Hlavní město Praha – Středočeský kraj

KB Pojišťovna startuje léto soutěží o zájezd za 100 000 korun

Pro všechny zájemce o cestovní pojištění připravila KB Pojišťovna, ve spolupráci s Komerční bankou a cestovní kanceláři FISCHER, soutěž o zájezd dle vlastního výběru v hodnotě 100 000 korun. Zapojit se mohou stávající i noví klienti KB Pojišťovny, kteří si v průběhu letních prázdnin od 27. 6. do 31. 8. 2022 sjednají jednorázové cestovní pojištění. To lze uzavřít jednoduše on-line během několika minut, a to s 15% slevou.

Read More

Končí výluky na trati mezi pražským Smíchovem a Radotínem

Se začátkem letošních prázdnin skončí výrazná omezení provozu mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín. Od pátku 1. července budou vlaky využívat jak dvoukolejný úsek ze Smíchova do odbočky Tunel, tak i navazující čtyřkolejnou část do Radotína. Na ní současně začnou obsluhovat přeloženou zastávku Praha-Velká Chuchle. Veškerá stavební činnost se nyní bude odehrávat ve stanici Praha-Radotín, kde budou mít cestující k dispozici dvě nástupní hrany. Už za několik měsíců zde Správa železnic zahájí výstavbu nové výpravní budovy.  

Read More

Prázdninový provoz a trvalé změny PID od 1. července 2022

Obdobně jako v minulých letech začne od 1. července 2022 platit v pražské MHD i na příměstských a regionálních autobusových linkách PID standardní prázdninový jízdní řád, který bude obdobný jako loni v létě. Prodlouženy budou intervaly ze jména ve špičkách pracovních dnů, u části autobusových linek také o víkendech. Nepojedou školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách. Prázdninový provoz bude trvat do 31. 8. 2022.

Read More

Za vysvědčení do Zoo Praha

Konec školního roku i začátek toho příštího oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 Kč. Připraveny jsou pro ně nejen zábavně vzdělávací programy, ale i naučné pátrací prohlídky, při kterých se s průvodci vydají po stopě volně žijících živočichů v areálu zoo. Ani ti s horšími známkami si však nemusí zoufat – první zářijový den navštíví pražskou zoo za symbolické vstupné všechny děti.

Read More

Od 1. července dojde k rozšíření provozu linek PID do Aquaparku v Čestlicích

Začátkem července dochází ve spolupráci IDSK s Aquapalace Čestice k  celotýdennímu posílení provozu linky č. 385 na interval 30 minut, a to pro období od 1. července do 31. srpna 2022. Nové posilové spoje pojedou expresně mezi stanicí metra Opatov a zastávkou Čestlice, Aquapark, nebudou tedy zajíždět do Průhonic. Díky novým spojům bude zajištěn k čestlickému aquaparku půlhodinový interval každý den v týdnu až do 23 hodin. Nové spoje linky č. 385 nahrazují původní Aquabus a na jejich provoz nově přispívá čestlický Aquapalace. Rovněž byl rozšířen sobotní večerní provoz linky 406 z Prahy do Vlašimi pro odvoz návštěvníků Aquaparku.

Read More

Barrandovský most – rampa Strakonická Praha 4, 5 • Strakonická

Jedná se o kompletní rekonstrukci mostu, zahrnující v I. etapě opravu jižní poloviny jižního mostu. V každém směru budou zachovány dva pruhy průběžné a jeden pruh odbočovací. Odstraněn bude mostní objekt, který tvoří součást Strakonické rampy, a následně bude postaven most nový. Dále se zrekonstruuje horní část této rampy a vnější dva jízdní pruhy na mostě ve směru od Smíchova včetně dilatačního závěru na Barrandovské rampě a před sjezdem do Braníka. Bude také opravena spodní část mostu nad Strakonickou ulicí.

Read More

Pražští radní změnili stanovy Dopravního podniku hl. m. Prahy s cílem posílit kontrolu nad hospodařením této městské společnosti

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili změnu stanov společnosti Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), která zavádí povinnost pro představenstvo při zcizování nebo zastavení nemovitostí ve vlastnictví společnosti v hodnotě nad 50 milionů Kč, včetně uzavírání smluv o smlouvě budoucí, předložit takové rozhodnutí ke schválení souhlasu valné hromadě (Radě hl. m. Prahy). Tím se podstatně snižuje limit, který byl doposud 6 miliard Kč, kdy nebyl nutný souhlas valné hromady. Opatření pomůže posílit transparentnost hospodaření DPP.

Read More

Vyprodaný závod a úžasná atmosféra. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech pompézně vrátila do české metropole

Unikátní týmový závod se po tříleté pauze vynucené pandemií koronaviru ve čtvrtek 23. června do pražského parku Stromovka vrátil ve velkém stylu. Do oblíbeného běhu, v němž si kolegové či přátelé mohli na čtyřech pětikilometrových úsecích vzájemně změřit síly, se v devíti stovkách týmů přihlásilo 3600 běžců, čímž do posledního místa naplnili maximální kapacitu závodu. „Jsme ohromeni obrovským zájmem, který UniCredit Pražská štafeta vyvolala. Atmosféra na trati i kolem ní byla fascinující, bylo vidět, že lidé si závod opravdu užívají,“ neskrýval radost Carlo Capalbo, prezident organizačního týmu RunCzech. První závodníci se na trať vydali úderem 18. hodiny, plni nadšení a energie, a to navzdory horkému počasí, které na pražském Výstavišti panovalo.

Read More

Z důvodu sesuvu kamení na trať mezi stanicemi Praha-Zbraslav – Vrané nad Vltavou – Davle je zastavený provoz na železnici i silnici!!

Z důvodu sesuvu kamení na trať Spravazeleznic  mezi stanicemi Praha-Zbraslav – Vrané nad Vltavou – Davle je zastavený provoz na železnici i silnici!!

Read More

Na Letní slavnost u Labe v Čelákovicích vyrazí historické vlaky

Poslední červnovou sobotu se bude v Čelákovicích konat předprázdninová Letní slavnost u Labe. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý zábavní a hudební program, nebude chybět občerstvení ani atrakce pro děti. České dráhy vypraví do Čelákovic zvláštní vlaky – historickou motorovou soupravu a tzv. pantograf. Během dne pak budou tyto soupravy pendlovat mezi Čelákovicemi, Lysou nad Labem a Nymburkem.

Read More