atletika 2023

Čokoládová Tretra propojuje atletické hvězdy a děti.

Základem všech sportů je běh. V atletice běh vládne. Neobejde se bez něj žádná technická disciplína. A neobjede se bez něj většina sportů. Zároveň se na území České republiky téměř nepřetržitě od roku 1961 koná hvězdný mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Hvězdy a děti od jeho počátků spojovala Čokoládová tretra. Kdysi ryze běžecký, dnes již i „oštěpařský“ seriál, jehož 63. ročník právě startuje v Česku a 7. ročník na Slovensku. 

Read More

Na vyprodaném 1/2Maratonu Praha bude závodit dvojnásobný vítěz nebo elitní běžkyně

Pořádný dav lidí se vydá v sobotu do pražských ulic. 1/2Maraton Praha se vrací po roce, a v plné parádě! Ozdobou budou nejenom tisíce běžců, ale také elitní atleti. O svůj třetí triumf v tomto závodě bude usilovat Keňan Benard Kimeli, vpředu chtějí být také další jeho krajané nebo domácí Jiří Homoláč. Jednu z největších hvězd na startovní listině představuje Irine Jepchumba Kimais, která letos na půlmaratonské trati dokázala zvítězit v Barceloně časem 1:04:37. Oblíbený závod odstartuje z Náměstí Jana Palacha v sobotu od 10:00.

Read More

PUMA podepsala smlouvu s českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými

 PUMA podepsala smlouvu se dvěma talentovanými českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými. Sprinterka Nikola je držitelkou několika českých rekordů včetně nejlepšího českého výkonu historie v běhu žen na 150 metrů. Mladší sestra Ester exceluje zejména v disciplínách na 100 a 400 metrů překážek. V sezóně 2022 patřilo Ester čtvrté místo v evropských juniorských tabulkách a dvanáctá pozice mezi juniorkami na světě v běhu na 400 metrů překážek. Od března jsou obě členky PSK Olymp Praha a také součástí elitní rodiny atletů PUMA.

Read More

Na Zlaté tretře Ostrava bude startovat nejlepší atlet světa – létající muž Armand Mondo Duplantis

Hlavní hvězdou 62. Zlaté Tretry Ostrava bude absolutní jednička současné světové atletiky. Létající tyčkař Armand Mondo Duplantis. Ve svém exkluzívním kalendáři mítinků si našel místo pro úterý 27. června na Městském stadionu v Ostravě. Zlatá tretra tak pokračuje v tradici nabízet svým divákům vždy ta nejlepší jména světové atletické scény. 

Read More

PUMA RUNNING spouští nové centrum pro testování vysokých výkonů: PUMA NITRO LAB

Globální sportovní značka představila PUMA NITRO LAB – testovací centrum pro vysoce výkonné sportovce, vyvinuté ve spolupráci se společností Hartmann Orthopedics & Sports, která je již více než 20 let lídrem v oblasti optimalizace výkonu sportovců.

Read More

Evropská atletika znovu potvrdila postoj k Rusku a Bělorusku

Evropská atletická rada se sešla ve středu v Lausanne (15), přičemž hlavními body programu jsou přípravy na Evropský atletický kongres 2023 příští měsíc, a využila této příležitosti k opětovnému potvrzení současného postoje Evropské atletiky, že atleti z Ruska a Běloruska by měli zůstat vyloučeni z evropských atletických akcí a aktivit, dokud válka na Ukrajině neskončí.

Read More

Medailisté Tomáš Staněk a Amálie Švábíková přivezli medaile z HME 2023

Tomáš Staněk byl rád, že letos medaili nedostal, jako před čtyřmi lety, kdy získal bronz na chodbách u záchodků. Předloni v Toruni mu za zlato nikdo netleskal, tribuny byly v covidové době prázdné. „Jsem rád, že u záchodků už se medaile nepředávají. Akorát jak nám je tady dali po skončení programu a Turci jsou holt […]

Read More