Top news

Zprávy

Umělecká textilní tvorba opět v Praze! 13. ročník Prague Patchwork Meeting

5. až 7. dubna 2019 proběhne v Praze 13. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum.

Read More

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Oslavy irského svátku svatého Patrika proběhnou o víkendu 16. a 17. března také Praze. Základem bude živá hudba, různá kulturní vystoupení, workshopy, irská gastronomie a také průvod Prahou. Tour svatého Patrika je letos zase o něco bohatší než v loňském roce. Hlavní centrum programu bude tentokráte v Holešovické tržnici, oslavy pak zakončí irský průvod, který vyjde v […]

Read More

V Terezíně uctili památku obětí v Osvětimi-Březince

Model koncentračního tábora Osvětim I a sugestivní výstava “Děvčata z pokoje 28” obohatily stálou expozici Centra studií genocid. Poprvé byly k vidění v rámci pietní akce v sobotu 9. března 2019 v Terezíně. Stejně jako připravovaná kniha publicisty Františka Cingera “To byl Arnošt Lustig”.

Read More

Akademie výtvarných umění v Praze oslaví letos na podzim 220 let od svého založení

Jako první umělecká škola v Čechách byla 10. září 1799 ustanovena na podnět Společnosti vlasteneckých přátel umění místodržitelským výnosem, podepsaným se souhlasem císaře Františka I. prezidentem českého gubernia hrabětem Prokopem Lažanským. Sídlila původně ve vymezených prostorách pražského Klementina „akademická kreslířská škola“.

Read More

Praha 7 rozsvítí světla pro Jana Zajíce

Sedmá městská část připravuje vzpomínkovou akci u příležitosti padesáti let od sebeupálení Jana Zajíce. V pondělí 25. února se zástupci radnice, studenti, hosté a další  účastníci sejdou v 11:30 hodin na rohu ulic Jana Zajíce a Nad Královskou oborou, kde zapálí první svíčky. Se svým světlem pro Jana Zajíce se mohou lidé zapojit v průběhu celého dne.

Read More

Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské bruslení.

Read More

Orchideje zaplaví skleník Fata Morgana Překvapivou krásu jejich rostlinného těla představí výstava trojské botanické zahrady

V pořadí už potřinácté se do skleníku Fata Morgana vrátí exotické orchideje. V letošním roce bude oblíbená výstava výjimečná svým kreativním ztvárněním, které vznikne pod vedením přední české floristiky Kláry Franc Vavříkové.

Read More

Zemřel herec a dabér Petr Oliva

Ve věku 75 let v sobotu zemřel herec a dabér Petr Oliva, uvedl Blesk.cz. Hlas propůjčil např. Pierru Richardovi či Bodiemu ze seriálu Profesionálové.

Read More

Zemřel Václav Vorlíček

Václav Vorlíček (3. června 1930 Praha – 5. února 2019 Praha) byl český filmový režisér a scenárista. Jeho nejčastějším spolupracovníkem byl spisovatel a scenárista Miloš Macourek.

Read More