Formule E – 2023

První závod v Šanghaji je pro Formuli E mimořádnou poctou

Šanghaj bude poprvé hostit Formuli E v květnu 2024, deset let poté, co se v Pekingu konal vůbec první závod Formule E Čína i Formule E jsou světovými lídry v oblasti elektromobility a hnací silou technologického pokroku, díky čemuž je Šanghaj pro Formuli E v její desáté jubilejní sezóně silně symbolickou destinací Fanoušci v dvojzávodě […]

Read More

FORMULE E oznámila dosud největší kalendář desáté výroční sezóny

Desátá sezóna bude dosud největší v mistrovství světa ABB FIA Formule E poté, co Světová rada motoristického sportu FIA dnes schválila kalendář 17 závodů v 11 světových městech Nové místo konání závodu v Itálii potvrdil dvojzávod na ikonickém okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli v malebném regionu Emilia-Romagna na pobřeží Jaderského moře Portland se po […]

Read More

FORMULE E na konferenci COP28: Elitní sport musí „dát všechno“, aby se stal udržitelnějším

Formule E, první sport na světě s nulovými emisemi uhlíku od svého založení, zahájí svou jubilejní desátou sezónu účastí na summitu OSN COP28 a výzvou elitním sportovním lídrům, aby ve svém úsilí o udržitelnost „dali vše“.Delegace zastupující mistrovství světa ABB FIA Formule E, jeho týmy a partnery bude na konferenci COP28 prezentovat, jak mohou vysoce […]

Read More

Formule E získává první ocenění za strategii s nulovými emisemi

Přední světová strategie Formule E s nulovými emisemi uhlíku získala cenu edie Net-Zero Award, která znovu potvrzuje pozici šampionátu jako nejudržitelnějšího sportu na planetě.

Read More

FORMULE E oznamuje Hackett London jako oficiálního dodavatele oblečení

Formule E a Hackett London dnes oznámily nové partnerství s prémiovou oděvní značkou, která se stala oficiálním dodavatelem oblečení pro 10. sezónu mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Read More

DS Automobiles ukončila testy Formule E a získala cenné poznatky pro 10. sezónu

Ve španělské Valencii skončily oficiální testy 10. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formula E. První den testování poznamenal požár baterie, který se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Po dvoudenním testování se společnost DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT vracejí z Valencie s důležitými informacemi.

Read More

Formule E přizvala Whisper pro nový design a rozšířené pokrytí vysílání

Formule E dnes oznámila, že přední sportovní a zábavní produkční společnost Whisper bude pro 10. sezónu ABB FIA Formule E mistrovství světa vysílat živé přenosy ze závodů a programy v anglickém jazyce.

Read More

Jaguar kraluje ve Španělsku během předsezónních testů Formule E

Rušné předsezónní testy Formule E skončily v pátek  ve španělské Valencii s příslibem dalšího těsného tažení poté, co 19 z 21 jezdců na trati v závěrečném tréninku zajelo nejrychlejší časy na kolo, a to vše v rozmezí pouhých 0,7 sekundy.

Read More

Maserati MSG Racing se připravuje na 10. sezónu předsezónních testů ve Valencii           

Poté, co Maserati MSG Racing v roce 2023 vstoupilo do nové historické éry značky Trident, je hrdé na to, že pokračuje ve své cestě v mistrovství světa FIA Formule E odhalením svého vyzyvatele 10. sezóny, Maserati Tipo Folgore.

Read More

Formule E: Čína a Indie se připojí k USA a Japonsku, aby v roce 2024 uspořádaly závody Formule E

Šanghaj bude poprvé hostit Formuli E v květnu 2024, zatímco seriál se po úspěšném letošním debutu vrátí do Hajdarábádu po dnešním schválení Světovou radou motoristického sportu FIA Formule E bude jediným mistrovstvím světa v motoristickém sportu, které se bude příští rok závodit ve třech nejlidnatějších zemích světa – Indii, Číně a USA – spolu s […]

Read More