Olomoucký kraj

Tendr na poradce k dostavbě dálnice D35 metodou PPP postupuje do další fáze

Výběr transakčního poradce v rámci projektu dostavby 35 kilometrů dálnice D35 metodou PPP postoupil do další fáze. Ministerstvo dopravy odeslalo účastníkům zadávacího řízení oznámení o výběru dodavatele.

Read More

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci čeká 990 dnů restaurování

Je magnetem pro turisty z celého světa. Díky zápisu na seznam světového dědictví UNESCO láká do Olomouce turisty z Japonska, Číny nebo Jižní Koreje. Monumentální barokní Sloup Nejsvětější Tojice prošel velkou opravou naposledy v roce 2001. Z posledních monitorovacích zpráv však znovu vyvstala nutnost jeho rozsáhlého restaurování. Oprava unikátní památky má trvat až 990 dní.

Read More

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci otevře v botanické zahradě novou moderní budovu

Přednáškový sál, zimní zahradu a kvalitní sociální i technické zázemí nabídne akademické obci a veřejnosti nová víceúčelová budova v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, která bude slavnostně otevřena ve středu 24. dubna 2024. Příprava projektu moderního objektu s nízkou energetickou spotřebou byla zahájena před třemi roky. Samotná stavba si vyžádala investici 31 […]

Read More

Tip na kulinářský zážitek: Tvarůžky se kutálejí na gastronomický festival do Olomouce

Událost roku po všechny milovníky tvarůžkových specialit se blíží. Voňavé a chutné tvarůžky, živá hudba a pestrý doprovodný program pro celou rodinu lákají na sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu. Ten se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna v srdci hanácké metropole Olomouce, na Horním a Dolním náměstí. V rámci oblíbené gastronomické akce proběhne poprvé v […]

Read More

Tvarůžkový festival bude mezi kuchaři hledat svého krále

Gastronomické speciality, koncerty známých kapel a letos nově i soutěž top kuchařů o titul Tvarůžkového krále. Sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu slibuje gurmánské zážitky i program plný zábavy. V sobotu 13. a v neděli 14. dubna 2024 provoní olomoucké Horní i Dolní náměstí.

Read More

Výstava Flora Olomouc vezme návštěvníky do Galaxie květin

Vesmír a tisíce květin v jedinečných floristických aranžmá. Tyto dva světy v sobě spojí hlavní expozice na letošní jarní výstavě Flora Olomouc. S podtitulem Galaxie květin se koná od čtvrtku 25. do neděle 28. dubna 2024  na Výstavišti Flora Olomouc.

Read More

Velikonoční tradice ožívají oslavte svátky jara v Olomouckém kraji  

Svátky jara jsou tady a s nimi i speciální program na Zámku Čechy pod Kosířem a v Arboretu Bílá Lhota. Přivítejte s námi probouzející se přírodu, potěšte se pohledem na živá zvířata, otestujte svoji zdatnost v lanové soutěži nebo si upleťte vlastní pomlázku.

Read More

Třídenní majáles Univerzity Palackého nabídne Báru Polákovou i Michala Horáka

Festivalové jaro ve městě obohatí od 6. do 8. května také tradiční Olomoucký majáles Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Ten nabídne nejen hudební, filmový a divadelní program, ale také největší přehlídku studentských a neziskových organizací, soutěže a workshopy a další doprovodný program pro všechny. To vše s podtitulem Bez hranic při příležitosti dvacátého výročí vstupu […]

Read More

Premiéra na výstavě For Model 2024.

Dvoumetrový model stíhačky létá rychlostí 140 kilometrů v hodině .Rozpětí křídel bezmála tři metry, maximální rychlost 140 kilometrů v hodině a také 600 hodin práce. To vše v sobě spojuje model stíhačky Albatros D. V A, který bude vůbec poprvé veřejně k vidění na letošním 22. ročníku interaktivní výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc.

Read More

Letošní rok je v Olomouci rakouský

Jako Rakouská sezona byl označen letošní rok v Olomouci. Rakouský akcent bude mít turistická sezona i kulturní události ve městě – od dnešního slavnostního zahájení až do speciálního představení Olomouce ve Vídni koncem roku.

Read More