Splašení koně v Rožnově pod Radhoštěm narazili s povozem do stromu, pro zraněného muže letěl vrtulník
Krátce před jednou hodinou odpolední vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k velmi neobvyklé a dramatické nehodě v místní části Uhliska v Rožnově pod Radhoštěm.
Dvojice koní táhnoucích povoz, ve kterém cestoval dospělý muž a dvě děti, se během jízdy náhle splašila. Nekontrolovatelný povoz sjel z cesty a svou divokou jízdu ukončil až prudkým nárazem do stromu.
Nehoda si vyžádala zranění všech tří osob.
Nejvážněji byl zraněn dospělý muž, ke kterému byl na místo povolán vrtulník letecké záchranné služby. Obě děti utrpěly rovněž zranění a po prvotním ošetření byly převezeny sanitními vozy do nemocnice.
Situaci na místě komplikovala také přítomnost splašených zvířat. Jeden z koní po nehodě utekl a sám se vrátil do nedaleké stáje. Druhý kůň zůstal na místě nehody, kde bylo nutné zajistit jeho zklidnění a bezpečnost zasahujících složek.
Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a jednotka města Rožnov pod Radhoštěm.
Po svém příjezdu okamžitě asistovali zdravotníkům při ošetřování zraněných. V průběhu přistávání vrtulníku pomohli s odvedením koně do bezpečné vzdálenosti, aby nedošlo k jeho opětovnému splašení a ohrožení letecké záchranné služby. Hasiči rovněž navigovali vrtulník při přistání a následně pomáhali s transportem zraněného muže do vrtulníku i s přenesením dětí do sanitních vozů.
Po ukončení záchranných prací hasiči místo události předali Policii České republiky a vrátili se zpět na své základny.
Přesné okolnosti a příčina této nehody jsou nyní předmětem šetření dopravní policie.
Zdroj: HZS ZLÍNSKÝ KRAJ


