Vánoce

Návštěva Pražského hradu v době vánočních svátků

V době vánočních svátků jsme se vydali na Pražský hrad. Při vstupu od tramvajové zastávky Pražský hrad jsme nejprve zamířili kolem Prezidentského domku k Velké míčovně. Zastavili jsme se v prostoru před Velkou míčovnou u fontány se sochou Herkula, kde byl pro děti v provozu historický kolotoč (cena jízdy 50,-), dále zde můžete živá zvířátka […]

Read More

Vánoce v Zoo Praha: vstup pro děti za korunu a nadílka u zvířat

Na vánoční období chystá Zoo Praha speciální program pro zvířata i návštěvníky. Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do zoo za 1 Kč. Lidé mohou navíc 24. prosince nosit zvířatům jablka, mrkev či oříšky a dostanou za to drobnou pozornost. Těšit se můžou také na nadílku u zvířat – mezi 27. a 30. prosincem dostanou každý den vybrané druhy neprodané vánoční stromky. Jak si s nimi poradí gorily, sloni nebo třeba papoušci?

Read More

Provoz PID během zimních prázdnin, vánočních a novoročních svátků

Jako každý rok bude i letos o nadcházejících zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze, i na příměstských autobusových a vlakových spojích PID. Na Štědrý den bude denní provoz městských autobusových linek a tramvají ukončen v 18:00 hod. Metro pojede až do půlnoci, po 18. hodině ale v prodloužených intervalech. Na první a druhý svátek vánoční a na Nový rok budou spoje PID vypravovány podle nedělních jízdních řádů. Od 27. do 30. prosince a 2. ledna bude MHD v Praze jezdit jako v pracovní den o prázdninách. O silvestrovské noci bude metro po dvouleté pauze opět jezdit do cca 2:30 hod., 45 vybraných denních autobusových linek do cca 2:30 hod. a tramvaje v posíleném nočním provozu od 22:00 hod. do 3:30 hod. v intervalu 15 minut, poté v intervalu 20 minut až do ranních 7:00 hod. Od 3. ledna do 12. února bude MHD v Praze vypravována podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů. Do standardního plného provozu se vrátí od pondělí 13. února 2023 po skončení jarních prázdnin v Praze.

Read More

Staroměstské náměstí přivítá nový rok v rytmu domácích i zahraničních hitů

Silvestr na Staroměstském náměstí protančí oslavenci v sedmihodinové show. Organizátoři největších Vánočních trhů připravili pro návštěvníky centra metropole odpolední oslavy konce roku pro nejmenší a po té hudební maraton ve velkém stylu. Střídat se bude živá kapela a Dj, každého tak potěší jeho oblíbený hit. Program končí přípitkem o půlnoci.

Read More

Zima v botanické zahradě v Troji a sváteční otevírací doba

Botanická zahrada hl. m. Prahy má i v zimě svým návštěvníkům co nabídnout. Venkovní areál je až do konce února přístupný bezplatně každý den od 9 do 16 hodin. K vidění je pestrobarevná přehlídka plodů, stálezelené dřeviny a trvalky, ale i některé květy. Ve skleníku Fata Morgana se dočkala obnovy expozice asijských horských rostlin, je tu k vidění i nejstarší orchidej ve sbírkách botanické zahrady. Po procházce zimní zahradou se návštěvníci mohou zahřát u hrnku svařeného vína nebo horkého moštu ve Vinotéce sv. Kláry. Na procházku do trojské zahrady lze zajít i předtím, než je čas usednout ke štědrovečernímu stolu. Na Štědrý den a na Silvestra je však nutno počítat se zkrácenou otevírací dobou.

Read More

Tradiční české vánoční pokrmy

Vánoční pokrmy podávané během vánočního období jsou často součástí rituálů a lidových tradic. Společná vánoční rodinná večeře se svátečním jídlem je tradičně důležitou částí oslav Vánoc.

Read More

V PENNY slavíme Štědrý den doma

I v letošním roce oslaví všichni zaměstnanci PENNY Štědrý den se svými nejbližšími. Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Read More

Otevírací doba obchodů Tesco o Vánocích

Předvánoční čas patří už tradičně k těm nejvytíženějším obdobím celého roku. Obchody Tesco jsou ideálním řešením pro nákup potravin i vánočních dárků. Až do 23. prosince mají všechny obchody běžnou otevírací dobu, na Štědrý den pak nakoupíte do 11:30.

Read More

Pořízení Wi-Fi mesh systému nemusí být nákladné

Wi-Fi mesh systémy v posledních letech zažívají obrovský boom, a to zejména ve větších domácnostech. Důvod tohoto rozmachu je jednoduchý. Na trhu se objevují cenově dostupnější řešení, která uživatelům poskytují komfortní internetové připojení v celém požadovaném prostoru. Přitom není potřeba žádná složitá instalace ani nutnost manuálního přepínání mezi jendotkami rozmístěnými po domě.

Read More

Staroměstské náměstí provoní den před Štědrým dnem primátorská rybí polévka

Na Staroměstském náměstí v Praze bude v pátek 23. prosince k ochutnání typický sváteční český pokrm – rybí polévka. Organizátoři připravili znovu po dvou letech 3000 porcí tradičního štědrovečerního pokrmu. Ten je určený lidem bez domova, potřebným i zájemcům z řad Pražanů a návštěvníků metropole. Polévku podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, mohou přijít zájemci ochutnat den před Štědrým dnem od 11 hodin.

Read More