Top články

Radost v ZOO PRAHA: samice velblouda dvouhrbého Sophia porodila mládě

V Zoo Praha se narodilo dlouho očekávané mládě velblouda dvouhrbého domácího. Jedná se o první mládě tohoto tradičně chovaného druhu po devíti letech. Nyní poprvé zavítala dvoutýdenní samička do venkovního výběhu v horní části areálu, kde ji mohou návštěvníci pozorovat.

Read More

Národní muzeum otevírá nejrozsáhlejší a největší stálou expozici novodobých dějin v Česku

Národní muzeum otevírá zcela novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské unie.

Read More

Siemens chce postavit jedno z nejvýkonnějších bateriových úložišť v Evropě

Společnosti Siemens a Zukunftsenergie Nordostbayern GmbH podepsaly předběžnou dohodu o stavbě jednoho z největších zařízení pro ukládání energie Úložiště v německém Wunsiedelu by mělo sloužit k akumulaci energie z místních obnovitelných zdrojů s cílem snížit emise CO2 Celé zařízení s výkonem 100 MW by měl Siemens dodat v rámci projektu na klíč Oba partneři nejprve […]

Read More

Brno opanuje temperamentní Brasil Fest. Na Nové radnici zavlaje při té příležitosti brazilská vlajka a návštěvou ji poctí brazilská delegace

Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021. Jeho druhý ročník se uskuteční za přítomnosti brazilského rady – vyslance v České republice Albina Ernesta Poliho Juniora a brazilského velvyslance ve Slovenské republice […]

Read More

ČR daruje 2,4 milionu vakcín proti covidu-19 zemím, které to potřebují

Vláda dnes schválila materiál Ministerstva zdravotnictví, který počítá s darováním a prodejem přebytečných vakcín proti onemocnění COVID-19 do zahraničí. ČR má zajištěno dostatek očkovací látky pro své občany, může tak některé dodávky poskytnout zemím, které je potřebují.

Read More

Pastva – spása pro krkonošské louky

Správa Krkonošského národního parku podporuje péči o cenné krkonošské louky. Díky několika běžícím projektům na podporu lučních společenstev obhospodařujeme zhruba 120 lučních lokalit. Na většině z nich se pasou různá plemena ovcí. 

Read More

Vláda jmenovala hlavní hygieničkou ČR Pavlu Svrčinovou

Na pozici hlavní hygieničky ČR a také náměstkyně ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví vláda s účinností od 27. července jmenovala Pavlu Svrčinovou, která byla výkonem funkce pověřena od března letošního roku.

Read More

Formule E: tým Audi Sport ABT Schaeffler odchází z nedělního závodu v Londýně bez bodů

René Rast musel odstoupit ze závodu po nezaviněné kolizi Strategický tah s Lucasem di Grassim se nevyplatiltil

Read More
YouTube
Share