Zdraví

Řeč jako nejdokonalejší schopnost člověka

Porucha řeči může potkat každého, ať už se jedná o předškoláka, který se zatím nenaučil dobře vyslovovat, nebo o dospělého po cévní mozkové příhodě nebo úrazu. V některých případech je léčba krátkodobá, jindy je potřeba delšího úsilí, obzvlášť jestli byla léčba poruchy řeči v počátku zanedbána. Pro všechny tu však máme dobrou zprávu: léčba je možná a […]

Read More

Molekulární vodík – nenápadná regenerační bomba

Pozitivní vliv molekulárního vodíku na lidský organismus byl vypozorován už před několika desetiletími. Přestože všechny možné účinky a mechanismy fungování vodíku jsou stále předmětem vědeckého výzkumu (zejména v asijských zemích), jeho regenerační schopnosti jsou nepopiratelné.

Read More

Život dětem podporuje sbírku ,„Naděje pro Oliho“ trpícího spinální svalovou atrofií

Svět aktuálně bojuje s koronavirem a život se díky tomu v mnoha ohledech zastavil. Jsou tu ovšem rodiny, které potřebují pomoc bez ohledu na pandemii.

Read More

Modrý kód a Český červený kříž pomáhají s osvětou proti koronaviru

Skupina Prima a Český červený kříž spouští osvětovou kampaň, která veřejnosti radí, jak dodržovat hygienická opatření a jak se chránit před nakažením koronavirem.

Read More

Malá Vizita & Duše K – tentokrát o koronaviru s Milanem Calábkem

Výjimečné večerní představení, které proběhlo 15.3.2020. Něco mezi Malou Vizitou s Pjérem la Šéz’em a Viktorem Zborníkem a Milanem Calábkem, kteří hovoří o aktuálním koronaviru.

Read More

OZP umožní lékařům předepisovat léky i vyšetřovat po telefonu, emailu, videu

   Oborová zdravotní pojišťovna umožní všem svým smluvním lékařům předepisovat léčivé přípravky a zdravotnické prostředky i na základě elektronické konzultace lékaře s pacientem, tedy po telefonu, emailu, prostřednictvím videohovoru a podobně. OZP také praktickým lékařům pro děti i pro dospělé a ambulantním specialistům i zubařům umožní provádět některé typy vyšetřeni pacientů distančně, tedy bez fyzické přítomnosti […]

Read More

Každý třetí Čech má potíže se zrakem. Čím si nejčastěji “kazíme” oči?

Ze statistik vyplývá, že potíže se zrakem má každý třetí Čech, trvalé potíže pak každý pátý. Kromě vrozených vad nebo onemocnění si za některé problémy s očima můžeme i sami, a často o tom třeba ani nevíme. Na co si dát pozor, a kterých chyb se vyvarovat, aby naše oči netrpěly?

Read More

Co zas ten Kazma natropil, vydělal nemocným přes 6 miliónů

Někteří odkládají splnění svých snů na neurčito, až budou mít více času nebo prostředků. Někdo si přeje procestovat svět, jet divokou řeku, setkat se s domorodci v Africe a vidět horské gorily, jiný projít alespoň kus poutní Svatojakubské cesty do Santiaga de Compostela. Co kdybyste však zjistili, že váš čas je kratší a na splnění snů máte […]

Read More

Linka bezpečí provoz neomezila a řeší možnosti kapacit

Děti a rodiče, kteří v současné době prožívají strach, nejistotu nebo hledají odpověď na otázku, jak se v krizové situaci zachovat, mají stále možnost využít služeb Linky bezpečí nebo Rodičovské linky. Provoz linek nebyl omezen, i když se řeší možnosti kapacit. Lince bezpečí se podařilo dokonce navýšit chat až na tři chatovací místnosti.

Read More

Co je to coronavirus?

Co je to coronavirus?  Kde byl identifikován Koronavirus . Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek večer kvůli koronaviru vyhlásila globální stav zdravotní nouze.  Onemocnění COVID-19, nový koronavirus SARS-CoV-2

Read More