Citroën

CITROËN a PEUGEOT předaly auta charitě

Značky CITROËN a PEUGEOT předaly v rámci programu HANDYCARS auta charitě. HANDYCARS, program mobility osob se zdravotním postižením, je společným projektem značek CITROËN, PEUGEOT a OPEL. Jeho smyslem je nabídka komplexních služeb a podpora osob se zdravotním postižením – od prvotního poradenství při výběru vhodného vozu přes zařízení jeho přestavby až po financování a pojištění, […]

Read More

CITROËN XANTIA slaví 30. narozeníny

Citroën Xantia, který byl světu představen v březnu 1993 na ženevském autosalonu, slaví 30. narozeniny a stává se sběratelským kouskem. Model Xantia, kterého se v letech 1993–2010 vyrobilo 1 326 259 kusů, z toho většina v továrně Rennes-la-Janais, se stal legendárním modelem značky Citroën.

Read More

CITROËN C5 X získal ocenění „Best large car“ na 13. ročníku ankety  WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR

Citroën C5 X získal v soutěži WWCOTY (Women’s World Car of the Year) ocenění „Best Large Car“. Tuto anketu založila v roce 2009 Sandy Myhre, aby umožnila ženám v automobilovém odvětví vyjádřit svou představu o modelech přicházejících na trh.  Ženy se často podílejí na nákupu automobilů, i v případě, že o něm samy o sobě […]

Read More

RÉTROMOBILE 2023 – CITROËN ve znamení odvahy a lehkosti

Na výstavě Rétromobile 2023 (pařížské výstaviště Porte de Versailles), která se koná od středy 1. do neděle 5. února 2023 (večer pro novináře v úterý 31. ledna od 19 hodin), zve Citroën návštěvníky na prohlídku svého stánku, jehož základním tématem je odvážný styl, technické inovace a lehkost. Stejné zásady nabízí koncepční vůz Oli, který bude […]

Read More

CITROËN A ASTÉRIX: dvě legendy francouzské kultury se setkávají ve filmu „Asterix a Obelix: říše středu“

Citroën, Pathé, Trésor Films a Editions Albert René oznámily partnerství na filmu Asterix a Obelix: Říše středu. Tento celovečerní film, který produkují společnosti Pathé, Trésor Films a Les Enfants Terribles a režíruje Guillaume Canet, vstoupí do francouzských kin 1. února 2023. V Čechách bude mít premiéru den poté, 2. února 2023.

Read More

Novinka roku 2023 CITROËN C4 X A ë-C4 X je již na objednání a má české ceny

C4 X a ë-C4 X jsou k dispozici se čtyřmi stupni výbav Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Již v základní výbavě se o maximální pohodlí starají tlumiče pérování s progresivními hydraulickými dorazy® vytvářející tak pro Citroën typický efekt létajícího koberce.

Read More

V roce 2023 uvede Citroën na trh novou edici řady „MY AMI BUGGY“

Na konci prvního čtvrtletí roku 2023 se začne prodávat nová série 1 000 kusů „My Ami Buggy“, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří si nestihli koupit první verzi, z níž bylo prvních 50 kusů vyprodáno 21. června za pouhých 18 minut.

Read More

Nový CITROËN ë-C4 v zimním testu

V letošním zimním období jsme dostali k dispozici k testování čistě elektrický model CITROËN  ë-C4. Hlavním důvodem tohoto testu bylo zjistit, jak se chová vozidlo při mrazech a teplotě okolo – 10 ° C. Počasí nám poskytlo ideální podmínky. Teplota se pohybovala od 0° po – 10 ° C. Ideální podmínky k testu.

Read More

Citroën ë-Berlingo dobrý a hospodárný parťák na cesty

S blížícím se veletrhem čisté mobility e-SALON jsme do naší redakce jsme dostali k otestování další plně elektrický vůz Citroën ë-Berlingo. Tento vůz patří do kategorie pracovní, rodinný a také pro vyznavače sportu. Dalo by se tedy říci, že se jedná o univerzální automobil s širokou možností uplatnění.

Read More

CITROËN ROADSHOW ELECTRIC EXPERIENCE přilákala návštěvníky na nové modely

Kromě těchto novinek byl k dispozici oblíbený městský vůz  Citroën C3 a kompaktní SUV C3 Aircross. Z elektromobilů se představili také designový hatchback ë-C4 a velkoprostorový ë-SpaceTourer.

Read More