Optimalizace trati Praha – Beroun S7

Optimalizace dalšího traťového úseku mezi Prahou a Berounem dostala zelenou

Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu optimalizace dalšího úseku trati Praha-Smíchov – Beroun, konkrétně mezi Černošicemi a budoucí odbočkou Berounka. Jeho cílem je zkrácení jízdních dob vlaků, zvýšení kapacity infrastruktury, zlepšení jejího technického stavu a zvýšení bezpečnosti provozu. Samotné stavební práce by se měly realizovat v letech 2024 až 2026.

Read More

Modernizace trati mezi Karlštejnem a odbočkou Berounka se blíží k realizaci

Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele dokumentace pro stavební povolení na projekt modernizace železniční trati mezi Karlštejnem a novou odbočkou Berounka. Vlastní stavební práce začnou v roce 2023, hotovo bude o tři roky později.

Read More

Modernizace dalšího úseku železnice kolem Berounky dostala zelenou

Modernizace přibližně 16kilometrového úseku železniční trati mezi novou odbočkou Berounka a stanicí Karlštejn je cílem připravované stavby, jejíž záměr projektu schválila v polovině srpna Centrální komise Ministerstva dopravy. V rámci realizace proběhne přestavba železničních stanic Dobřichovice, Řevnice, Zadní Třebaň a Karlštejn, zastávky Všenory a mezistaničních úseků. Zahájení stavebních prací se předpokládá v roce 2023, ukončení pak o tři roky později.

Read More

Porucha napájení trakčního vedení v traťovém úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov – Dobřichovice,

Porucha napájení trakčního vedení v traťovém úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov – Dobřichovice, omezen provoz vlaků a výluka zabezpečovacího zařízení v úseku Praha-Smíchov – Dobřichovice.

Read More

Návrh na řešení problémů na trati Praha – Beroun č. 171

Díky optimalizaci  tratě Praha – Beroun č. 171  je nyní velký problém provozu. Nedodržování jízdních řádů a k tomu spojené mimořádné události potřebují radikální řešení.

Read More
YouTube
Share