Kraje

Srdce Osmičky bije už čtvttým rokem

Projekt „Srdce Osmičky“ pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková(ODS). „de o předvánoční akci, jejímž smyslem je nadělit raodst druhým a sopolečně ukázat, že srdce osmičky bije silně a na správném místě“, vysvětluje Ludková.

Read More

Nový jízdní řád 2024 v Pardubickém kraji

V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. K hlavním novinkám bude patřit nasazení nových jednotek RegioFox na všech vlacích mezi Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem, ke kterému dojde v průběhu zimních měsíců. V […]

Read More

Nový jízdní řád 2024 v Královéhradeckém kraji

V neděli 10. prosince 2023 začne platit nový jízdní řád pro rok 2024. Rozsah úprav pro jízdní řád 2024 má charakter dílčích změn na jednotlivých tratích. V oblasti vozového parku bude rok 2024 poslední před první dodávkou zcela nových vozidel. Další budou následovat v období 2025 a 2026. Zkušební provoz jednotek RegioPanter a RegioFox začne […]

Read More

Rybáři MENDELU budou kontrolovat udržitelný chov ryb pro řetězec Albert

Rybáři Mendelovy univerzity v Brně vytvořili desatero zásad udržitelného chovu pro rybářské podniky, které budou dodávat ryby a rybí produkty do obchodního řetězce Albert. Podniky, které splní stanovená kritéria, získají certifikaci a budou moci užívat ochrannou známku Udržitelný chov ryb. Certifikace garantuje spotřebiteli tradiční způsob chovu i výlovu českých ryb, ale také kvalitní maso. Plnění […]

Read More

Oslava Vánoc ve WESTFIELD CHODOV. Užijte si advent s bohatým vánočním programem pro celou rodinu

Vánoční kouzlo přichází do obchodního centra Westfield Chodov, které si pro své zákazníky v předvánočním období připravilo spoustu překvapení. Těšit se můžete na vánoční lounge s bohatým programem pro děti i dospělé. V rámci oslav 100 let Disneyho vznikla nová pohádka Přání, která ožije ve stejnojmenné zóně ve Westfield Chodov. Děti se mohou těšit na […]

Read More

Opravdové Vánoce v jižních Čechách. Nasvícená zoo ohromí, krampusové vystraší, andělé potěší

První adventní neděle připadá na 3. prosince. O celém víkendu se tak budou v jižních Čechách rozsvěcovat vánoční stromky a naplno tak začne adventní čas. Akcí se chystá opravdu spousta. V Hluboké nad Vltavou rozzáří tisíce světýlek tamní zoo, z budějovické Černé věže slétne anděl a trhy se chystají také na budějovickém výstavišti.

Read More

Pražská strojírna dodala kolejové konstrukce do nově zrekonstruované křižovatky Flora, mimo jiné rozsáhlé 18srdcovkové křížení.

Křižovatka na Flóře prošla po jedenácti letech částečnou rekonstrukcí, Pražská strojírna dodala rozsáhlé osmnáctisrdcovkové křížení, šestisrdcovkové křížení a spojovací kolejové oblouky. 

Read More

Mikulášským parním vlakem do Libčic nad Vltavou

Svezte se první prosincovou sobotu mikulášským vlakem malebným údolím řeky Vltavy z Prahy-Vršovic do do Libčic nad Vltavou, večerní jízda s ohňostrojem! Ve vlaku vám budou dělat společnost Mikuláš, anděl a čerti. V soupravě vlaku bude řazen také historický bufetový vůz a služební vůz pro přepravu kočárků. 

Read More

Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce

Čertovské jízdy  se uskuteční 2. – 3. 12. 2023 .  Vlaky budou taženy parní lokomotivou s pravidelným odjezdem: 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a v 16:00 hodin. Mista si nelze rezervovat dopředu. Ve vlaku budou řazeny vytápěné uzavřené, ale i otevřené vagóny . 

Read More

Svezte se mikulášským expresem okolo Olomouce!

Nenechte si ujít jízdu mikulášského expresu, který v neděli 3. prosince potáhne parní lokomotiva Rosnička (464.202) a z olomouckého hlavního nádraží pojede hned dvěma směry. V 9:50 hod. se vydá do Prostějova na hlavní nádraží a zpět a odpoledne v 13:16 hod. zamíří z Olomouce do Domašova nad Bystřicí a zpět.

Read More