Dakar

Dakar 2023 skončil – Martinec je nejlepší Čech mezi klasiky, Ollie třetí v kategorii HO

Dakarské rallye 2023 je v cíli. Závodníci absolvovali 8 549 kilometrů, když projeli trasu se startem v západní části Saudské Arábie od pobřeží Rudého moře a cílem ve městě Dammám na pobřeží Perského zálivu. Češi získali stříbro díky kamionu Martina Macíka a samozřejmě, že si všichni říkají, co kdyby ten Aleš Loprais zůstal v soutěži…

Read More

Rallye Dakar 2023: 12. 1. Nejhnusnější etapa na Dakaru

Toyota i Samík jsou v pořádku, jezdci taky. Oproti původnímu plánu na Samuraie čekala další maratonská etapa, tentokrát úplně mimo civilizaci v pusté končině.

Read More

Rallye Dakar 2023: 8. ledna-cíl maratonské etapy – Martinec stále nejlepší Čech v kategorii Klasik, Roučková třetí v kategorii H0

Rallye Dakar díky nepřízni počasí mířil na jih do hlavního města Rijádu. Bivak v Rijádu se stal známým pro závodníky během prvních tří ročníků v Saúdské Arábii, ale tento speciál byl zcela nový. V první části se etapy proplétaly kolem dokonalých údolí v srdci hor. Opět si jezdci neodpočinuli a techniku rozhodně nepošetřili. 

Read More

Dakar 2023: 6. etapa 6. ledna – Na laně za kamionem v dešti 250 kilometrů

„Náročný, těžký asi nejtěžší Dakar, co je. Je zima, hodně prší. Je to nejdivočejší etapa. Mám radost, že zatím všichni jedeme a mě to moc baví. Celý den pršelo. Problém jsme měli ve druhé polovině trati, několikrát jsme museli zastavit a opravovat. Když jsme úplně zastavili, dostali jsme pomoc od jednoho závodního týmu s kamionem […]

Read More

Dakar 2023: 5. etapa 5. ledna Háil – Háil Písek, písek a zase písek

Letošní Dakar je extrémně těžký, etapy jsou dlouhé a hodně divoké, tak závodníky dělí v cíli mnohdy jen vteřiny. Dnešní etapa se dá charakterizovat jako – písek, písek a další písek ve druhé smyčce kolem Háil, saúdského hlavního města off-roadových závodů.

Read More

Dakar 2023: 4. etapa 4. ledna Háil – Háil – Roučková dnes nejlepší z českých posádek v kategorii Classic 

Ti, co jeli Rallye Dakar minulý rok, tak dobře znají hornatou krajinu severní části Saúdské Arábie. Chladné počasí zalézalo pod nehty už od časného rána. A i letos jisto jistě přispělo ke kontrastům dakarské trasy. Obě posádky CZech Samurais, dnes poskočily o pár míst dopředu. Ondřej Martinec s Toyotou stále patří k nejrychlejším Čechům v kategorii Classic. 

Read More

Dakar 2023: 3. etapa 3. ledna – Trasa z Úly do Háilu pro velkou vodu, bouřku a kroupy byla zrušena. Buggyny plavaly

Včera měli závodníci Dakaru zažít jednu z nejkrásnějších etap z celé rallye. Dá se říct, že napříč kategoriemi tato etapa měla dost dobrý potenciál otřást celkovým pořadím. Pořadatele závodu přinutily ale zhoršující se povětrnostní podmínky dnešní program předčasně ukončit, nebyli totiž schopni zaručit bezpečnost závodníků na trati. Část motorkářů dojela až do cíle, automobily a kamiony byly zastaveny na 378. kilometru a pro kategorii Klasik byla etapa zcela zrušena.

Read More

Rally Dakar 2023, 2. etapa 2. ledna: Sea Camp – Úla, cesta kolem kaňonů a Nabatejských chrámů

Pořadatel sliboval, že závodníkům cesta do Al-Ula nezapomene přinést něco neobvyklého. A bylo tomu tak! Uzavřené tratě tvořily lví podíl na kurzu, poctivé sledování roadbooku se vyplatilo.  

Read More

Dakar 2023, 1. ledna Sea Camp – Sea Camp

První den nového roku na obě posádky CZech Samurai čekalo 341 km z toho 219 ostrých. Jezdci dostali pokyn dát si pozor na velbloudy, nekonečné kamenité pasáže, dunoviště a rychle se měnící terén. Terén pro kategorii Classic kby se dal popsat jako kamenolom.

Read More

Skupina Nova získala vysílací práva na Rallye Dakar 2023

Rallye Dakar v lednu 2023 odvysílá stanice Nova Action. Diváci se mohou těšit na pravidelné vysílání od 1. ledna do 17. ledna 2023. Přímo v Saúdské Arábii bude i štáb TV Nova, který celou trasu legendárního závodu absolvuje se závodníky a bude divákům zprostředkovávat exkluzivní reportáže a rozhovory.

Read More