Tramvaje

DPP vysoutěžil zhotovitele elektrifikace autobusové linky č. 140 a rekonstrukce tramvajové tratě Palmovka – Ohrada

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vysoutěžil v nadlimitních sektorových veřejných zakázkách zhotovitele dvou významných staveb, které plánuje zahájit příští rok a v těchto dnech s nimi uzavřel smlouvy. Trolejbusovou trať Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice v rámci projektu elektrifikace autobusové linky č. 140 postaví sdružení Elektrizace Praha a OHLA Ž.S. za necelých 284 mil. korun. Nejvýhodnější nabídku za téměř 240 mil. korun na rekonstrukci tramvajové tratě Palmovka – Ohrada včetně estakády nad železničním koridorem podalo sdružení společností COLAS CZ a FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby.

Read More

Nová ostravská tramvaj Škoda 39T svezla první cestující

Čeká ji 20 tisíc kilometrů s cestujícími na palubě. Nová ostravská tramvaj 39T dnes zahájila zkušební provoz. První spoj vyrazil na trať 29. listopadu 2021 v 10:16 h z martinovské smyčky. Lidé teď budou novou tramvaj, vyrobenou na míru pro Ostravu skupinou Škoda Transportation vídat na lince č. 4. Nová souprava už ujela 20 tisíc kilometrů ve zkušebním testovacím provozu bez cestujících a se zátěží v průběhu října a listopadu. Až zkušební jízdy skončí a Drážní úřad udělí novému vozidlu Průkaz způsobilosti, proběhne v únoru oficiální převzetí vozu Dopravním podnikem Ostrava (DPO) a jeho zařazení do běžného provozu. Tramvaj Škoda 39T pak bude nasazena i na dalších páteřních linkách.

Read More

DPP letos opraví poslední tramvajovou trať v Praze mezi Staroměstskou a Čechovým mostem

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chystá poslední letošní plánovanou opravu tramvajové tratě, tentokrát v úseku Staroměstská – Právnická fakulta – Čechův most. Práce potrvají 12 dnů, od sobotního rána 6. listopadu do středy 17. listopadu 2021 zhruba do půlnoci. Z tohoto důvodu bude v uvedeném úseku obousměrně přerušen tramvajový provoz, linky č. 17, 42 a 93 budou jezdit po dočasně změněné trase. Na svoji původní trasu se vrátí od zahájení nočního provozu v noci ze 17. na 18. listopadu 2021.

Read More

Poškození trolejového vedení v tramvajové zastávce Kublov je velké !

 Pracovníci správy tramvajových tratí ráno obhlédli rozsah poškození v tramvajové zastávce Kublov. V místě havárie nákladního vozu je zničený sloup trolejového vedení, sloup veřejného osvětlení a zábradlí v délce 56 metrů.

Read More

Nová plzeňská tramvaj vyrazila na první jízdu s cestujícími

V pondělí odpoledne se vydala tramvaj Škoda ForCity Smart 40T na svoji první jízdu s cestujícími do ulic Plzně. Prvními cestujícími, kteří se tramvají svezli, byli zástupci města Plzně, Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) a výrobce – Škody Transportation. Tramvaj již odjezdila požadovaných 20 tisíc kilometrů pro účely homologace a brzy ji čekají pravidelné jízdy s cestujícími. S PMDP podepsal výrobce smlouvu na 2 kusy tramvají tohoto typu a v letošním roce PMDP využily opce a objednaly dalších 10 kusů tramvají ve stejném provedení.

Read More

Stavba největšího tramvajového tunelu v Česku navzdory komplikacím vstupuje do třetí třetiny

Covidová situace, nepřízeň počasí ani komplikované uzavírky nenarušily stavbu tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu v Brně. Dva roky od poklepání základního kamene je nejdelší tunel pro tramvaje v Česku postavený a vyhloubený v celé své délce 619 metrů. Zasypáním tunelu a zatravněním letos skončí většina činností na povrchu, v příštím roce se bude pracovat zejména […]

Read More

První tramvaj od Škody Transportation se představila v Ostravě

První z 35 kusů nových tramvají Škoda 39T slavnostně představili Škoda Transportation a Dopravní podnik Ostrava (DPO) včera v noci. Cestující v Ostravě se mohou těšit na moderní, bezpečné a komfortní vozy.

Read More

Tramvaje se vrátí na Lesnickou, řidiči osobních vozů se dočkají na konci listopadu. Končí také výluka do Starého Lískovce

V pondělí 20. září se do Lesnické ulice vrátí tramvaje. Kompletní rekonstrukce ulice se tak pomalu blíží ke svému závěru. Práce na kanalizaci a vodovodu jsou hotové, povrch vozovky a obnova chodníků skončí dle avizovaného termínu do konce listopadu 2021. Celkové náklady činí 204 miliónů korun. Tramvaje se vrátí i do Starého Lískovce, kde končí výluka spojená s pracemi v oblasti bohunického kampusu.

Read More

Praha má novou tramvajovou smyčku Zahradní Město, od dnešní noci začne sloužit pravidelným linkám

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes uvedl do provozu novou tramvajovou smyčku Zahradní Město, v noci na zítřek na ni vyjedou první pravidelné spoje. Ve smyčce Zahradní Město bude nově končit noční linka 99, od zítřka sem DPP prodlouží spoje na lince 22, které původně končily na obratišti Radošovická. Stavba tramvajové smyčky Zahradní Město trvala necelých 5 měsíců, jejím zhotovitelem byly společnosti PORR a Hans Wendel. Předpokládané náklady na výstavbu smyčky jsou 98 milionů Kč, 85 % uznatelných nákladů pokryjí dotace EU z Operačního programu Doprava II.

Read More

Den otevřených dveří DPP ve vozovně Vokovice a v depu Kačerov tento víkend nabídne prohlídku vozového parku nebo zážitkové jízdy  

Po dvouleté přestávce připravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) tradiční Den otevřených dveří, tentokrát v novém formátu: tři dny a tři areály.
O nadcházejícím víkendu se DPP připojí k pražskému železničnímu dni a v sobotu 11. září otevře pro fanoušky MHD a kolejové dopravy dveře vozovny Vokovice a v neděli 12. září 2021 depa Kačerov, po oba dny od 10 do 16 hodin. Třetí den otevřených dveří DPP chystá na sobotu 25. září 2021 od 10 do 17 hodin, a to v garáži Klíčov.

Read More
YouTube
Share