Top news

Vánoce

Na konci roku přijede do Prahy přes 700 000 návštěvníků

Podle odhadu Prague City Tourism se v prosinci v Praze ubytuje 650 000 hostů, z toho až 280 000 přijede do hlavního města oslavit Vánoce a příchod nového roku. Dalších 80 000 návštěvníků přijede na jeden den za vánočními nákupy a trhy.

Read More

Unikátní Žižkovský betlém bude vystavený v Informačním centru Praha 3

Během adventu a ledna bude v Informačním centru Praha 3 opět vystavený Žižkovský betlém, který se rozrostl o další charismatické figurky. Slavnostní odhalení proběhne 3. prosince od 17 hodin.

Read More

Nová betlémská hvězda rozzáří kostel svaté Anny

V kostele svaté Anny v Jablonci nad Nisou bude letos zářit zbrusu nová betlémská hvězda. Z akrylátového skla ji vyrobil výtvarník Martin Pouzar a ozdobil perličkami zvanými Dvoukrátky z dílny Preciosa Ornela. Slavnostně se rozsvítí o první adventní neděli.

Read More

Advent v Národním divadle

Vánoční předplatné je dárek ,kterým můžete potěšit sebe i své blízké. Nabídka zahrnuje 20 skupin sestavených z představení souborů činohry, baletu, opery a Laterny Magiky v termínech od ledna do června 2019.

Read More

Na Vánoce připravíme 150 stromků s certifikátem FSC prodej začne 19.12.2018

I letos na Vánoce nabídneme zájemcům smrčky z krkonošských lesů certifikovaných Forest Stewardship Council (FSC). Prodej 150 kusů zahájíme 19. prosince v 9 hodin ráno.  

Read More

Kouzlo českých Vánoc s Manufakturou

Česká značka Manufaktura se v letošním předvánočním období opět rozhodla potěšit své příznivce a podpořit tradici české výroby rozšířením sortimentu svého e-shopu o kategorii “České Vánoce”. Navázala tak na úspěšný loňský projekt, v rámci kterého možnost představit unikátní sortiment lidových řemesel a dekorací z dílen tradičních tuzemských výrobců prostřednictvím on-line nákupu vyzkoušela poprvé, a zaznamenala […]

Read More

Do kin přichází film Mimi & Líza: Záhada vánočního světla

Film tvoří pásmo krátkých  animovaných filmů příběhů kamarádek bydlících v jednom domě Mimi a Lízy.

Read More

Ozdoby koupíte v obci Poniklá v Krkonoších a potkat snad můžete i Ponikelskou bábu

Slavná večerníčková postava Trautenberk posílala Ančí pro léky k ponikelské bábě a tato osoba žila v obci Poniklá v Krkonoších a byla to kořenářka. Vše je však opředeno tajemstvím a tak se neví, zda je to pověst či pravda. Ale skutečností je, že v obci se již sto let vyrábí skleněné perličky.

Read More