Zprávy

Jaké podcasty Češi nejvíce poslouchali v říjnu?

Česká služba pro poslech podcastů a zpravodajství Youradio Talk zveřejnila seznam TOP 10 nejvíce poslouchaných pořadů za minulý měsíc. Seznam ještě doplnila o tipy na zajímavé podcasty a novinky měsíce.

Read More

Kladenský krasohled vrcholí

Skončil příjem snímků do letošního ročníku otevřené fotografické soutěže s názvem Kladenský krasohled 2019 a porota ze všech došlých fotografií vybrala v uplynulých dnech 20 finalistů, ze kterých mohou lidé od 1. do 15. listopadu vybírat vítěze Ceny veřejnosti. Soutěž vyhlásilo letos poprvé Statutární město Kladno a sešly se v ní téměř tři stovky fotografií […]

Read More

Blíží se Strašidelný rej

Plzeňský kraj letos opět pořádá zábavné odpoledne pro děti. Tentokrát je to Strašidelný rej, kde se 3. listopadu 2019 v 15:00 hodin sejdou duchové, strašidla, čarodějky a další bytosti a zpříjemní dětem první listopadovou neděli. V Parkhotelu vystoupí sólisté pěveckého sboru Andílci – Angel Kids a kapela Pískomil se vrací, která se věnuje muzice a zábavě pro […]

Read More

11. Puzzlemánii podpoří Andrea Verešová a Mirek Šimůnek s andělským doprovodem

Každoroční událost roku pro milovníky puzzle se odehraje v sobotu 9. listopadu v pražském Obchodním centru EUROPARK ve Štěrboholech. Skládání puzzle na čas poskytuje zábavu pro všechny generace a posedmé se jí zúčastní také děti a dospělí se zdravotním znevýhodněním. Mimo hlavní soutěže proběhnou miniturnaje a další doprovodný program. Návštěvníci se setkají s Andreou Verešovou […]

Read More

Praha 4 vybrala nájemce Branického divadla

Branické divadlo bude mít nového nájemce – spolek United Arts & Co, který stojí za skupinou Losers Cirque Company. Rozhodla o tom 30. října 2019 Rada městské části Praha 4 na doporučení odborné komise. Nový nájemce získal divadelní budovu do pronájmu na dobu neurčitou za měsíční nájemné 30 tisíc korun.

Read More

Vzlet má nového provozovatele, z kina bude produkční dům s mezinárodním přesahem

Z dřívějšího kina vznikne po znovuotevření produkční dům, který má svými aktivitami výrazně přesahovat domovskou městskou část – na národní až mezinárodní úroveň. Takové plány má se Vzletem společnost Ústředna, s.r.o., kterou MČ Praha 10 vybrala za provozovatele rekonstruovaného objektu. 

Read More

Podzimní prázdniny s tvůrčí dílnou na radniční věži

Informační centrum pod Vyhlídkovou věží ostravské Nové radnice pořádá o podzimních prázdninách dvoudenní tematickou tvůrčí dílnu pro děti. Malování, barvení, lepení, stříhání, to vše si budou ratolesti moci vyzkoušet. Své výrobky si poté budou samozřejmě moci odnést domů. Pracovat se bude povětšinou s přírodními materiály, jako jsou listy nebo plody.

Read More

Památky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly více než 4,6 milionu návštěvníků

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu za sebou mají další úspěšnou sezonu. Od ledna do září je navštívilo více než 4,6 milionu lidí. Nejsilnějším měsícem byl srpen, v němž na památky zamířilo více než 1,2 milionu zájemců.

Read More

Opravené kobky na náplavkách se otevřou veřejnosti. Dny otevřených kobek nabídnou návštěvníkům bohatý program

Ve středu 23. října a ve čtvrtek 24. října se na náplavkách bude konat akce Dny otevřených kobek. Jde o unikátní příležitost nahlédnout do nově zrekonstruovaných kobek na Hořejším a Rašínově nábřeží. Na středu 23. října je pro návštěvníky připraven bohatý program: živá hudba, rozhovory s architekty, architektonická procházka, taneční performance nebo cesta parníčkem. Akci […]

Read More

Pozvánka do strašidelné KOVOZOO – STRAŠIDELNÁ ZAHRADA 2019

Tak jsme se po roce konečně dočkali a čeká nás naše nejoblíbenější a nejvymakanější akce Strašidelná zahrada 2019, letos již osmý ročník. Hlavní program zajišťují strašidelná stanoviště rozmístěná po celém areálu KOVOZOO. Stanoviště připravují zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny a dávají si opravdu záležet.

Read More