Tramvaje

Turistická linka tramvaje č. 42 posílí. Jezdit bude 4 dny v týdnu a nově mohou cestující za jízdu platit i kryptoměnou

Za vyhlídkovou jízdu v jedné z nejstarších tramvají mohou cestující nově platit přes jeden z nejmodernějších mobilních terminálů. Linka historické tramvaje s číslem 42, kterou provozuje městská organizace Prague City Tourism, vozí turisty po oblíbených pražských památkách. Nově se mohou cestující těšit na unikátní propojení moderních technologií s více jak stoletou tramvají. Jízdenku mohou uhradit přes aplikaci na přijímání platebních karet mobilem. Zaplatit mohou dokonce i v kryptoměnách.

Read More

DPP napojuje novou smyčku Depo Hostivař do sítě, úsek Nové Strašnice – Ústřední dílny DP bude dva měsíce bez tramvajového provozu

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončuje stavbu nové tramvajové smyčky Depo Hostivař a od nadcházejícího víkendu začne s pracemi na jejím napojování na hlavní trať v Černokostelecké ulici. Z tohoto důvodu bude od soboty 11. června 2022 od ranních hodin do pátku 12. srpna 2022 do zhruba půlnoci obousměrně vyloučen tramvajový provoz v úseku Nové Strašnice – Ústřední dílny DP.

Read More

Počet škodováckých tramvají v Bratislavě se zvýší až na 100

Dopravní podnik Bratislava a Škoda Group podepsaly smlouvu na dodávku nových obousměrných tramvají Škoda ForCity Plus 30T. Jedná se již o druhý letošní kontrakt na tramvaje, kterého Škodovka v Bratislavě dosáhla v letošním roce. Bratislavský dopravní podnik objednal 10 obousměrných tramvají stejného typu, které ve městě jezdí již od roku 2015.

Read More

Skupina Škoda dodá další tramvaje do finského Tampere

 Společnost Tampereen Raitiotie Oy si u skupiny Škoda objednala dalších 5 moderních a udržitelných tramvají ForCity Smart Artic. Finský provozovatel tramvají využil opci ke smlouvě, kterou s výrobcem podepsal v roce 2017. Opce má hodnotu téměř 34 milionů eur. Nyní objednané vozy jsou totožné s 20 tramvajemi dodanými v letech 2020-2021

Read More

O tomto víkendu při první ze série výluk metra v úseku Vltavská – Hlavní nádraží

 Po více než 44 letech se do Opletalovy ulice v Praze 1 vrací provoz tramvají. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obnovil tramvajovou trať, která zde u křižovatky s Bolzanovou ulicí zbyla z minulosti, vybudoval nové zastávky Hlavní nádraží a vše dnes zprovoznil. Trať bude sloužit především pro náhradní tramvajovou dopravu během výměny stropní desky a modernizace vestibulu stanice Florenc C. První ze série víkendových výluk metra na lince C v úseku Vltavská – Hlavní nádraží proběhne o tomto víkendu. DPP během ní zavede náhradní tramvajovou dopravu XC Hlavní nádraží – Výstaviště a linku č. 36 Zvonařka – Sídliště Ďáblice. Metro na lince C bude opět jezdit bez omezení od pondělí 23. května 2022.

Read More

DPP obnovuje provoz nostalgické linky č. 23 a přidává třetí turistickou tramvajovou linku č. 43

 Od pondělí 16. května 2022 se na svou trať z Královky na Zvonařku vrací nostalgická linka č. 23, kterou bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obsluhovat výlučně retrovozy T2, T3, T3SU, T3SUCS, T3M a výjimečně i T6A5. V provozu bude denně od cca 8:30 do 19:00, v pracovní dny v intervalu 30 minut, o víkendech a svátcích v intervalu 15 až 20 minut. Kromě toho DPP od středy 1. června 2022 zahájí provoz nové, už třetí turistické, historické tramvajové linky č. 43, kterou bude do konce letních prázdnin vypravovat pouze ve středy odpoledne, kdy je otevřeno Muzeum MHD ve vozovně Střešovice. Linka č. 43 bude mít interval 80 minut a pojede do Opletalovy ulice do zastávky Hlavní nádraží, kam se po 44 letech vrátí pravidelný provoz tramvají.

Read More

Osmdesát tramvají pro švédský Göteborg opraví Škoda Group

Škoda Group získala významnou zakázku na opravu 80 tramvají, které aktuálně slouží ve švédském Göteborgu. Švédský dopravce Västtrafik AB, který tramvaje provozuje, uzavřel se Škodou kontrakt na revizi a opravy tramvají typového označení M31. Práce se budou odehrávat v ostravském výrobním zázemí skupiny Škoda   od letošního roku až do roku 2027. Celkový objem zakázky dosahuje […]

Read More

DPP na dalších čtyřech linkách nahradí autobusy trolejbusy a postaví tramvajovou trať Motol – Vypich; projekty dnes schválila RHMP

 Rada hlavního města Prahy (RHMP) dnes schválila investiční záměry elektrifikace dalších čtyř autobusových linek na levém břehu Vltavy: č. 142 (Nové Butovice – Velká Ohrada), č. 225 (Velká Ohrada – Nové Vokovice), č. 174 (Vypich – Nádraží Řeporyje), č. 184 (Vypich – Velká Ohrada) a výstavbu nové tramvajové tratě Motol – Vypich. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne na základě usnesení RHMP s jejich projektovou přípravou. Odhadované investiční náklady všech pěti uvedených projektů činí 1,78 miliardy korun.

Read More

DPP dokončil stavbu tramvajové tratě Barrandov – Holyně, od zítřka na ní zahájí pravidelný provoz

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes dokončil výstavbu 1. etapy tramvajové tratě Sídliště Barrandov – Holyně – Slivenec, tj. úseku mezi Barrandovem a Holyní. Stavba trvala 298 dnů, tj. necelých 10 měsíců, jejím zhotovitelem je společnost STRABAG Rail. Náklady na stavbu tohoto úseku by neměly přesáhnout 170 milionů korun. 85 % uznatelných nákladů pokryje dotace Evropské unie, Evropských strukturálních a investičních fondů z Operačního programu Doprava 2. Od zítřejšího ranního výjezdu DPP na nové trati zahájí pravidelný tramvajový provoz. Do Holyně bude prodloužena linka č. 5.

Read More

DPP dnes zahájil stavbu nové tramvajové tratě Modřany – Libuš

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes ve smyčce Sídliště Modřany slavnostně zahájil stavbu nové tramvajové tratě Modřany – Libuš. Trať bude dlouhá 1,7 kilometru a budou na ní čtyři páry zastávek. Její výstavba potrvá 424 dnů, tj. 14 měsíců. Postaví jí firmy OHLA ŽS a STRABAG Rail ve sdružení „Společnost TT Modřany“. Předpokládané celkové náklady výstavby činí 304,17 milionů korun. Většinu nákladů, celkem 85 %, pokryjí dotace Evropské unie z Operačního programu Doprava 2. DPP předpokládá zprovoznění tratě na začátku června 2023, jezdit na ní by měla linka č. 17.

Read More