Top články

Umělecké dílo Davida Černého na Máji Národní symbolizuje mír, naději, svobodu a demokracii

Sochy dvou motýlů od umělce Davida Černého zdobí od neděle 19. května 2024 fasádu budovy Máj Národní na Národní třídě v Praze 1. Unikátní umělecké dílo v sobě nese vícečetnou symboliku a obohacuje veřejný prostor v srdci Prahy.

Read More

Komerční banka pokračuje v redukci uhlíkové stopy ve vlastním provozu, využívá téměř 100 % zelené energie

V roce 2023 byla díky pečlivému energetickému managementu, nákupu zelené energie a instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše pražské centrály opět snížena uhlíková stopu vlastního provozu Komerční banky. Celková úspora oproti základnímu roku 2019 tak činí 59,3 %.

Read More

Lando Norris útočil na první místo to však uhájil s těsným náskokem Max Verstappen

Oscar Piastri byl penalizován na startovním roštu za blokování jiného pilota v kvalifikaci. Většina pilotů startovala na středně tvrdých sadách pneumatik. Na tvrdé sadě startoval Guanyou Zho, Logan Sargeant a Sergio Perez. Fernando Alonso a Pierre Gasly startovali na měkké sadě pneumatik.

Read More

Inovace v designu plotů

Ploty jsou nejen praktickým prvkem zajišťujícím bezpečnost a soukromí, ale také klíčovým hráčem v estetickém a funkčním designu domů a zahrad. V dnešní době se stavebnictví neomezuje pouze na standardní plotové panely, ale přináší inovativní přístupy k jejich designu a využití.

Read More

Parním vlakem na Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích

I letos se v Ivančicích konají Slavnosti chřestu a vína. Nenechte si ujít příležitost svézt se v neděli 19. května na tuto oblíbenou akci parním vlakem. Soupravu historických vozů, která pojede v průběhu dne dvakrát z brněnského hlavního nádraží do Ivančic a zpět, potáhne parní lokomotiva Skaličák.

Read More

Poslední jízda salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d´Este

V neděli 19. května 2024 se uskuteční poslední jízda salonního vozu AZA 1-0086 arcivévody Františka Ferdinanda d´Este ze sbírky NTM. Vůz bude zařazen do parního vlaku NTM, který vyjede do Benešova na akci na zámku Konopiště.

Read More

Parním vlakem do skanzenu ve Strážnici

Vydejte se v neděli 26. května 2024 zvláštními vlaky v čele s parní lokomotivou EP1000 do Strážnice, kde se v areálu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy koná akce s názvem Skanzenem z pohádky do pohádky. Pojeďte si užít den plný nostalgie, děti se mohou těšit na hry a soutěže.

Read More

Parním vlakem z Kyjova na Den otevřených sklepů ve Bzenci

Svezte se v sobotu 25. května 2024  na Den otevřených sklepů ve Bzenci stylově – zvláštními vlaky v čele s parní lokomotivou EP1000. Nostalgické jízdy se konají u příležitosti 140 let od zahájení provozu na železniční trati mezi Kyjovem, Bzencem a Moravským Pískem.

Read More