Zlínský kraj

Podezřelý pachatel z trestného činu vraždy chycen ve Fryštáku.

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policie prověřuje závažný trestný čin vraždy, ke kterému došlo dnes před polednem v Holešově.

Read More

ABB na Zlínském filmovém festivalu postaví s dětmi Město budoucnosti

Stavba Města budoucnosti z LEGA nemá jen pobavit, ale i ukázat ambice udržitelnosti a chytrých řešení. V hudebním altánu v parku Komenského bude pro děti připraven prostor o velikosti 1,5 x 4m s předem sestavenými dominantami Zlína z LEGO kostek, ke kterým budou moci děti přidat své stavby, a „zhmotnit“ tak svoji představu města budoucnosti. K dispozici budou podložky na stavění a kostky v různých tvarech a velikostech, kostičky pro vytvoření zeleně či vodních ploch, mobiliář a chytré prvky udržitelného města, jako jsou nabíjecí stanice pro elektromobily, sluneční kolektory, sdílená cyklostanoviště a další.

Read More

Stanice v Rožnově pod Radhoštěm projde celkovou rekonstrukcí

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm. Obnovou projde jak její kolejiště, tak i nádražní budova. Předpokládané celkové investiční náklady této akce dosahují 236 milionů korun, realizace projektu bude spolufinancována z prostředků RRF. Stavební práce jsou plánovány od letošního srpna do května příštího roku. 

Read More

Čtyři mrtvá těla po výbuchu domu v obci Loučka na Vsetínsku

Požár s výbuchem VČERA okolo páté hodiny ranní vyděsil obyvatele obce Loučka na Vsetínsku. Na místo postupně vyjelo osm jednotek hasičů (profesionální hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a dobrovolné jednotky z Podhradní Lhoty, Loukova, Loučky, Kunovic, Kelče a Bystřice pod Hostýnem) a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu si na místo povolal i USAR tým z Ostravy a kolegy ze Záchranného útvaru Hlučín.

Read More

Vedení Zlína chce pokročit v budování chytrého a zeleného města, bude přitom spolupracovat s odborníky z ČEZ ESCO

Vedení statutárního města Zlín se dohodlo se zástupci energetické společností ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy, obce a veřejné instituce, na spolupráci při budování Smart City Zlín, modernizaci energetické infrastruktury ve městě a celkovém „ozelenění“ krajské metropole. Společné Memorandum podepsal primátor Zlína Jiří Korec a předseda představenstva ČEZ ESCO Kamil […]

Read More

Zmařený vývoz anabolik

​Zlínští celníci zamezili nelegálnímu vývozu 2587 kusů látek s hormonálním/ anabolickým účinkem. Hodnota zboží dosahovala téměř 80 tisíc korun.

Read More

Připravovaná stavba mezi Otrokovicemi a Zlínem získala platné územní rozhodnutí

Významného posunu v přípravě dosáhla chystaná modernizace a elektrifikace trati mezi Otrokovicemi a Vizovicemi. Pro úsek Otrokovice – Zlín bylo vydáno pravomocné územní rozhodnutí. U druhé části do Vizovic nyní probíhá aktualizace dokladové části dokumentace, žádost o územní řízení chce Správa železnic podat v polovině letošního roku. Současně pro celou trať běží zpracování dokumentace pro stavební povolení.

Read More

Po roční pauze se uskuteční MISTROVSTVÍ ČR v řezu vinné révy 

Polovina února již tradičně patří odborné soutěži v řezu révy vinné. Ta se však kvůli špatné epidemiologické situaci v loňském roce nekonala. 17. ročník se tak uskuteční letos, a to v termínu 11. února 2022. Vinařské klání pořádané Svazem vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby bude tentokrát hostit vinařství Víno Blatel, a.s. v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Read More

Z bezpečnostních důvodů omezuje Správa železnic provoz mezi Valašskou Polankou a Horní Lidčí.

Preventivním monitoringem byl detekován pokles nivelity koleje. Situace se zhoršila v posledních dnech. V cca 50 metrovém úseku byla zjištěna nestabilita svahu pod železniční tratí. Proto jsme s platností od 11. ledna 2022 přijali pro provoz v úseku Valašská Polanka – Horní Lideč následující opatření:

Read More

Na Cenu Magnesia míří ze zlínské univerzity tři filmy

 V rámci filmové ceny Český lev se už dvanáctým rokem uděluje i Cena Magnesia za nejlepší studentský film. Do užšího výběru se dostalo dvacet snímků ze čtyř vysokých škol, mezi nimi i tři filmy ze dvou ateliérů Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně – Ipanema, Cikánský tanec a Hrůza v tónu gramofónu.

Read More