Top news

Zprávy

Oslavy svatého Patrika opět v Praze a dalších městech. Podruhé projde hlavním městem irský průvod

Den svatého Patrika jako významný irský svátek asi netřeba představovat. Událost, která překročila hranice samotného Irska, se slaví v mnoha metropolích po celém světě. V minulých letech se k oslavám přidala i Česká republika a oslavy jsou zde rok od roku bohatší. A slavit se bude i 16. března 2019, kdy v Praze proběhne letošní Tour svatého Patrika, kterou doplní program na více než 500 místech po celé zemi.

Read More

KRÁSNĚ ZDRAVÁ – Kompletní příručka pro vyrovnaný život každé ženy

Zdraví, krása, mladistvý vzhled a vnitřní štěstí jsou asi přáním každé z nás. Tato čtivě napsaná kniha s předmluvou lékařky přináší ženám a dívkám nenásilné a osvědčené postupy, které autorce, zpěvačce Janě Fabiánové, přes deset let pomáhají udržovat si vyrovnanou náladu, pevné zdraví i štíhlou postavu. Kniha obsahuje detailní návody pro zlepšení zdravotního stavu žen, […]

Read More

Praha začne jednání o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria

Praha začne jednání o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria, kde zemřel Palach a Toufar

Read More

V pražském CAMP se diskutovalo o nové podobě jednotného informačního systému

Na diskusi  se nad závěry analytické i návrhové části projektu jednotného informačního systému Prahy sešlo více než 110 zájemců.

Read More

O nebi a zemi, aneb meteorologické pohádky

Jak vlastně vzniká duha? Proč zapadá slunce? Jak drží mraky na obloze?… Také máte doma malého zvědavce, který rád zkoumá vše, co nás obklopuje?

Read More

Praha chce jednat s Pekingem o úpravě smlouvy o spolupráci

Nová koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu chce upravit smlouvu o spolupráci mezi českou metropolí a Pekingem.

Read More

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče.

Read More

Z domu Jana Palacha se již letos stane památník

Ve středočeské obci Všetaty v domě, kde Jan Palach strávil své dětství, vzniká památník, který bude připomínat jeho život a sebeobětování i širší historické souvislosti jeho činu. Památník, který se otevře již 21. srpna tohoto roku připravuje Národní muzeum za podpory Ministerstva kultury  podle vítězného architektonického návrhu společnosti MCA ateliér.

Read More

Básníci svobody – Dvoudílný večer současného tanečního divadla věnovaný dvěma osobnostem 20. století.

První část POCHODNĚ – Torch of Freedom se věnuje tématu boje mladého člověka za svobodu. Inspirací byl student Jan Zajíc (1950–1969), který se na protest nesvobody roku 1968 upálil jako pochodeň č. 2 po Janu Palachovi. Druhá část BLATNÝ je poctou dílu a myšlenkám brněnského básníka Ivana Blatného (1919), který v roce 1948 uprchl do Anglie […]

Read More