Parní vlaky 2022

Šumavské léto s párou na Volarsku 2022

Na Volarsko se vrací parní vlaky! Malebnou šumavskou krajinou vás provezou 3., 4., 5., 10., 11., 17., 18. a 19. července 2022. Historickými vlaky v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093) se můžete svézt mezi Volary a Lenorou, Novým Údolím nebo Černou v Pošumaví.

Read More

Rožnovské parní léto 2022

Svezte se  parním vlakem z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí.  O sobotách 11. června., 2., 16. a 30. července. Souprava parního vlaku bude složena z historických vozů bývalé třetí třídy a nebude chybět ani služební vůz pro přepravu dětských kočárků.

Read More

Oslavy 120 let Zubačky a železnice Kořenov – Harrachov – Szklarska Poręba Górna 2. a 3. července 2022

O víkendu 2. a 3. července proběhnou oslavy 120 let ozubnicové tratě Tanvald – Kořenov a tratě Kořenov – Harrachov – Szklarska Poręba Górna. Na Zubačku vyrazí zvláštní ozubnicové vlaky, na přeshraniční trať zvláštní parní i motorové vlaky. Centrem oslav bude železniční stanice Kořenov.

Read More

Vydejte se historickým vlakem Českým rájem.

Blíží se prázdniny a můžete se vydat na jízdu historickými vlaky Českým rájem. V některých termínech budou vlaky taženy motorovou lokomotivou, a v určitých termínech parní lokomotivou zvanou „Babička“.

Read More

Parním vlakem do Nového Jičína na Pivobraní

V sobotu 25. června 2022 se v Novém Jičíně koná osmý ročník Pivobraní. Na akci s bohatým programem a nabídkou více než sto druhů piv z českých i zahraničních minipivovarů se můžete svézt nostalgickým vlakem. V čele vlaku s historickými vozy pojede parní lokomotiva Velký bejček (423.009).

Read More

Parním vlakem pardubickým krajem

Již pošesté budou letní měsíce v Pardubickém kraji spojené s pravidelnými jízdami historických parních vlaků. Ty se od července vrátí na turisty velmi oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Letohrad a Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Jednou z novinek bude jedna červencová a jedna srpnová jízd z Dolní Lipky přes Českou […]

Read More

Unikátní parní lokomotiva jezdí v Mladějově i díky Nadaci ČEZ

Historická úzkorozchodná parní železnice vedoucí z Mladějova k dolům na Hřebči se dočkala renovace a zprovoznění parní lokomotivy č. 5 z lokomotivky Krauss-Linz, která je největší a nejtěžší parní lokomotivou na rozchodu 600 mm ve střední Evropě. Trať, po které jezdí, je situovaná v romantickém terénu a měří 11 kilometrů. Nadace ČEZ renovaci podpořila částkou 117 tisíc korun.

Read More

Rendez 2022 – přehlídka lokomotiv v Bratislavě

Měsíc červen se z hlediska akcí železniční nostalgie kromě posledních dvou pandemických let nesl ve znamení největší akce železniční nostalgie na Slovensku – celoslovenského najednou historických železničních vozidel, známého také pod názvem Rendez. Pro rok 2022 připadl termín akce na víkend 25. a 26. června 2022 a také pandemická situace natolik ustoupila, že prakticky nemá […]

Read More

Parní provoz na Kolínské řepařské drážce a festival dechové hudby Kmochův Kolín

O víkendu 11. a 12. června 2022 se koná 57. ročník festivalu dechové hudby Kmochův Kolín. V témže termínu můžete přijet také na Kolínskou řepařskou drážku, kde  můžete zažít jízdy s parní lokomotivou.

Read More

Oslavte  25 let muzejnictví v Lužné u Rakovníka

Někdejší výtopna pro parní lokomotivy v Lužné u Rakovníka plní od roku 1997 nové poslání. Začala sloužit výstavní činnosti o historii železnice. Dnes v ní najdete největší železniční muzeum v České republice. Pokud ho navštívíte o víkendu 11. a 12. června 2022 , můžete si užít pestrý program při oslavách čtvrtstoletí muzejnictví.

Read More