Senioři

V domácnosti Hynka Čermáka je vůdcem smečky manželka

Z Centrálního parku Lužiny se na jeden den stalo bludiště vodítek a vrtících se ocásků. Příznivci psů ze všech koutů Prahy a okolí se tu sešli, aby se zúčastnili 6. ročníku Psího dne s Prahou 13. Akce, která věnuje velkou část svého programu útulkům a opuštěným pejskům letos představila nabitý program.

Read More

Váš pes už míří na Psí den s Prahou 13. Přijďte taky!

Začal být váš pejsek neklidný? On už se od svých psích kamarádů z peSeMeSek na procházkách dozvěděl, že se brzo koná Psí den s Prahou 13! 21. května v Centrálním parku na Lužinách oslavujeme naše čtyřnohé přátele ve velkém stylu. Ať už máte pejska doma, nebo jste jen jejich fanda, na 6. ročníku nejoblíbenější psí akce v Praze se zaručeně pobavíte.

Read More

Je jen jeden správný způsob, jak se zbavit nepoužitelných léků – odnést je do lékárny

Češi se stále zlepšují ve správné likvidaci prošlých léků. V lékárnách, kam patří, jich končí víc a víc. To je dobrou zprávou nejen pro pacienty samotné, ale také pro životní prostředí. Je ale důležité mít na paměti, že ne vše, co v lékárně koupíme, je možné tam vrátit. Mezi nepoužitelné léky nepatří pouze ty s prošlou exspirací, ale také ty, které jsou znehodnocené špatným skladováním nebo tím, že jsou příliš dlouho otevřené. Domácí lékárničku je proto nutné pravidelně kontrolovat, protože nepoužitelné léky nám nejen nepomohou, ale mohou dokonce i ublížit.

Read More

Legendárního Igráčka představuje interaktivní výstava ve Frenštátě pod Radhoštěm

Jedinečná výstava představující figurku Igráčka v různých podobách, profesích a prostředích, byla v úterý 17. května 2022 zahájena slavnostní vernisáží. Výstava je instalována v prostorách galerie Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury. Součástí expozice je také originální neprodejná figurka Igráčka v podobě místního rodáka Jiřího Rašky. Pro návštěvníky je připravena řada dalších aktivit jako například dětský koutek, výtvarná dílna, soutěž o zajímavé ceny pro veřejnost či školní kolektivy nebo možnost vyzkoušet si zmodernizovanou českou autodráhu Ites. Putovní výstavu připravil český výrobce her a hraček, firma EFKO-karton s.r.o., která Igráčka vyrábí, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně a Inspirací Zlín.

Read More

Ze Svaté země na skok do Prahy

V Obecním domě bylo živo. Vyšla nová autobiografická kniha s názvem Hančina cesta, která pojednává o cestě tehdy dvanáctileté Haničky Sternlicht, kterou jako malou nacisté odvedli z východočeských Holic a tahali ji po zbytek války vyhlazovacími lágry. Při této příležitosti se sešlo mnoho známých osobností, aby autorce pogratulovaly k vydání knihy a zároveň z ní úryvek přečetli. Autorce Haně Sternlicht byl věnovaný celý odpolední program, během kterého mimo čtení také vystupoval dětský divadelní sbor Feigele, Mackie Messer Klezmer Band, nebo herci ze souboru Městského divadla Mladá Boleslav.

Read More

Rostoucí prodeje fairtradového zboží v ČR umožňují bojovat mimo jiné s klimatickou  změnou

I loni rostly v ČR prodeje zboží s etickou certifikací Fairtrade, která označuje produkty, za něž pěstitelé dostali odpovídající odměnu a které vznikly bez zapojení dětské práce a ničení životního prostředí. Nejvíce se u nás prodalo opět fairtradového kakaa, a to o téměř dvě třetiny více oproti předchozímu roku. Nárůst zaznamenal i prodej fairtradové kávy: při přepočtu na šálky kávy vypil každý obyvatel ČR loni v průměru téměř 15 espress připravených z férové suroviny. Fairtradový příplatek za zboží prodané v ČR, tedy peníze navíc, které pěstitelé vynakládají na rozvoj komunit a zlepšení efektivity pěstování, vzrostl o více než o třetinu na 37 milionů Kč. Tyto prostředky využívají pěstitelé stále častěji také na boj s dopady klimatické změny a na preventivní opatření, která je mohou před oteplováním klimatu chránit.

Read More

Zajímavosti o svrchně kvašených pivech pohledem Romana Šolce, obchodního sládka Pivovaru Radegast

I když je Česko pořád doménou klasických ležáků a výčepních piv, v poslední době vzrůstá obliba svrchně kvašených pivních speciálů. Jaký je rozdíl mezi svrchním a spodním kvašením? Stupňovitost a obsah alkoholu je to samé? Co se skrývá pod pivními zkratkami IPA nebo EPM? Jak chutná pivo ve stylu „session? Zajímavosti ke svrchně kvašeným pivům dal dohromady Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast

Read More

SKY BRIDGE 721 – 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý.

Připravte se na jedinečný moment, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Po 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. Vykročit bude chtít trochu odvahy, ale garantujeme neobyčejný zážitek na celý život.

Read More

Kreativní víkend v Ostravě

Workshopy a dílničky jsou zpět! 13.-15. 5. 2022 nabídne prodejní výstava Kreativ Jaro nejen vše potřebné k tvoření a originální výrobky vystavujících, ale také možnost naučit se něco nového a odnést si vlastnoručně vyrobenou dekoraci, doplněk a spoustu dalšího. V pátek a sobotu od 10:00 do 18:00, v neděli od 10:00 do 16:00 na Černé louce v Ostravě.

Read More

Božkov představuje novinky! Nové speciály v segmentu tuzemáků – Od dubna můžete ochutnat tradičního Čerta nebo Speciál Lískový oříšek

Lídr v kategorii tuzemáků a ochucených tuzemáků, Božkov, reaguje na stále rostoucí poptávku po ochucených variantách a rozšiřuje tak své portfolio o dvě novinky – Božkov Čert, který kombinuje vyváženou chuť tradičního tuzemáku Božkov Originál s višňovým likérem Božkov Griotte a nový Speciál Lískový oříšek, který spojuje Božkov Originál s chutí pravých lískových oříšků. 

Read More