Hlavní město Praha – Středočeský kraj

Legenda na kolejích v pražských ulicích o víkendu

 Zítra “88” slaví 120 let od uvedení do provozu. Po jízdenkách na dnešní a zítřejší jízdy se jen zaprášilo. Konstatuje DPP . A i když  jednu jízdu každý den přidali, jsou již dlouho vyprodané.

Read More

Praha 5 chce být stále součástí aktivního města. Tamní rada schválila pokračování projektu

Na základě pozitivních ohlasů, se kterými se u obyvatelem městské části Praha 5 setkal letní mimořádný projekt Aktivní město – příspěvky na tábory, příměstské tábory a sportovní soustředění dětí do 18 let, se Rada městské části svým souhlasným stanoviskem rozhodla pokračovat v projektu i pro školní rok 2020/2021.

Read More

Tragická dopravní nehoda uzavřela Pražský okruh u Herinku

K nárazu dodávky do mobilního dopravního značení došlo ve čtvrtek 17. září před 15. hodinou na dálnici D0 (Pražský okruh) mezi sjezdy Jesenice a Modletice ve směru k brněnské dálnici. Podle oznamovatele zůstal řidič dodávky zaklíněný uvnitř vozu.

Read More

Usměvavá srdíčka charitativní společnosti Život dětem opět zaplaví česká i moravská náměstí

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahajuje svou tradiční dobročinnou sbírku Srdíčkové dny. Podzimní edice se rozběhne v pondělí 21. září a v průběhu týdne se bude snažit vybrat co největší finanční obnos na pomoc vážně nemocných dětí. Tváří akce se stala nemocná Viktorka, které lékaři krátce po narození diagnostikovali spinální muskulární atrofii. Tradiční sbírková akce Srdíčkové dny pak proběhne v týdnu od 21. do 25. září.

Read More

Praha 7 získala ocenění za podnikatelské prostředí a komunikaci

Praha 7 letos znovu patří mezi podnikatelsky nejpřívětivější městské části. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, kde stejně jako v loňském roce Sedmička obsadila 2. místo. Nejlépe z celého hlavního města sedmá městská část dopadla v hodnocení komunikace.

Read More

Koncert Maceo Parkera v divadle Archa se znovu odkládá. Nový termín je 11. dubna 2021.

Koncert vynikajícího saxofonisty, legendy funky a soulu, Maceo Parkera se opět přesouvá. Náhradní termín je nově potvrzen na 11. dubna příštího roku a odehraje se na stejném místě, tedy v pražském Divadle Archa. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti.

Read More

Sloní princezny už umí plavat, mladší Amalee trumfla na váze Lakunu

Už je to půl roku, kdy se v Zoo Praha brzy po sobě narodily dvě malé sloní princezny. Obě slůňata Lakuna i Amalee velmi rychle rostou a přibývají na váze. Od svého narození se vytáhly obě o více než dvacet centimetrů a jejich váha se blíží k třem stům kilogramů. Zvykají si také na pobyt ve […]

Read More

Střet osobního auta s vlakem v Davli ráno v pátek 18.9.2020

Profesionální hasiči ze stanic Jílové a Řevnice společně s dobrovolnými hasiči z Hradištka a hasiči Správy železnic zasahovali u střetu osobního auta s vlakem. Dva zranění lidé se z auta dostali ven před příjezdem hasičů.

Read More

V Praze přetrvává komunitní přenos, nově bude v červeném stupni pohotovosti

Po posledním vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v souvislosti s COVID-19 zařadilo Ministerstvo zdravotnictví Prahu do třetího stupně pohotovosti, který značí narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos. Mezi oranžové okresy značící počínající komunitní přenos se nově zařadí Mělník, Nymburk, Praha-západ, Příbram a Cheb.

Read More

Parním vlakem a parníkem mezi Prahou a Davlí v neděli 20. září 2020

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost svézt se historickým vlakem a kolesovým parníkem z Prahy do Davle a zpět! Na výlet s dvojitou dávkou nostalgie se s námi můžete vypravit v neděli 20. září 2020. Akce se koná u příležitosti 120 let Posázavského pacifiku a 80 let kolesového parníku Vltava.

Read More