Zlínský kraj

Čtyřkolka skončila na chodníku ve Zlíně – Malenovicích

Nehoda osobního auta a čtyřkolky dnes krátce po poledni uzavřela ulici Mlýnská ve Zlíně – Malenovicích . Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Otrokovice a Zlín a hasiči města Zlína.

Read More

Auto odmrštěno po nehodě na koleje u obce Poličná

V pátek 17. 2. 2023 došlo u obce Poličná k nehodě osobního automobilu. Automobil sjel mimo komunikaci a zůstal stát asi 1 metr od železniční trati spojující obec Rajnochovice s městem Valašské Meziříčí.

Read More

Návštěvnost zlínského kraje byla V roce 2022 srovnatelná s rokem 2019

Dnes zveřejněné statistiky cestovního ruchu za 4. čtvrtletí letošního roku potvrzují očekávaný trend: turistická destinace Zlínského kraje si z hlediska cestovního ruchu vedla v roce 2022 velmi dobře. Do kraje zavítalo přes 803.000 návštěvníků. V průměru zde strávili takřka 3 noci, v oblibě byly zejména víkendové pobyty. Celkem se jednalo (po zaokrouhlení) o 2,260.000 přenocování, což ve Zlínském kraji znamená návrat k hodnotám v před-covidovém roce 2019.

Read More

Smrtelná dopravní nehoda u Vizovic

Dnes po poledni přijal operační důstojník oznámení od řidiče vozidla projíždějícího mezi obcemi Vizovice a Zádveřice o havarovaném vozidle v příkopu vedle vozovky.

Read More

Komplikovaný zásah v hřebenové části Javorníků a transport vyčerpaných běžkařů

Horská služba pomáhala v sobotu 4.2.2023 vyčerpaným běžkařům, transport trval necelé 3 hodiny. „Husté sněžení a velmi silný vítr způsobily obzvlášť na hřebenech popadání několika stromů, což nám cestu za běžkaři neskutečně zkomplikovalo,“ komentuje problémy zasahující záchranář Antonín Paločko z Horské služby Beskydy.

Read More

Hrůzostrašně vypadající nehoda u Bohuslavic u Zlína

Vozidlo mladého řidiče vytahovali ze srázu v pondělí dopoledne profesionální hasiči ze stanice Zlín společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Bohuslavic u Zlína. Řidič vozidla Citroën Xsara sjel u Bohuslavic u Zlína do lesa mimo silnici, kde narazil do vzrostlého stromu.

Read More

K vážné dopravní nehodě osobního auta s kamionem došlo ráno na Zlínsku

V pondělí krátce před osmou hodinou ranní došlo u obce Ústí na Vsetínsku k vážné dopravní nehodě osobního auta s kamionem. Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí.

Read More

Lešetínský fašank ve Zlíně již 28. LEDNA!

Pořadatelé již renomovaného městského Lešetínského fašanku, který každoročně přiláká do zlínských ulic Kvítková, Lešetín I a Lešetín II tisíce návštěvníků, se rozhodli uspořádat letošní, již 23. ročník nečekaně brzy – v sobotu 28. 1. 2023. Oproti tomu jeden z nejznámějších a nejpestřejších fašanků tradičních a venkovských Festival masopustních tradic ve Strání proběhne až o tři týdny později, právě o nejexponovanějším masopustním víkendu 17. – 21. 2. 2023.

Read More

Tragická nehoda na Kroměřížsku

Silnice I/55 je u Hulína na Kroměřížsku uzavřena kvůli tragické nehodě. Dnes ráno se tam čelně srazila dvě vozidla. Po čelním střetu dvou vozidel zemřel mladý řidič.

Read More