Formule E získává první ocenění za strategii s nulovými emisemi

Přední světová strategie Formule E s nulovými emisemi uhlíku získala cenu edie Net-Zero Award, která znovu potvrzuje pozici šampionátu jako nejudržitelnějšího sportu na planetě.

Strategie Formule E s nulovými emisemi uhlíku byla včera večer oceněna na slavnostním předávání cen za její ambice snížit do roku 2030 celkové emise v mistrovství světa ABB FIA Formule E o 45 %. Formule E je také jediným sportem na světě, který má od svého vzniku v roce 2014 nulové emise uhlíku.

Od přijetí závazku v roce 2020, kdy se Formule E stala prvním sportem na světě, jehož cíle v oblasti snižování emisí byly potvrzeny iniciativou Science Based Target Initiative (SBTi), je více než na půli cesty k dosažení cíle pro rok 2030 v oblastech 1, 2 a 3, kdy se emise šampionátu snížily o 28 % za pouhé tři roky.

Formule E

Ceny edie’s Net-Zero Awards

Nové ceny edie’s Net-Zero Awards byly vytvořeny, aby ocenily a oslavily organizace, které stojí v čele přechodu na ekonomiku s nulovými emisemi uhlíku a které v tomto přechodu podnikajívýznamné kroky. Společně se ucházejí o prestižní ceny edie Awards, které představují nejudržitelnější podniky po celém světě.

V sobotu 13. ledna 2024 se v Mexico City uskuteční první závod 10. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E, který připomene desetiletí předních světových iniciativ v oblasti udržitelnosti.

Julia Palle, viceprezidentka pro udržitelnost ve Formuli E, uvedla:

„Těší nás, že naše přední světová strategie nulových emisí uhlíku byla oceněna inauguračním oceněním Net-Zero Awards společnosti edie. S deseti lety závodění za sebou je naším posláním nejen zůstat nejudržitelnějším sportem na planetě, ale také inspirovat a povzbuzovat ostatní sporty a odvětví, aby dělaly více a posouvaly se rychleji. Všichni můžeme udělat více pro snížení našeho dopadu na životní prostředí, ale s jasně definovanou strategií nulových čistých emisí uhlíku může být dopad na ochranu planety skutečně přelomový.“

Formule E

Formule E a mistrovství světa ABB FIA Formule E

Mistrovství světa ABB FIA Formule E je prvním plně elektrickým mistrovstvím světa FIA na světě a jediným sportem s nulovými emisemi uhlíku od svého založení, které přináší dramatické závody do srdce některých z nejznámějších měst světa a poskytuje elitní platformu pro motoristický sport pro přední světové výrobce automobilů, aby urychlili inovace elektrických vozidel.

Síť týmů, výrobců, partnerů, vysílacích společností a hostitelských měst Formule E spojuje vášeň pro tento sport a víra v jeho potenciál urychlit udržitelný lidský pokrok a vytvořit lepší budoucnost pro lidi a planetu.

Zdroj: ABB FIA Formula E

Foto: Formula E

 

Formule E: Kalendář závodů na rok 2024