Vánoce

Praha stále hledá vánoční strom pro letošní advent, zatím přišlo 18 tipů

Šťastná třináctka – právě takové bude mít číslo letošní vánoční strom, který ozdobí českou metropoli během adventních svátků. Organizátor největších vánočních trhů, společnost Taiko vyhlásila na začátku prázdnin soutěž Hledá se strom o nejkrásnější dominantu Staroměstského náměstí v Praze. Dosud přišlo 18 návrhů. Zájemci mohou posílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro to, aby […]

Read More

Do Prahy přichází léto–s tím i výzva najít vánoční strom pro Prahu

Šťastná třináctka – právě takové bude mít číslo letošní vánoční strom, který ozdobí českou metropoli během adventních svátků. Organizátor největších vánočních trhů, společnost Taiko opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom o nejkrásnější dominantu Staroměstského náměstí v Praze. Zájemci mohou po roce posílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro to, aby ve vánočním období […]

Read More

Návštěva Pražského hradu v době vánočních svátků

V době vánočních svátků jsme se vydali na Pražský hrad. Při vstupu od tramvajové zastávky Pražský hrad jsme nejprve zamířili kolem Prezidentského domku k Velké míčovně. Zastavili jsme se v prostoru před Velkou míčovnou u fontány se sochou Herkula, kde byl pro děti v provozu historický kolotoč (cena jízdy 50,-), dále zde můžete živá zvířátka […]

Read More

Vánoce v Zoo Praha: vstup pro děti za korunu a nadílka u zvířat

Na vánoční období chystá Zoo Praha speciální program pro zvířata i návštěvníky. Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do zoo za 1 Kč. Lidé mohou navíc 24. prosince nosit zvířatům jablka, mrkev či oříšky a dostanou za to drobnou pozornost. Těšit se můžou také na nadílku u zvířat – mezi 27. a 30. prosincem dostanou každý den vybrané druhy neprodané vánoční stromky. Jak si s nimi poradí gorily, sloni nebo třeba papoušci?

Read More

Provoz PID během zimních prázdnin, vánočních a novoročních svátků

Jako každý rok bude i letos o nadcházejících zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze, i na příměstských autobusových a vlakových spojích PID. Na Štědrý den bude denní provoz městských autobusových linek a tramvají ukončen v 18:00 hod. Metro pojede až do půlnoci, po 18. hodině ale v prodloužených intervalech. Na první a druhý svátek vánoční a na Nový rok budou spoje PID vypravovány podle nedělních jízdních řádů. Od 27. do 30. prosince a 2. ledna bude MHD v Praze jezdit jako v pracovní den o prázdninách. O silvestrovské noci bude metro po dvouleté pauze opět jezdit do cca 2:30 hod., 45 vybraných denních autobusových linek do cca 2:30 hod. a tramvaje v posíleném nočním provozu od 22:00 hod. do 3:30 hod. v intervalu 15 minut, poté v intervalu 20 minut až do ranních 7:00 hod. Od 3. ledna do 12. února bude MHD v Praze vypravována podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů. Do standardního plného provozu se vrátí od pondělí 13. února 2023 po skončení jarních prázdnin v Praze.

Read More

Staroměstské náměstí přivítá nový rok v rytmu domácích i zahraničních hitů

Silvestr na Staroměstském náměstí protančí oslavenci v sedmihodinové show. Organizátoři největších Vánočních trhů připravili pro návštěvníky centra metropole odpolední oslavy konce roku pro nejmenší a po té hudební maraton ve velkém stylu. Střídat se bude živá kapela a Dj, každého tak potěší jeho oblíbený hit. Program končí přípitkem o půlnoci.

Read More

Zima v botanické zahradě v Troji a sváteční otevírací doba

Botanická zahrada hl. m. Prahy má i v zimě svým návštěvníkům co nabídnout. Venkovní areál je až do konce února přístupný bezplatně každý den od 9 do 16 hodin. K vidění je pestrobarevná přehlídka plodů, stálezelené dřeviny a trvalky, ale i některé květy. Ve skleníku Fata Morgana se dočkala obnovy expozice asijských horských rostlin, je tu k vidění i nejstarší orchidej ve sbírkách botanické zahrady. Po procházce zimní zahradou se návštěvníci mohou zahřát u hrnku svařeného vína nebo horkého moštu ve Vinotéce sv. Kláry. Na procházku do trojské zahrady lze zajít i předtím, než je čas usednout ke štědrovečernímu stolu. Na Štědrý den a na Silvestra je však nutno počítat se zkrácenou otevírací dobou.

Read More

Tradiční české vánoční pokrmy

Vánoční pokrmy podávané během vánočního období jsou často součástí rituálů a lidových tradic. Společná vánoční rodinná večeře se svátečním jídlem je tradičně důležitou částí oslav Vánoc.

Read More

V PENNY slavíme Štědrý den doma

I v letošním roce oslaví všichni zaměstnanci PENNY Štědrý den se svými nejbližšími. Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Read More

Otevírací doba obchodů Tesco o Vánocích

Předvánoční čas patří už tradičně k těm nejvytíženějším obdobím celého roku. Obchody Tesco jsou ideálním řešením pro nákup potravin i vánočních dárků. Až do 23. prosince mají všechny obchody běžnou otevírací dobu, na Štědrý den pak nakoupíte do 11:30.

Read More