Top news

Kraje

Plzeň poděkovala pracovníkům Fakultní nemocnice Plzeň. Poslala jim dary

Dodávka plná kávy, čaje, sladkých i slaných pochutin a také drogerie putovala do Fakultní nemocnice (FN) Plzeň. Dary zaslalo město Plzeň jako poděkování zdravotníkům za péči o pacienty, kteří mají po nakažení koronavirem těžký průběh onemocnění covid-19.  Dary na konci minulého týdne přijali ředitel FN Václav Šimánek a zástupci celkem 11 pracovišť, na nichž se […]

Read More

Pražské školy zajistí péči o děti rodičů pracujících ve vybraných profesích v hlavním městě 

V návaznosti na vládou přijatá krizová opatření o omezení pohybu obyvatel v rámci okresů a uzavření provozu školských zařízení nařídil primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib veřejným zřizovatelům škol a školských zařízení poskytovat součinnost při zajišťování péče o děti ve věku od 2 do 10 let rodičů pracujících ve vybraných profesích na území hlavního města. 

Read More

Nájemné v nebytových prostorách hlavního města se ani v letošním roce nezvýší

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila nulovou míru valorizace nájemného v nebytových prostorách v majetku hlavního města pro rok 2021. Kvůli pandemii koronaviru přistoupila Praha k obdobnému kroku už v minulém roce.

Read More

Praha poskytne městským částem 4,6 milionu korun na otevřená hřiště a prevenci sociálního vyloučení

Rada hl. m. Prahy dnes schválila Program otevírání hřišť a prevence sociálního vyloučení pro městské části hl. m. Prahy. V letošním roce se Program zaměří na dva tematické okruhy, a to konkrétně Fond solidarity – prevence sociálního vyloučení ve školách zřízených městskými částmi hl. m. Prahy včetně škol mateřských a Otevírání hřišť provozovaných základními školami zřizovanými městskými částmi za účelem mimoškolních aktivit pro širokou veřejnost. Celkově se jedná o částku ve výši přibližně 4,6 milionů korun.

Read More

Změny v dopravě od března 2021 ve Středních Čechách

V týdnu od 1.3. do 7.3 budou vlaky a autobusy jezdit jako obvykle. Od 7.3.2021 dochází k omezení veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10 %, společně s vydáním nových jízdních řádů. V naprosté většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

Read More

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Přihlášení nebo odhlášení čtyřnohého miláčka, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Read More

Hasiči zasahovali u nehody na železnici v Rousínově

Neděle, 28. února 2021 – Dnes odpoledne Hasiči  vyslali jednotky k nehodě na železničním přejezdu v Rousínově. Dva lidé skončili v péči záchranné služby.

Read More

Kraje, okresy, obce České republiky

Kraje, okresy, obce České republiky

Read More

Dopravní nehoda malého letadla na Berounsku

V sobotu 27. února krátce před 17. hodinou byla na tísňovou linku HZS Středočeského kraje oznámena letecká dopravní nehoda u Hostimi, která je částí města Beroun.

Read More

Havárie domíchávače do řeky Olšavy se obešla bez zranění.

Hned několik jednotek profesionálních hasičů zasahovalo od 13:52 hodin v Uherském Brodě u dopravní nehody domíchávače, který se převrátil do řeky Olšavy. K události byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Uherský Brod, Uherské Hradiště, Zlín a Otrokovice. Na místo se dostavil také velící důstojník směny.

Read More
YouTube
Share
%d bloggers like this: