Kraje

DPP oslaví 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje v Čechách a lanovky na Petřín, pro veřejnost chystá speciální program

 V neděli 18. července 2021 uplyne 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje nejen v Praze, ale i v Čechách, a také 130 let od zahájení provozu lanovky na Petřín. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) u příležitosti těchto významných milníků v historii veřejné dopravy v Praze chystá pro fanoušky MHD i veřejnost bohatý doprovodný program. Nebudou v něm chybět speciální komentované prohlídky Muzea MHD, Ústředních dílen DPP v Hostivaři nebo procházky po trati první elektrické dráhy, řada koncertů vážné i populární hudby v Muzeu MHD, vyznačení nové naučné turistické stezky na Letné, vydání nové knihy Příběhy petřínské lanovky, oblíbené rodinné hry Tripper nebo turistických vizitek. Vše vyvrcholí speciálním průvodem 13 historických i současných tramvají z Královky na Letenské náměstí. Vstupné na jednotlivé akce si fanoušci MHD mohou zakoupit již nyní na webu Fanshopu DPP na https://fanshop.dpp.cz/kategorie/jizdenky-a-vstupenky.

Read More

Den s karosami v Praze – rozloučení s legendárními vozy pro fanoušky MHD a veřejnost

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se tuto sobotu, 26. června 2021 oficiálně rozloučí s legendárními autobusy z Vysokého Mýta, pro fanoušky MHD či rodiny s dětmi připravil v Praze den s karosami. Historické autobusy si budou moci návštěvníci prohlédnout dopoledne na nádvoří Muzea MHD, následně se svézt centrem Prahy
v speciálním průvodu 8 vozidel reprezentujících část historie této slavné české značky se společným focením na Hradčanském náměstí. Odpoledne bude program pokračovat na Výstavišti v Holešovicích, kde bude možné si např. vyzkoušet autobusový trenažér, zúčastnit se okružních jízd či besedy o historii karos. Akce vyvrcholí večer první projekcí letošního, již 14. ročníku Kinobusu. Jízdenky na autobusový průvod s karosami je možné zakoupit za jednotnou cenu 50 Kč na webu Fanshopu DPP na https://fanshop.dpp.cz/.

Read More

Hlavní město podporuje odborné vzdělávání prostřednictvím workshopů, seminářů či technického vybavení škol

Podle dnešního usnesení Rady hl. m. Prahy bude odbornému vzdělávání v hlavním městě poskytnuta podpora na základě žádostí středních odborných škol a domů dětí a mládeže o poskytnutí finančních prostředků. Celkem se jedná o necelý jeden milion korun z rozpočtu hlavního města Prahy.

Read More

Bydlení především neboli Housing First je princip, k němuž se hlásí i Plzeň

„Každý člověk je schopen žít nezávisle, pokud je mu poskytnuta dostatečné podpora.“ To je motto, jímž se už čtyři roky řídí město Plzeň. Nejprve realizovalo projekt s názvem Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni a v nastoleném směru pokračuje a rozšiřuje svou nabídku v oblasti bydlení s podporou sociálního pracovníka. Zároveň spolupracuje s různými […]

Read More

Žena, která se topila v rybníku Velká Černá, musela být resuscitována

Jednotka hasičů z Pardubic v sobotu 19. června v odpoledních hodinách zasahovala spolu s dalšími složkami IZS u rybníku Velká Černá v Černé u Bohdanče, kde se topila žena. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o pomoc Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje při resuscitaci ženy, která byla vytažena na břeh po tonutí.

Read More

Stanice Praha-Radotín se změní k nepoznání !

Současně s probíhající modernizace trati, v rámci které v Radotíně vznikají například nová nástupiště, se chystá také výstavba nové nádražní budovy .

Read More

V Čelákovicích se staví nový železniční most

Rekonstrukce dvoukolejného mezistaničního úseku mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi dospěla do klíčové fáze, kterou je výměna mostu převádějícího železniční trať přes řeku Labe. Vysouvání první části nové mostní konstrukce s délkou 103 metrů započalo ve středu 16. června 2021 a potrvá několik dní. Most je vysouván ve vodorovné poloze postupnou metodou s rychlostí výsunu […]

Read More

V Praze platí od 18. do 22. června 2021 zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od dnešních 12:00 hodin do 22. června (00:00 hodin) na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Read More

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v oblasti Palackého náměstí. Kvůli tomu bude do středy 7. července 2021 do cca 4:30 přerušen provoz tramvají v úsecích Moráň – Palackého náměstí – Národní divadlo a Jiráskovo náměstí – Myslíkova. Navíc po celý příští víkend 26. a 27. června 2021 bude na Palackého náměstí kvůli výměně samotného středového křížení úplně vyloučen tramvajový provoz. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena, místo ní DPP během celé výluky posílí provoz metra na lince B. V prvních dvou dnech výluky budou cestujícím na místě k dispozici informátoři.

Read More
YouTube
Share