Parní vlaky 2022

Kalendář parních vlaků 2023

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2023. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také v Evropě. Zatím není uveřejněno pro rok 2023 mnoho jízd, a tak vše se bude během doby upravovat a doplňovat

Read More

Adventní výlet s Mikulášem do Týnce nad Sázavou

Vydejte se  v neděli 4. prosince 2022 na adventní okružní výlet parním vlakem s mikulášskou družinou a nadílkou pro hodné děti. Pojedete po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský Pacifik. Zpět do Prahy se vrátíte Ladovým krajem přes Čerčany […]

Read More

Svezte se s Mikulášem parním vlakem po Hané

Nenechte si ujít jízdy parního vlaku, který pojede v neděli 4. prosince nejprve mezi Olomoucí a Uničovem a pak také mezi Olomoucí a Senicí na Hané. Ve vlaku vám bude dělat společnost Mikuláš a jeho družina a děti se mohou těšit na nadílku. V hanácké metropoli si můžete prohlédnout expozici olomouckého ČD Muzea.

Read More

Pojeďte  na zajímavý výlet Prahou s mikulášskou družinou.

Chcete letos oslavit Mikuláše netradičně?Pojeďte v sobotu 3. prosince 2022 na okružní jízdy parními vlaky s mikulášskou družinou a nadílkou pro hodné děti. Ve vlacích bude zařazen historický bufetový vůz s vánoční nabídkou občerstvení. Na pražském smíchovském nádraží se koná pestrý doprovodný program, kde nemůže chybět ani slon Elfík.

Read More

Užijte si mikulášský víkend se Všudybylkou na Karlovarsku

O víkendu 3. a 4. prosince 2022 se můžete svézt na Karlovarsku mikulášským parním vlakem vedeným lokomotivou Všudybylkou (354.195). V sobotu pojede parní vlak po trase Karlovy Vary – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, v neděli vás proveze mezi Karlovými Vary a Ostrovem nebo z Karlových Varů přes Hroznětín do Merklína a zpět.

Read More

S párou do Oslavan na Čertovský zámek s vánočním jarmarkem

Svezte se v sobotu 3. prosince 2022 mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, kde se koná akce Čertovský zámek s vánočním jarmarkem, výstavou betlémů v zámecké kapli a samozřejmě s po čertech dobrou zábavou. K jízdence do parního vlaku získáte zdarma vstupenku do Pekla čertovského zámku.

Read More

Mikulášským parním vlakem do Kryštofova Údolí

Vyjeďte si na romantický výlet mikulášským parním vláčkem s historickými vozy do Kryštofova Údolí! Kdy? V sobotu 3. prosince 2022 uskuteční parní vlak s Mikulášem a jeho družinou dvě jízdy oběma směry mezi Libercem a Křižany.

Read More

Plnou parou s Mikulášem z Chocně do Litomyšle. Nebo opačně

Mezi Chocní, Vysokým Mýtem a Litomyšlí se můžete v neděli 27. listopadu 2022 svézt mikulášským vlakem, který poveze parní lokomotiva Velký bejček. Dopřejte dětem setkání s Mikulášem, andělem a čerty na kolejích. Na hodné malé pasažéry čeká ve vlaku nadílka.

Read More

Mikulášským parním vlakem po Letohradsku

Svezte se poslední listopadovou sobotu mikulášským vlakem mezi Letohradem a Dolní Lipkou. Ve vlaku vám budou dělat společnost Mikuláš, anděl a čerti. Pro hodné děti máme připravenou nadílku. Občerstvit se můžete v bufetovém voze.

Read More