Parní sobota na Zubačce  Tanvald – Kořenov

V sobotu 26. června 2021 bude zahájena sezóna na Zubačce. Těšit se můžete na zvláštní vlaky s parní lokomotivou, zvláštní vlaky s ozubnicovou lokomotivou, divadlo pro děti či bohaté občerstvení v Kořenově.

Parní sobota na Zubačce

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový M240.056 „Singrovka“, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva T426.0 „Rakušanka“. Mezi Kořenovem a Harrachovem bude cestující vozit parní lokomotiva 310.0134 „Kafemlejnek“ s vozy Ce.

Jízdní řád

Ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0, vozy Balm a motorový vůz „Singrovka“ M240.

 

Tanvald – Kořenov

Jízdenky

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.

Na nádraží v Kořenově bude v promítacím sále pro děti připraveno divadelní představení.

 

Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopna Kořenov

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se tu můžete vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Pokud si koupíte jízdenku all inclusive, tak vše z tohoto máte v ceně jízdenky. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Ve směru od Liberce se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem, Tanvaldem a Kořenovem pojede historický autobus.

 

Plakát pořadatele

Parní sobota na Zubačce plakát

 

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 26. června na Zubačce!

Fotogalerie z akce v roce 2019

 

Více informací naleznete ZDE

 

Foto: JB Cysnews

 

Kalendář parních vlaků 2021