atletika 2023

Jubilejní ročník závodu Šustův běh rozběhal novou síť běžeckých tras v samém nitru Čech.

Dějiště jednoho z nejkrvavějších konfliktů třicetileté války svádí k dalšímu boji. V místech, kde v březnu roku 1645 císařská armáda změřila síly se švédskými vojsky, můžou svést svou vlastní bitvu s nelítostnými kilometry běžci všech kategorií. U kamenného památníků historického střetu totiž vyrostl přírodní běžecký areál provázející zvlněnou, dějinami tesanou krajinou. Skoro třicetikilometrovou síť různě náročných tras slavnostně rozběhal 10. ročníku jankovského závodu Šustův běh.

Read More

Diamantová liga 2024

Přinášime kalendář závodů Diamantové ligy 2024

Read More

Běchovice 2023 ve fotografiích

Vítězi 127. ročníku silničního závodu Běchovice – Praha se stali Keňané Kennedy Kaptila a Glorius Jepkirui, která navíc svůj triumf ozdobila novým traťovým rekordem. České mistrovské tituly získali Tereza Hrochová a Martin Zajíc. A my přinášíme fotografie z tohoto ikonického závodu.

Read More

PUMA slaví 75 let a hledá stejně zkušeného běžeckého kapitána

PUMA letos slaví své 75. narozeniny a celý rok vzdává hold historickým milníkům, jež v oblasti sportu, kultury a inovací vytvořila. Proto dnes spouští kampaň Hledá se kapitán pro běžecký tým PUMA 75, který bude ve stejném věku jako značka sama. Součástí tohoto týmu bude i úspěšná česká maratonkyně a olympionička Marcela Joglová. Vše vyvrcholí v rámci říjnového vydání oblíbeného běžeckého seriálu RunTour na pražské Ladronce běžeckým závodem.

Read More

Mistrovství světa v atletice 2023 : Přílet českých medailistů

MS v atletice: v maďarském hlavním městě soutěžilo rekordních 2100 sportovců ze 195 zemí .Sledovalo ho více než 400 000 diváků ze 120 zemí. Atleti vytvořili jeden světový rekord, jeden světový rekord U20, sedm rekordů šampionátu, 11 oblastních rekordů a 73 národních rekordů.

Read More

Nejzajímavější mistrovství světa v atletice v historii skončilo v Budapešti na vrcholu

Mistrovství světa v atletice Budapest 23 skončilo v neděli (27) po devíti dnech vzrušující akce, ve které superhvězdy tohoto sportu přidaly ke svému odkazu a nové hvězdy se staly světovými šampiony.

Read More