Citroën

Citroën C5 Aircross plug-in hybrid vás doveze úsporně, pohodlně a bezpečně do cíle vašich cest

Do naší redakce jsme dostali k testování SUV Citroën C5 Aircross ve verzi plug-in hybrid a provedli jsme s ním klasické testy se zaměřením na využití hybridního pohonu, to znamená maximální nabíjení baterie s nejvíce možným použitím elektrického pohonu ke snížení emise a spotřebovaných pohonných hmot. Hlavním naším cílem tedy bylo co nejefektivněji využívat rekuperací a kombinovaným jízdním […]

Read More

Citroën C5 X PLUG-IN HYBRID: Maximální komfort aktivního odpružení CITROËN ADVANCED COMFORT®

Plug-in hybridní verze C5 X nabízí ve světové premiéře aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort®, které kombinuje tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® s aktivním řízením odpružení. Vůz přizpůsobuje odpružení každého kola, které je tak v závislosti na stavu vozovky měkčí, nebo tužší.

Read More

S  Citroënem C3 AIRCROSS  se projedete po silnici i terénem

Do naší redakce jsme v krátké době dostali vůz Citröen SUV C3 AIRCROSS C-SERIES 1.2 PureTech 130 S&S EAT6. Jednalo se o jinou konfiguraci než dříve testovaný model  SUV Citroën C3 Aircross -SERIES 1.2 PureTech 110 S&S MAN6 a tudíž jsme mohli provést srovnávací test obou dvou variant tohoto francouzského vozu. Hlavním rozdílem byla automatická převodovka.

Read More

Limitovaná edice vozu MY AMI BUGGY: 50 exemplářů prodaných za méně než 18 minut

Obrovské nadšení veřejnosti z dobrodružného charakteru konceptu představeného v prosinci 2021 přimělo Citroën k výrobě velmi limitované série, aby tuto silnou poptávku uspokojil. Téměř 1 800 lidí vyjádřilo přání koupit si tuto novou exkluzivní verzi modelu Ami.

Read More

SUV Citroën C3 Aircross -SERIES 1.2 PureTech 110 S&S MAN6

Do naší redakce jsme dostali po delší době automobil s klasickým motorem a to Citroën C3 Aircross. Tedy po delší době jsme mohli otestovat automobil bez systému dobíjení či baterie a porovnat tak dřívější zkušenosti s hybridními a elektrickými automobily.

Read More

Citroën C4 auto pro milovníky sportovní jízdy s ekonomickým přínosem

Do naší redakce jsme dostali k otestování Citroën C4 SHINE 1.2 PureTech 155 S&S EAT8 s klasickým benzínovým motorem.  Tento vůz splňuje svými parametry a jízdními vlastnostmi kategorii malých rodinných sportovních vozů. V dřívější době jsme měli možnost testovat stejný model v elektrickém provedení.

Read More

CITROËN Ë-C4: optimální řešení na dlouhé cesty

S přechodem na elektrický pohon lidé mění způsob myšlení a získávají nové návyky: volba levnější baterie přiměřené velikosti s vysokou dobíjecí kapacitou a její rychlé a častější dobíjení znamená, že nejsou trvale znevýhodněni těžkou a drahou baterií, jejíž celkový dojezd je využíván jen zřídka. Usnadňuje to rozšíření sítě nabíjecích stanic (zejména v blízkosti dálnic) a snadné plánování cesty pomocí aplikace Free2move s funkcí Charge My Car.

Read More

CITROËN představuje svou novou edici C-SERIES

Tato nová edice C-Series je k dispozici u široké škály modelů: C3, C3 Aircross, C5 Aircross a C5 Aircross Hybrid. Je situována uprostřed nabídky, mezi úrovněmi výbavy Feel Pack a Shine Pack, přináší doplňkové prvky ke standardní výbavě zaměřené na pohodu a klid cestujících a nabízí specifické barvy a materiály vycházející ze stávající verze.

Read More

Slibná první zpětná vazba od společnosti Suez, která vyzkoušela vůz Citroen ë-Jumpy Hydrogen

Citroën ë-Jumpy Hydrogen představuje nový krok vpřed ve strategii elektrifikace značky. Doplňuje naši řadu lehkých užitkových vozidel s nulovými emisemi, která je nejrozsáhlejší na trhu. Toto nové řešení kombinuje technologie lithium-iontové baterie a vodíkového palivového článku, a splňuje tak požadavky intenzivního využívání ze strany profesionálů, s dobou dobíjení vodíku pouhé 3 minuty a dojezdem 400 km. Jde o technologii, která bude hrát klíčovou roli při zavádění řešení mobility s nulovými emisemi pro profesionály.“Richard Meyer, Strategie a mezinárodní rozvoj – obchodní jednotka Užitkové vozy

Read More

Koncepční vůz CITROËN MY AMI BUGGY CONCEPT je připraven vyrazit za dobrodružstvím

Citroën My Ami Buggy Concept je svobodným a osobitým znázorněním objektu určeného k novému způsobu trávení volného času, dobrodruha s extrovertním, barevným a robustním stylem, který je zároveň velmi jednoduchý a funkční. Týmy Citroënu navrhly tento zcela emancipovaný vůz Ami určený pro všechny, kdo hledají elektrický, snadno ovladatelný objekt s výraznou osobností vyzařující neuvěřitelný charakter.

Read More