ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Pražská zubří samici Prixi dorazila na Kavkaz

Dvouletá samice zubra evropského Prixi včera dorazila do ázerbájdžánského národního parku Shahdag, kde bude vypuštěna do přírody v rámci mezinárodního záchranného projektu, na kterém se Zoo Praha podílí. Stane se tak osmým zubrem z pražské zoo vypuštěným do přírody.

Read More

Vnitřní prostředí v českých domácnostech je alarmující: Toxický vzduch často atakuje kritické hodnoty

Zajímali jste se při rekonstrukci domu či při koupi staršího nebo nového bytu o kvalitu vnitřního prostředí? Pokud jste kladli důraz jen na cenu, lokalitu, dispoziční řešení a spotřebu energií, pak zbystřete! Možná, že právě teď doma dýcháte jedovatý koktejl složený z oxidu uhličitého, těkavých organických látek, prachových částic a plísní: tedy až 5x znečištěnější vzduch než byste vdechovali u rušné silnice. Vzduch v interiéru může být paradoxně škodlivější v zatepleném, nadstandardně zaizolovaném bytě bez kvalitního vzduchotechnického systému než ve staré zástavbě, kde kvůli netěsnostem profukuje. Právě na tento alarmující stav upozorňuje developerská společnost JRD, lídr na trhu zdravého bydlení, jež vyhodnotila výsledky měření důležitých parametrů kvality mikroklimatu v běžných domácnostech. Z údajů naměřených profesionálními přístroji Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze a společnosti AMiT vyplývá, že se s nezdravým vnitřním prostředím stále potýká mnoho českých domácností. Zvláště těch, které nepoužívají správnou techniku větrání nebo nemají nainstalovaný systém řízeného větrání s rekuperací tepla.

Read More

DACHSER zcela přechází na zelenou energii

Mezinárodní logistický provider DACHSER bude od začátku příštího roku na celém světě odebírat energii výhradně z obnovitelných zdrojů. Kromě toho společnost zčtyřnásobí množství vlastní zelené elektřiny vyrobené prostřednictvím fotovoltaických systémů.

Read More

MAGU po roce působení spouští udržitelnou službu MAGU+

Před necelým půl rokem se společnost MAGU působící na poli funkčních potravin přestěhovala do velkokapacitních výrobních prostor. Obliba MAGU se dá nyní vyčíslit počtem prodaných lahví měsíčně, kterých je aktuálně 45 000, avšak další zájemci se občasně těší na čekacích listinách. Neustále rostoucí poptávka donutila výrobce k postupnému navyšování výrobních kapacit s plánem přiblížit se […]

Read More

Siemens dodal rakouskému regionu Štýrsko rozvodný systém pro udržitelnou distribuci elektrické energie

Skupina Energie Steiermark vsadila na udržitelnou a perspektivní distribuci elektrické energie od společnosti Siemens a v rozvodně Münichtal v rakouském Štýrsku nasadila VN rozvaděč s technologií „clean air“. Klimaticky neutrální izolační plyn zde nahrazuje fluorované plyny a obsahuje jen přírodní složky z okolního vzduchu.

Read More

Plzeňská teplárenská a Plzeňský Prazdroj dnes podepsali dlouhodobou smlouvu na dodávku „zeleného tepla“

Dvě významné plzeňské společnosti  za účasti primátora města Plzně podepsali sedmiletý kontrakt o spolupráci, která bude mít pozitivní dopad na životní prostředí. Zástupci Plzeňské teplárenské a Plzeňského Prazdroje dojednali dodávky „zeleného tepla“, které budou probíhat až do 31.12.2028.

Read More

Inovativní přístup značky Citroën k udržitelné mobilitě pomáhá přeměnit Chalki na ostrov s nulovými emisemi

Citroën je hrdý na to, že může investovat do řeckého ostrova Chalki a podílet se na průkopnickém projektu přeměny ostrova na oblast udržitelné mobility s nulovými emisemi skleníkových plynů. Ostrov Chalki se stal evropskou laboratoří, kde se realizuje přechod na zelenou energii, a to za účasti několika partnerů, kteří jsou všichni špičkami ve svých oborech […]

Read More

GEFCO vypravilo první uhlíkově neutrální ucelený vlak po Hedvábné stezce

Logistická společnost GEFCO vypravila 15. listopadu 2021 z Dunajské Stredy první, 41-vagonový, uhlíkově neutrální ucelený vlak. Vydal se na třítýdenní cestu po nové Hedvábné stezce, cílovou destinací je čínský Si-an. Jde o první klimaticky neutrální železniční tok, který Skupina GEFCO zajistila pro klienta poptávajícího nízkouhlíkové ekologické řešení přepravy spotřebního zboží. GEFCO vykompenzuje 250 tun CO2 generovaného železniční dopravou v režimu door-to-door investicí do projektů certifikovaných podle Gold Standards (www.www.goldstandard.org). Vypravený vlak je vybaven prvky IoT (Internet of Things), které umožňují monitoring po celou dobu přepravy, kontrolu teploty v průběhu transportu a zajišťují stabilitu podmínek pro zboží během přepravy.

Read More

Letiště Praha získalo 8. zlatou medaili za svůj med.

Letiště Praha získalo v rámci každoroční soutěže Český med 2021 již 8. zlatou medaili za med květový a certifikát prokazující splnění přísných podmínek normy Český med. Letiště rovněž využívá již druhým rokem moderní online monitoring včelstev.

Read More

Zaměstnanci Holby pečují o jesenickou přírodu, z jejichž darů vaří ryzí pivo z hor

Nejenže se jejich piva pravidelně umisťují na stupních vítězů na tuzemských i mezinárodních soutěžích, ale zároveň si jsou plně vědomi toho, že je třeba chovat se k přírodě s úctou. Zaměstnanci hanušovického pivovaru Holba již více než 10 let každý říjen vysazují stovky stromů v rámci projektu Holba Jeseníkům.

Read More
YouTube
Share