Vánoční trhy: první adventní víkend na Výstavišti Praha

Příjemnou adventní atmosféru, lahodné vánoční i nevánoční dobroty, regionální výrobky českých řemeslníků a designerů, lampionový průvod, dětské dílničky, taneční a hudební produkce, pohádky, vystoupení žáků ZŠ nebo tradiční hrnčířské trhy – to vše bude k vidění o víkendu 29.11. – 1.12. na Výstavišti Praha v Holešovicích. Těšit se můžete i na Mikulášskou Prahy 7 nebo na veřejné bruslení. Vánoční strom se na pražském Výstavišti rozzáří jako jeden z prvních v Praze – už v pátek 29.11. v cca 17:00 hodin.

Organizátoři letošních Vánoc na holešovickém Výstavišti připravili pro návštěvníky skutečně příjemnou a klidnou atmosféru, bez tlačenic a nervozity. Pohodovou náladu mají navíc doplnit kvalitní regionální produkty – ať už půjde o výrobky na stáncích nebo občerstvení. „Po celý rok se snažíme areál Výstaviště Praha otevírat široké veřejnosti a nabízet co nejzajímavější program pro celou rodinu. Proto i letos můžete během adventu navštívit celou řadu akcí,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

„Vánoční trhy v Praze se v posledních letech zaměřují hlavně na turisty a často nabízí zboží, které s tradiční nebo řemeslnou výrobou nemá příliš společného. Bývá tam hlava na hlavě, takže místo vychutnávání předvánoční atmosféry trávíte čas v tlačenici nebo ve frontě na občerstvení. A tak už pátým rokem nabízíme alternativu. Chceme vytvořit příjemné místo, kam si budete chtít zajít na dobré svařené víno nebo kávu, ochutnat poctivé cukroví, popovídat si s přáteli nebo strávit příjemný den s dětmi, které můžete vzít na bruslení do Malé sportovní haly zdarma,“ pokračuje Tomáš Hübl a dodává: „Letos budou trhy navíc zase o něco šetrnější k přírodě, omezíme plast a významně snížíme množství odpadu – prodejci občerstvení budou používat recyklovatelné obaly a místo jednorázových kelímků budeme nabízet vlastní plecháčky na svařené víno a čaj. Budou samozřejmě vratné, ale komu se zalíbí, může si hrneček za zálohu nechat jako suvenýr.“

Rukodělné vánoční dárky

Vnější plocha před Průmyslovým palácem bude zaplněna stánky s regionálními výrobky nejen s vánočním zbožím. Najdete zde foukané sklo, dřevěné věnce z hoblin, keramické podtácky, ručně vyráběná mýdla, pletené čepice a rukavice, koření a mnoho dalšího. Atmosféru zpříjemní koledy, stromečky ozdobené dětmi z pražských mateřských a základních škol, ale také koše na dřevo, u kterých bude možné se ohřát a vychutnat si vánoční speciality a další občerstvení.

V pravém křídle Průmyslového paláce se budou konat tradiční Hrnčířské a řemeslné trhy s nepřeberným množstvím hrníčků, talířů, tradičních skleněných figurek, vyřezávaných betlémů, tkaných výrobků, ale také nejrůznějších dekorativních i uměleckých předmětů.

Ve vytápěné střední hale se kromě pódia s programem, dětských dílniček, workshopů a odpočinkové zóny mohou návštěvníci těšit na Fler zónu – tedy na prodejce rukodělných výrobků z Česka i Slovenska. Většina prodejců své zboží přímo vyrábí. K mání bude móda, šperky, doplňky, dekorativní předměty a spousta dalších výrobků.

Program – kultura, trhy i bruslení

I když už máte všechny dárky vyřešené, přijít na Výstaviště se vyplatí. Zvlášť pokud máte děti. V pátek 29.11. byste si neměli nechat ujít lampionový průvod, který začíná v 16:00 u bistra Artyčok, projde areálem Výstaviště a je zakončený slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Stejně jako v loňském roce se mohou děti těšit na prskavky nebo na dvoumetrové anděly s čerty, kteří je budou v průvodu doprovázet. V neděli od 15:00 do 17:00 na Výstaviště přijdou i Mikuláš, čert a anděl a nadělí dětem drobné dárky.

V hlavní hale Průmyslového paláce se v sobotu můžete těšit na vystoupení dětí ze Základních uměleckých škol, na koledy, koncerty, historický tanec, pohádku pro děti a další program. Vyzkoušet si můžete i některá řemesla v připravených dílničkách – například drátenictví, pohybovou nebo výtvarnou dílnu.

Sportovně založení návštěvníci ocení veřejné bruslení v Malé sportovní hale, které bude v sobotu i v neděli od 16:15 do 18:30 zdarma. Půjčovna vybavení na místě.

 

Pátek, sobota, neděle – denně prodejní trhy 10:00 – 18:00 hodin

TRHY Areál Výstaviště – prostor před Průmyslovým palácem ZDARMA
TRHY Průmyslový palác – Střední hala, Pravé křídlo – 50 Kč/os. (děti do 120 cm a ZTP/P zdarma)

 

Pátek 29.11.

Průmyslový palác

Divadelní pohádka Vánoční skřítek – 10:00

Dílničky Cech dráteníků – 10:30-15:00

Venkovní plocha

Lampionový průvod s anděly a čerty – 16:00-17:00 (zdarma)

Rozsvícení vánočního stromu – 17:00 (zdarma)

 

 

Sobota 30.11.

Průmyslový palác

Vystoupení dětí ze ZUŠ, divadla, dílničky, workshopy

Malá sportovní hala

Veřejné bruslení – 16:15-18:30 (zdarma)

 

Neděle 1.12.

Venkovní plocha

Mikulášská s Prahou 7 – 15:00-17:00 (zdarma)

Průmyslový palác

Cech dráteníků, mezigenerační setkávání (babičky s dětmi) břišní tance, DDM

Malá sportovní hala

Veřejné bruslení – 16:15-18:30 (zdarma)

ptr

TIP na další víkend

Pokud se rádi bojíte, přijďte na Výstaviště Praha i v sobotu 7.12. v 16:00. Nenechte si ujít největší pražský průvod Krampus čertů, skvělé občerstvení, bubenickou show LÍŠAMANI nebo vystoupení kapely Rozjetý veverky.

 

Více informací o akci na www.vystavistepraha.eu