Zlínský kraj

Výbuch bytu v Kroměříži

V centru Kroměříže  došlo k výbuchu v jednom z bytů. Policisté dům a jeho okolí zabezpečují.

Read More

Tragická nehoda u Bystřice pod Hostýnem

Včera po páté hodině odpoledne vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala za obcí Bystřice pod Hostýnem ve směru na Bílavsko.

Read More

Diskotéka ve Slušovicích skončila zraněním několika mladých lidí

Dnešní noc na diskotéce ve Slušovicích skončila nešťastnou událostí. V důsledku tlačenice utrpělo osm mladých lidí ve věku 15 – 20 let zranění, dvě z toho jsou těžká. Událost prověřují zlínští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Viníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Read More

Nehoda na trati vlak a náklaďák se zraněním

Na přejezdu u Valašského Meziříčí (VS) se srazil osobní vlak s nákladním autem.

Read More

ZLÍNSKÝ KRAJ byl v první polovině roku navštíven stejně silně jako před COVIDEM

Zveřejněné statistiky cestovního ruchu za 2. čtvrtletí letošního roku potvrzují očekávaný trend: turistická destinace Zlínského kraje pod označením Východní Morava si z hlediska cestovního ruchu vede stále lépe. Svůj jarní pobyt zde mezi dubnem a červnem zažilo 214.366 návštěvníků, kteří zde v průměru strávili 2,5 noci. Ukazuje to na oblibu zejména víkendových pobytů a též prodloužených víkendů. Celkem se jednalo o 570.789 přenocování, což prakticky ve Zlínském kraji znamená návrat k hodnotám v před-covidovém roce 2019. Nadějným výsledkům Zlínského kraje – Východní Moravy odpovídají i výsledky celého 1. pololetí, u nichž rovněž současný výsledek 903.596 odpovídá bez pár tisíc roku 2019, tedy době před covidem.   

Read More

Smrtelná nehoda ve Zlíně kde se střetl osobní vlak jedoucí z Otrokovic do stanice Zlín s osobním automobilem.

Dnes 24. 7. 2022 v 17:33 hodin se ve Zlíně střetl osobní vlak jedoucí z Otrokovic do stanice Zlín střed s osobním automobilem.

Read More

Podezřelý pachatel z trestného činu vraždy chycen ve Fryštáku.

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policie prověřuje závažný trestný čin vraždy, ke kterému došlo dnes před polednem v Holešově.

Read More

ABB na Zlínském filmovém festivalu postaví s dětmi Město budoucnosti

Stavba Města budoucnosti z LEGA nemá jen pobavit, ale i ukázat ambice udržitelnosti a chytrých řešení. V hudebním altánu v parku Komenského bude pro děti připraven prostor o velikosti 1,5 x 4m s předem sestavenými dominantami Zlína z LEGO kostek, ke kterým budou moci děti přidat své stavby, a „zhmotnit“ tak svoji představu města budoucnosti. K dispozici budou podložky na stavění a kostky v různých tvarech a velikostech, kostičky pro vytvoření zeleně či vodních ploch, mobiliář a chytré prvky udržitelného města, jako jsou nabíjecí stanice pro elektromobily, sluneční kolektory, sdílená cyklostanoviště a další.

Read More

Stanice v Rožnově pod Radhoštěm projde celkovou rekonstrukcí

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm. Obnovou projde jak její kolejiště, tak i nádražní budova. Předpokládané celkové investiční náklady této akce dosahují 236 milionů korun, realizace projektu bude spolufinancována z prostředků RRF. Stavební práce jsou plánovány od letošního srpna do května příštího roku. 

Read More

Čtyři mrtvá těla po výbuchu domu v obci Loučka na Vsetínsku

Požár s výbuchem VČERA okolo páté hodiny ranní vyděsil obyvatele obce Loučka na Vsetínsku. Na místo postupně vyjelo osm jednotek hasičů (profesionální hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a dobrovolné jednotky z Podhradní Lhoty, Loukova, Loučky, Kunovic, Kelče a Bystřice pod Hostýnem) a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu si na místo povolal i USAR tým z Ostravy a kolegy ze Záchranného útvaru Hlučín.

Read More