Hlavní město Praha – Středočeský kraj

Začíná výstavba moderního areálu nymburských drážních hasičů  

Správa železnic dnes slavnostně zahájila výstavbu nového areálu drážních hasičů v nymburské Nádražní ulici. Získají modernější a komfortnější zázemí a také garáže a parkovací stání pro svá vozidla. Snížení provozních nákladů pak přinese instalace fotovoltaických panelů. Práce potrvají do března příštího roku.

Read More

Hlavní město obdrželo zpět většinu financí uložených ve Sberbank

Praze se začátkem dubna letošního roku podařilo získat zpět 95 % z financí, které měla uložené v ruské bance Sberbank. Konkrétně se jedná se o částku ve výši 163 636 019,44 Kč, kterou nyní může metropole využít například k investicím nebo na nutné výdaje.

Read More

Regionální den PID se tentokrát koná v Benešově u Prahy

Nenechte si ujít letošní první Regionální den PID. V sobotu 20. dubna 2024 v Benešově u Prahy. Kromě jízd historických vlaků nebo retro autobusů se můžete těšit i na bohatý doprovodný program. Na akci se také budou rozdávat slevenky na vstupné do pivovaru Ferdinand, na zámek Jemniště nebo třeba do Světa Škodovek.

Read More

DPP opraví tramvajovou trať na Letenském náměstí

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne od středy 17. dubna 2024 od brzkých ranních hodin s opravou tramvajové tratě na Letenském náměstí. Práce zde potrvají do neděle 28. dubna 2024 zhruba do půlnoci. Z tohoto důvodu bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Hradčanskou a Strossmayerovým náměstím. Tramvajové linky č. 1, 8, 12, 25, 26, […]

Read More

Na Vltavě bude bezpečněji. Policie ČR zmodernizovala stání pro služební plavidla

Pražské poříční oddělení Policie ČR má nově upravená stání pro služební plavidla. Významně tím bude zlepšena akceschopnost Policie ČR na Vltavě i celého Integrovaného záchranného systému. Nové plovoucí garáže na Veslařském ostrově v Praze umožňují bezpečné stání pro pět lodí a přístup k nim za každého počasí.

Read More

Do botanické zahrady v Troji se opět slétají tropičtí motýli

 Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje oblíbenou výstavu motýlů. Letošní ročník je zaměřený na jejich migraci. Do Prahy jako každoročně doputuje přes 5000 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Z nich se ve skleníku Fata Morgana vylíhnou krasavci několika desítek druhů. Nebudou chybět nádherní Morpho peleides s blankytně modrými křídly, noční martináči Attacus atlas, velcí soví motýli rodu Caligae nebo známý motýlí cestovatel monarcha stěhovavý (Danaus plexippus). Součástí výstavy motýlů ve skleníku Fata Morgana bude i panelová výstava k Roku motýlů 2024, věnovaná jejich ochraně, a také výstava dávno vyhynulých druhů tropických motýlů Ztracená krása, která bude umístěna do malého výstavního sálu v Ornamentální zahradě. Letošní výstava motýlů potrvá až do 2. června.

Read More

Mladí ladí jazz zvou zdarma na Karlovo náměstí na Jazzanovu nebo Prago Union

30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů

Read More

Celá republika oslaví Mezinárodní den tance Flashmobem

Mezinárodní den tance je celosvětově uznávaný svátek vyhlášený UNESCO, který každoročně připadá na 29. dubna jako památka narození tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. K této příležitosti připravuje v České republice společnost Art 4 People velkolepou oslavu tance v podobě programu pro taneční nadšence i širokou veřejnost. Taneční flashmob, tedy choreografii, kterou v jednu chvíli tančí tisíce […]

Read More

Praha získá areál Orionka od DPP

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila výkup pozemků a staveb v areálu Orionka od Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Po schválení zastupitelstvem tak město získá bývalou vozovnu tramvají a trolejbusů, která svému původnímu účelu neslouží od poloviny 50. let 20. století.  Praha zde plánuje vybudovat kulturně – komunitní centrum Orionka. Kupní cena areálu stanovena znaleckým posudkem činí […]

Read More

Zahájení turistické sezony v Příbrami

Zahájení turistické sezony roku 2024 připadá v Příbrami na sobotu 13. dubna. Tento den přinese bohatý program plný zajímavostí a zábavy pro jednotlivce i celé rodiny.

Read More