním terénu, hledali jej všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Read More

Hrůzostrašná dopravní nehoda – zraněný řidič vyproštěn

Aktuálně profesionální hasiči ze stanice Olomouc, společně s ostatními složkami IZS, zasahují u dopravní nehody osobního vozidla po nárazu do stromu mezi Týnečkem a Hlušovicemi.

Read More