Víkend

Rožnovské parní léto 2022

Svezte se  parním vlakem z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí.  O sobotách 11. června., 2., 16. a 30. července. Souprava parního vlaku bude složena z historických vozů bývalé třetí třídy a nebude chybět ani služební vůz pro přepravu dětských kočárků.

Read More

Parním vlakem do Nového Jičína na Pivobraní

V sobotu 25. června 2022 se v Novém Jičíně koná osmý ročník Pivobraní. Na akci s bohatým programem a nabídkou více než sto druhů piv z českých i zahraničních minipivovarů se můžete svézt nostalgickým vlakem. V čele vlaku s historickými vozy pojede parní lokomotiva Velký bejček (423.009).

Read More

1000 mil československých míří do Bratislavy

Ve čtvrtek 16. června 2022 odstartovala od Autoklubu České republiky v Opletalově ulici vzpomínková jízda historických automobilů 1000 mil československých. 120 posádek vyrazilo z Prahy do Bratislavy ve stopách někdejšího legendárního dálkového závodu, který se jel ve třicátých letech minulého století. Do Prahy se ekipa nejkrásnějších historických skvostů na čtyřech kolech vrátí v sobotu 18. […]

Read More

Jedinečný program pro návštěvníky Národního technického muzea

Díky spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku ožije venkovní areál muzea v duchu století páry.

Read More

Parní provoz na Kolínské řepařské drážce a festival dechové hudby Kmochův Kolín

O víkendu 11. a 12. června 2022 se koná 57. ročník festivalu dechové hudby Kmochův Kolín. V témže termínu můžete přijet také na Kolínskou řepařskou drážku, kde  můžete zažít jízdy s parní lokomotivou.

Read More

Oslavte  25 let muzejnictví v Lužné u Rakovníka

Někdejší výtopna pro parní lokomotivy v Lužné u Rakovníka plní od roku 1997 nové poslání. Začala sloužit výstavní činnosti o historii železnice. Dnes v ní najdete největší železniční muzeum v České republice. Pokud ho navštívíte o víkendu 11. a 12. června 2022 , můžete si užít pestrý program při oslavách čtvrtstoletí muzejnictví.

Read More

Festival bonsají a japonské kultury v Botanické zahradě se zajímavým doprovodným programem

Festival bonsají a japonské kultury v Botanické zahradě v Troji zaujal nejen prohlídkou japonské zahrady a bonsají ale také velmi zajímavým a příjemným doprovodným programem.

Read More

Nejkrásnější, nejstarší i největší bonsaje uvidíte v trojské botanické zahradě

Začíná další ročník výstavy bonsají. Tou nejlepší je borovice drobnokvětá  z německého Lipska. Festival bonsají a japonské kultury se koná od 10. do 19. června 2022

Read More

Svět knihy Praha 2022 zaplní 416 vystavovatelů a 746 účinkujících ze 33 zemí.

Hlavní slovo má Itálie, pozornost je věnována Ukrajině Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022 otevře všem milovníkům literatury své brány od 9. do 12. června. Během 27. ročníku přivítá na Výstavišti Praha v Holešovicích 416 vystavovatelů a 746 účinkujících ze 33 zemí a regionů. Jako čestný host se prezentuje kulturně bohatá Itálie. Literární mistrovství této země zastoupí například vynikající vypravěčka Donatella Di Pietrantonio či autorka silných příběhů Viola Ardone.

Read More

Víkend otevřených zahrad 11.-12. června 2022 ve středních Čechách

Do akce Víkend otevřených zahrad se ve středních Čechách letos přihlásilo přes třicet zahrad a parků, mnohé z nich běžně nepřístupné. Jejich skvosty si návštěvníci často mohou prohlédnout také v rámci komentovaných prohlídek a případných jiných doplňkových akcí, které se na víkend 11.-12. června chystají. Letos poprvé se zapojuje také soukromá anglická zahrada v Ráji […]

Read More