Vánoce

Splní se dětem přání bílých Vánoc? Jaké byly teploty a výšky sněhové pokrývky posledních 10 let?

A co můžeme očekávat na letošní Štědrý den? Jak moc bychom přáli, především dětem, aby se naplnily Erbenovy verše vánoční básně „Štědrý den“: „…pod lesem, ach pod lesem na tom panském stavě stojí vrby stařeny, sníh na šedé hlavě.“ Sněhová pokrývka se v horských oblastech udrží.

Read More

Praha opět nabídne Týden sportu zdarma. Letos již podesáté

V posledním kalendářním týdnu roku 2018 se stejně jako v minulých letech bude sportovat zadarmo. Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti připravilo pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma. Ten letos slaví jubilejní 10. ročník.

Read More

Vánočně prostřená tabule

Vánoční čas se nezadržitelně blíží. A protože se jedná především o dobu návštěv a dobrého jídla, je třeba začít přemýšlet nad letošní výzdobou jídelního stolu. Jak má vlastně vypadat vánočně prostřená tabule?

Read More

Vánoce na TV Nova

Praha, 23. listopadu 2018 – Vánoční svátky na TV Nova přinesou mnoho oblíbených českých i zahraničních pohádek, filmů a animovaných příběhů. Štědrý den v hlavním vysílacím čase na obrazovce TV Nova bude patřit české pohádce Tři bratři v režii Jana Svěráka, kde hlavní role ztvárnili Tomáš Klus, Vojta Dyk a Zdeněk Piškula. Během svátečního dne […]

Read More

Historická tramvaj s Betlémským světlem vyjede tuto sobotu

Praha, 18. prosince 2018 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypraví v sobotu 22. prosince 2018 v odpoledních hodinách historickou tramvaj, ve které bude již tradičně možné připálit si z lucerničky Betlémské světlo do svých domovů či obdržet pamětní kartičku.

Read More

České kapry si i letos vylovíte před obchody Tesco

Každý den od 19. prosince až do 23. prosince si mohou pořídit zájemci českého štědrovečerního kapra v kádích před obchody Tesco. Českého kapra od dodavatelů z Mladé Boleslavi a Chlumce nad Cidlinou koupíte od 8:00 do 20:00, před vybranými prodejnami pak i na Štědrý den do 10:00. Pouliční prodej ryb v kádích volí jako místo pro koupi kapra většina Čechů a kapr hraje stále prim i […]

Read More

Vánoční kaktus – záplava květů přímo na Štědrý den

Vánoční kaktus patří k dekorativní klasice českých Vánoc. Uprostřed vánočního veselí se moc rádi kocháme pohledem na jeho půvabné květy v bílé, růžové, fialové nebo červené barvě. Jemně koresponduje s vánoční výzdobou větviček třešní i smrků. V mnohých domácnostech je klasickou živou dekorací hned vedle vánoční hvězdy. Jak se o vánoční kaktus postarat, aby nám bohatě vykvetl právě na […]

Read More

Kouzlo vánoc v Hluboké nad Vltavou

Předvánoční a vánoční čas můžete prožít různým způsobem. Nejen návštěvou betlémů nebo koncertů, ale třeba i v zoologické zahradě.

Read More