ZDARMA za kulturou

4. ročník chuť Itálie a Středomoří

Atraktivní a krásná lokalita pražské Kampy je jako stvořená pro ochutnávání samých dobrot. Poslední červencový víkend se tedy můžete těšit na mezinárodní gurmánskou společnost.

Read More

Osobnostmi nabitý Knihcentrum festival zve k návštěvě

Město Ostrava se každý rok v červenci mění na hudební a kulturní oázu Česka. Každý si zde najde díky probíhajícím akcím své a DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz se k této vlně i letos přidává. Pro čtenáře a návštěvníky je přichystán osobnostmi nabitý KNIHCENTRUM Festival!

Read More

Příjďte na operu do Šárky

Na místě původního přírodního divadla v produkci Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr, sbor a balet Opery Národního divadla v Praze.

Read More

Gauč ve Stromovce pořádá dětská představení zdarma

Dětská představení zajistila produkce Gauče ve Stromovce nejprve pro mateřské školky Prahy 7, pro jejich oblibu jimi oživí i další dny během měsíců letních prázdnin. Představení jsou vždy zdarma, a probíhají v dopoledních hodinách.

Read More

5. ročník oblíbené akce „(nejen) Běháme pro děti“

Dne 23. 6. 2019 proběhne již 5. ročník oblíbené akce „(nejen) Běháme pro děti“ v pražském parku Na Pankráci. Výtěžek je v plné výši věnován na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů. Akci pořádá obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která za osm let činnosti podpořila už více než tři tisíce dětí částkou […]

Read More

Dobové mapy zvou na výlet do minulosti

Na toulky prstem po mapě se můžete vydat díky nové výstavě s názvem Výlety do historie, kterou připravilo Jablonecké kulturní a informační centrum v Domě národopisců Scheybalových. Své poklady v podobě historických map a grafik zaměřených na příhraniční region Krkonoš a Jizerských hor zde představí sběratel Petr Bergmann.

Read More

Letenský jarmark ve Vodárenské věži

V sobotu 15. června od 10 do 19 hodin se uskuteční Letenský jarmark ve Vodárenské věži na Letné. Návštěvníci se mohou těšit na stánky s ukázkami řemesel, občerstvením a bohatý doprovodný program pro malé i velké v podobě koncertů a divadelních představení. Další prostory Vodárenské věže: Galerie nebo Sousedská knihovna budou po celý den zpřístupněny zdarma.

Read More

V sobotu se již potřetí uskuteční na náměstí Jiřího z Poděbrad akce Tutto Italiano.

Stejně, jako před rokem, pořádá Společnost přátel Itálie, z.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 3 – Tutto Italiano 2019.

Read More

Postavičky z Kinder vajíček zaplavily muzejní kavárnu

Kdo by neměl svou alespoň malou sbírku Kinder postaviček? Když legendární Kinder vajíčka s překvapením uvnitř (Kinder Surprise) nás provázejí už 45 let a za tu dobu se staly velmi populárním sběratelským artiklem? První Kinder vajíčko přišlo na trh o Velikonocích v Itálii v roce 1974, kdy se firma Ferrero rozhodla vymyslet něco nového pro děti. Pro […]

Read More

Národní zemědělské muzeum zve na noční návštěvu muzea, koná se již šestnáctá Pražská muzejní noc

V sobotu 8. června již pošestnácté mohou návštěvníci zažít atmosféru nočního Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. I letos tu čeká účastníky muzejní noci doprovodný program – promítání filmů, koncert a občerstvení na muzejním dvorku, workshopy pro děti či výhled ze střechy na noční Prahu.

Read More