Top články

Formule E a FIA představí na nadcházející Monako E-Prix  nový závodní vůz GEN 3 EVO

Nový vůz GEN3 Evo bude představen 25. dubna 2024 v rámci přípravy na 8. závod mistrovství světa ABB FIA Formule E v Monaku Obrovský skok ve výkonu dosažený vylepšením nejlehčího, nejrychlejšího a nejvýkonnějšího závodního vozu Formule E – GEN3.

Read More

Cyklistická sezona odstartuje začátkem května na Lipně. Nabídka aktivit s přehledem pokryje celý týden.

Otevřením nového úseku Vltavské cyklistické cesty v sobotu 4. května slavnostně začne nová cyklistická sezona v jižních Čechách. První turisté se svezou po trase mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, akci také doplní bohatý doprovodný program. Možnosti nejen pro rodiny s dětmi jsou hodně široké a nabízí se využít květnových svátků k prodloužení svého pobytu.

Read More

Výhodné balíčky potravin s blížící se dobou spotřeby nabízí PENNY JIž v celé síti 421 prodejen

Řetězec PENNY zavádí další chytrá řešení, která umožní zákazníkům výhodně pořídit potraviny a zároveň pomáhají v boji proti zbytečnému plýtvání. Nově bude ve 221 prodejnách v rámci projektu „Neplýtváme s PENNY“ nabízet s 50% slevou balíčky potravin s blížící se dobou spotřeby. „Neplýtváme s PENNY“ navazuje na zapojení do platformy Nesnězeno, jejímž prostřednictvím jsou výhodné balíčky k mání ve 200 obchodech […]

Read More

Kolaps jedné ze soutěžících po nervy drásajícím souboji o odměnu. Na pomoc jí vyrazí i Ondřej Novotný.

Voyo dnes večer uvede 15. epizodu show Survivor Česko & Slovensko. V minulé epizodě došlo na kmenové radě k výměně názorů mezi soutěžícími ohledně toho, nakolik vyměnění hráči skutečně ctí příslušnost k novým kmenům, nebo stále cítí vazbu se svými původními kmeny.

Read More

Šišlání, či nesprávná výslovnost –⁠⁠⁠⁠⁠ jak můžeme u dětí podpořit vývoj řeči?

Může se zdát přirozené, že děti šišlají či komolí slova a většina rodičů tak nesprávné výslovnosti svých dětí minimálně zpočátku nevěnuje příliš pozornosti. S přibývajícím věkem se však nesprávná výslovnost fixuje, a proto by v nejlepším případě měla být upravena před nástupem do první třídy.

Read More

Začíná výstavba moderního areálu nymburských drážních hasičů  

Správa železnic dnes slavnostně zahájila výstavbu nového areálu drážních hasičů v nymburské Nádražní ulici. Získají modernější a komfortnější zázemí a také garáže a parkovací stání pro svá vozidla. Snížení provozních nákladů pak přinese instalace fotovoltaických panelů. Práce potrvají do března příštího roku.

Read More

Tvarování bonsají v Zoo Ostrava

Součástí rostlinných sbírek Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava je také kolekce rostlin pěstovaných ve speciálních miskách, které jsou známy pod označením bonsai/bonsaj. Jedná se dávnou techniku úpravy a miniaturizace stromů a jejich pěstování v nádobách. Následující sobotu se zájemci mohou v zoo dozvědět, jak se tyto miniaturní rostliny tvarují a upravují.

Read More

Lví silou, vzletem sokolím

Výstava, která se koná pod záštitou a za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci programu „Podpora expozičních a výstavních projektů“, průřezově mapuje historii a práci Sokola v rámci příslušných žup v jihočeském regionu od založení organizace v Českých Budějovicích roku 1869 do současnosti. Akci zaštiťuje také náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch. Výstava prezentuje nejen […]

Read More

Vědci vyvinuli strategii, jak určit, zda bude daná nanoterapie pro konkrétního pacienta účinná

Vědecká komunita i farmaceutické společnosti upírají velkou pozornost k vývoji nanoléčiv jako nedílné součásti moderních terapeutických metod. Pomoci by mohla zejména jako cílená léčba u nádorových onemocnění. Využití nanoléčiv ale podle posledních průzkumů funguje jen u některých pacientů. Vědci teď našli klíč k tomu, jak zjistit, jestli bude pro pacienta léčba pokročilými formami nanoléčiv významným benefitem, nebo zůstane […]

Read More

Strážci Správy KRNAP se opět školí v první pomoci

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP pravidelně školí své strážce v první pomoci. Koncem minulého týdne odborníci z Life Support strážce opět proškolili na Rýchorské boudě.

Read More