Divadlo

Kouř na Fidlovačce

 Divadlo Na Fidlovačce zahájí novou sezónu divadelní úpravou kultovního filmu Kouř z roku 1991. Kouř je zásadním počinem Pražské Pětky, spojil se tu režisér Tomáš Vorel s hlavní postavou recitační skupiny Vpřed Lumírem Tučkem a spolu s vynikajícími herci stvořili jedinečnou poetiku prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou.

Read More

Zahájení sezony 2021/22 Národního divadla  1. září na Střeleckém ostrově 

Novou sezonu začneme tradičně velkou oslavou divadla. Stejně jako vloni se na první školní  den setkáme na pražském Střeleckém ostrově, kde bude připraven bohatý program, na kterém  se podílejí všechny soubory Národního divadla a jehož průvodci budou Anna Fialová a Matyáš  Řezníček z činoherního ansámblu.

Read More

Letošní ročník Letní školy Divadla Archa se věnuje divadlu v sociálních souvislostech a představí studenty z celého světa.

V průběhu posledních pěti let učí na sklonku léta mladé divadelníky z celého světa tvořit divadlo na základě autentických příběhů. Letní školou Divadla Archa, která letos vstupuje do šestého ročníku, prošel doslova celý svět. Od zemí, kde je demokracie samozřejmostí, až po ty části světa, kde osobní výpověď na jevišti může znamenat ztrátu svobody. Letos se pod tematickým názvem Divadlo v sociálních souvislostech uskuteční v Praze od 22. srpna do 5. září. Do programu se mohou zapojit i návštěvníci české metropole. Výsledky práce studentů budou mít možnost sledovat v neděli 5. září v malých inscenacích a scénických instalacích, díky nimž mohou objevovat i méně známá zákoutích Divadla Archa. Vstupné na celý odpolední happening přijde na 100 korun.

Read More

Zámek Sychrov se stane dějištěm 21. ročníku Skotských her

Již po jednadvacáté 21. srpna 2021 ovládnou Skoti státní zámek Sychrov. Program her nabídne hudební skupiny hrající tzv. keltskou hudbu a taneční soubory s ukázkou tradičních skotských tanců. Součástí Skotských her Sychrov bude také 11. ročník whisky slavností, na nichž se návštěvníci s tímto nápojem blíže seznámí. Zpestřením letošního ročníku bude pokus o zápis do […]

Read More

Bábinka slaví! Paní Kateřině bude 50 let . O letní scénu divadla Spejbla a Hurvínka je nebývalý zájem

Služebně nejmladší z loutek oblíbené rodiny Divadla Spejbla a Hurvínka, paní Kateřina Hovorková, oslaví letos v září kulatiny. Již padesát let tvoří tato dáma ženský protějšek panu Spejblovi a pečuje o svou svěřenkyni Máničku. Jelikož je zároveň i výbornou učitelkou přírodopisu, dočkala se letos o rok odloženého čestného ocenění pro nejlepšího učitele – Zlatý Ámos.

Read More

Východní Morava ožije ve druhé půli prázdnin filmovým i hudebními festivaly

Oblíbený letní filmový festival Letní filmová škola vás zve do Uherského Hradiště na cestu současným, historickým a česko-slovenským filmem. V programu 47. Letní filmové školy se můžete těšit mimo jiné na českou premiéru filmu Petera Bebjaka Zpráva, která v letošním roce reprezentovala Slovensko na Oscarech. Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce […]

Read More

Zapomeňte na nudu a prožijte léto se Spejblem a Hurvínkem!

Nenechte si ujít jejich jedinečná představení uvedená poprvé pod širým nebem a zapojte se do velké prázdninové fotosoutěže o hodnotné ceny.

Read More

Divadlo Archa uvede inscenaci Vzduch divadelního spolku Tabula Rasa.

Mladý spolek Tabula Rasa, který se věnuje převážně výtvarnému divadlu, představí ve velkém sále Divadla Archa autorskou inscenaci Vzduch. Výtvarný epos se neopírá o klasický dramatický text, ale divákovi nabídne atraktivní vizuální podívanou. Inscenace nabídne pohled do útrob Ministerstva draků, které pomocí obrazů, živé hudby, masek, loutek a dalších divadelních složek pečuje o vítr, mraky […]

Read More

Sezóna 2021/2022 ve Švandově divadle přináší několik novinek

Nevšední Cyrano, hra o smrti ruského agenta, příběh Sira Nicholase Wintona a další novinky

Read More

Zemlinského festival proběhne v říjnu v Praze

Projekt Musica non grata opery Národního divadla uctí 150. výročí narození významného skladatele Alexandra Zemlinského v říjnu 2021 festivalem a světovou premiérou fragmentu jeho opery Malva.

Read More
YouTube
Share