Divadlo

Která herečka je nově zapsána v knize rekordů?

Simona Stašová, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších hereček u nás má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.

Read More

Divadlo Lucie Bílé uvádí komedii Na poslední chvíli

Divadlo Lucie Bílé pro diváky přichystalo již druhou novinku této divadelní sezóny. Scéna v pražské Karlově ulici opět spojila síly s Agenturou Harlekýn a po Milionovém údržbáři, který měl premiéru v září tohoto roku, představila Václava Vydru v hlavní roli anglické komedie Na poslední chvíli.

Read More

Už není třeba dělat vůbec nic

Divadlo v Dlouhé zahájilo novou divadelní sezónu autorskou inscenací Už není třeba dělat vůbec nic o plavbě vycházející z četby středomořské literatury a odevzdání se touze po sobě.

Read More

Na muzikál Producenti musíte do Ostravy! Nebudete litovat!

Dvacáteho sedmého října měl v ostravském Národním divadle moravskoslezském slavnostní premiéru muzikál Producenti. Jde o slavný broadwayský titul, který se rovněž na Broadwayi odehrává. V Ostravě je uváděn uveden s podtitulem „Návod, jak zničit broadwayskou show“. Jeho hlavními hrdiny jsou dva vykutálení producenti, kteří chtějí zpronevěřit peníze starých dobrosrdečných investorek. Jejich plán spočívá v tom, že chystají titul, který by propadl u diváků. Tedy, premiéra by byla zároveň derniéra a tím by jejich účetnictví uniklo pozornosti finančních úřadů. Nechtěně a přes veškeré jejich úsilí se však muzikál divákům líbí.

Read More

Noc divadel 2022 Divadlo F.X. Šaldy: Nové otáčivé hlediště a výstava fotografií

Divadlo F. X. Šaldy chystá bohatý program na Noc divadel 2022, devátý ročník celorepublikové akce, letos proběhne v sobotu 19. listopadu. Součástí této celovečerní akce bude vernisáž Výstavy S NADHLEDEM fotografií Radka Drbohlava. Diváci také budou mít naprosto unikátní možnost usednout do nového otáčivého hlediště Malého divadla.

Read More

Národní divadlo uvádí hru Arthura Schnitzlera: REJ

Kdysi skandální hra Arthura Schnitzlera (1862–1931) Rej na jeviště Stavovského divadla právem patří – soubor deseti konverzačních jednoaktovek o milostných poměrech vídeňské společnosti, tedy rozhovory před milostným aktem a po něm, napsal autor na samém sklonku devatenáctého století jako rozvířený tanec chtění a touhy v končícím miléniu. Lze ji brát jako zprávu o době, my […]

Read More

Anna Julie Slováčková se hrabe z choroby: Čaje, prášky, vitamíny

Zpěvačka Anna Julie Slováčková seděla v divadelní šatně a měla před sebou hrnek horkého čaje proti nachlazení. Ještě před čtrnácti dny musela zrušit kvůli nachlazení koncert v Obecním domě, nyní je už ale z nejhoršího venku a zazpívala v  představení pro školy Trapas nepřežiju, aneb Ten řízek nezvedej, kde je pravidelným hudebním hostem.

Read More

Podzimní program plný novinek představilo Divadlo Spejbla a Hurvínka

Podzimní program plný novinek představilo Divadlo Spejbla a Hurvínka na dnešní tiskové konferenci. Také oznámilo, že patronkami divadelní sezóny 2022/23 a kmotrami nové divadelní hry pro děti se staly zpěvačka Marta Jandová a herečky Dana Batulková, Sabina Laurinová a Michaela Tomešová, čímž se cítí velmi poctěno. Na neformální tiskové konferenci novou sezónu zahájili společně s Jakubem Rozehnalem, ředitelem Planetária Praha, Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla S+H a David Janošek, šéf uměleckého souboru divadla.

Read More

Národní divadlo uvede pohádkovou operu Švanda dudák

Opera Národního divadla a státní opera uvede po osmdesáti devíti letech pohádkovou operu Jaromíra Weinbergera Švanda dudák s podtitulem Ďábel prohrál, lituje. Titul, jenž ve třicátých letech 20. století hrála newyorská Metropolitní opera nebo londýnská Covent Garden, připravují v Národním divadle režisér Vladimír Morávek a dirigent Zbyněk Müller, kteří představení koncipují jako rodinné. projekt je […]

Read More

Divadlo F.X. Šaldy v Liberci má dvě Ceny Thálie

Předávání cen bylo možné sledovat v sobotu 8. října v přímém přenosu z Národního divadla v Praze na ČT1 od 20.00.

Read More