Vánoce

Otevírací doba supermarketů BILLA o vánočních svátcích 2020

Na Štědrý den budou BILLA prodejny otevřeny veřejnosti pouze v dopoledních hodinách. Během svátků 25. a 26. prosince a na Nový rok 1.1. 2021 zůstanou prodejny pro zákazníky uzavřeny. Výjimku tvoří všechny čerpací stanice Shell s konceptem BILLA Stop & Shop.

Read More

Silvestrovské veselí po půlnoci hoří auta i lesy !

Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky (světlic, dělobuchů, petard, rachejtlí apod.). Bohužel každý rok nechtěné následky této zábavní pyrotechniky zaměstnávají hasiče i zdravotnickou záchrannou službu. Počet požárů způsobených zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně vzrostl a způsobené škody se pohybují v řádech milionů korun (nárůst požárů můžete vidět v níže přiložené tabulce). Nejčastěji hoří trávní porosty, kontejnery s odpady, okrasné keře nebo věci na balkonech. V poslední době dochází i k zapálení odstavených aut a objevují se i případy vyhořelých bytů, do kterých vlétly zapálené světlice.

Read More

Smrt, devastující zranění, těžké popáleniny, požár to může zavinit pyrotechnika!

Při používání zábavní pyrotechniky pravidelně dochází k řadě velmi tragických případů poškození zdraví i majetku s rozsáhlými důsledky pro osoby, které je zavinily! Smrt, devastující zranění, těžké popáleniny, požár – to vše způsobuje zábavní pyrotechnika (pyrotechnické výrobky). Několik vteřin neopatrnosti může zcela změnit váš život, i život lidem ve vašem okolí!

Read More

MAKRO bude mít otevřeno na Štědrý den i druhý svátek vánoční a také mezi svátky

Všechny prodejny sítě velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR budou mít během vánočních svátků upravenou otevírací dobu. Na Štědrý den 24. prosince budou zákazníkům k dispozici do 11.30 hod., 25. prosince 2020 bude zavřeno a 26. prosince 2020 budou opět otevřeny od 8 do 18 hodin. Zákazníci se zlatou kartou MAKRO mohou na druhý svátek […]

Read More

Záznam České mše vánoční z chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře

Česká mše vánoční (J.J. Ryba), která se tradičně koná 26.12. v chrámu sv. Barbory letos nebude.  Avšak záznam koncertu z minulých let můžete shlédnout 26.12.2020  na  YouTube kanále USPS TYL Kutná Hora.

Read More

Novoroční koncert České filharmonie

Společné každoroční hudební vítání Nového roku bude tentokrát také narozeninovou oslavou. Dne 4. ledna 2021 tomu bude 125 let, kdy se poprvé na podiu Dvořákovy síně sešli pod taktovkou Antonína Dvořáka hudebníci – Česká filharmonie.

Read More

Autorkou obrázku PF 2021 Úřadu vlády je dvanáctiletá Vanesa z Dětského domova Hodonín.

Úřad vlády ČR i letos uspořádal každoroční vánoční výtvarnou soutěž pro děti z dětských domovů. Tématem letošního, již sedmého ročníku se stal Vánoční betlém. Ačkoliv se talentovaní dětští autoři museli z důvodu nepříznivé epidemiologické situace tento rok obejít bez oblíbeného předávání dárků a slavnostního programu ve Strakově akademii, o diplomy ani krásné vánoční pozornosti nepřišli.

Read More

České kapry zakoupíte u obchodů Tesco

Stejně jako v předchozích letech, i letos si můžete vybrat svého vánočního kapříka v kádích u obchodů Tesco. Prodej potrvá od 19. do 23. prosince v časech od 8:00 do 20:00 hodin, u vybraných prodejen dokonce až do 24. prosince do 10:00. Samozřejmostí je také zpracování kapra přímo namístě, o což má každý rok zájem stále více zákazníků.

Read More

Jak se slaví Vánoce v Africe

Vánoce v Keni nejsou o dárcích, ale o rodinné pospolitosti. Lidé, kteří žijí v chudinských čtvrtích, celý rok šetří na autobusovou jízdenku, aby mohli Vánoce strávit na venkově. V místě, odkud pocházejí. A se svou rodinou. Keňané obvykle začínají cestovat na venkov začátkem prosince a zůstávají tam celý měsíc včetně Silvestra. Někdy se vidí se svou rodinou jenom […]

Read More
YouTube
Share