ZDARMA za kulturou

Evropské minerální dny ve Velkolomu Čertovy schody.

Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v rámci akce Evropské minerální dny (20. – 22. 9. 2019) na sobotu 21. září 2019 již tradiční exkurzi do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby.

Read More

Jana Koubková oslaví jubileum výstavou. Chystá ji pražský Palác YMCA

Jak šel jazz s Janou Koubkovou na plakátech. To je název výstavy v Paláci YMCA v centru Prahy. Na ní se od 24. září do 6. listopadu představí více než dvacítka dobových plakátů a mnoho fotografií z osobního archivu první dámy českého jazzu, která v říjnu oslaví své 75. narozeniny. „Z těch plakátů a fotografií dýchá život jazzmanů  před rokem […]

Read More

Muzeum skla a bižuterie: Sklářskou slavnost na Kristiánově otevře čaroděj Tamann

Všechny milovníky skleněné krásy a Jizerek zve jablonecké Muzeum skla a bižuterie v sobotu 7. září k návštěvě Sklářské slavnosti na Kristiánově.

Read More

Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře!

Nestihli jste v červenci akci s názvem Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře? Pak máte jedinečnou možnost zúčastnit se jí už tuto sobotu. Pro velký zájem návštěvníků se totiž bude tento zábavný workshop pro rodiny s dětmi k výstavě Doba genová opakovat už 7. září 2019 od 11.00 do 17.00 v Nové budově Národního muzea.

Read More

17. ročník festivalu United Islands proběhne o prvním červnovém víkendu

Ulice hlavního města ožijí i příští rok multižánrovým festivalem United Islands of Prague. Praha se tak v termínu 5.- 6. června 2020 již po sedmnácté v řadě promění v dějiště největšího svátku nové muziky. Kromě nespočtu talentovaných hudebníků z celého světa bude opět součástí i bohatý doprovodný program. Vstup na celý festivalový víkend bude tradičně pro všechny zdarma. 

Read More

Připojte se k tradičním oslavám narození slavného skladatele a přijďte na 68. Dvořákovu Nelahozeves

Již tradičně pořádá Národní muzeum akci s názvem Dvořákova Nelahozeves. Letos proběhne už 68. ročník a kromě tradičního programu budete mít v tomto roce poprvé možnost užít si i venkovní rodinný piknik v parku pod zámkem. Tato akce proběhne v neděli 8. září od 11.00 do 16.00 v Památníku Antonína Dvořáka v Nelahozevsi.

Read More

Procestujte celý svět na festivalu Barevná devítka

Závěr léta patří již tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka, jeho jubilejní 15. ročník se zaměří na gurmánské pochoutky a exotickou kuchyni. Přímo před návštěvníky budou vybrané lahůdky připravovat Kristína Nemčková a Lea Skálová z kulinářské soutěže MasterChef. Hlavní podium ovládne world music v podání kapel Beta Zinq (Izrael), afrického souboru Bijou Camara & Guinee Toumboui, ska […]

Read More

Hard Rock Cafe Praha uctí odkaz hudební legendy Freddieho Mercuryho

Připravte se na Freddieho! Hard Rock International jako každoročně oslaví život a hudbu legendárního Freddieho Mercuryho, v letošním roce půjde o týdenní akcí s názvem “Freddie for a Week”. Oslava bude zahájena ve čtvrtek 5. září (den narozenin Freddieho) a potrvá až do následujícího čtvrtka 12. září.

Read More

Kašpárkohraní letos roztančí Tomáš Klus

Největší rodinný mejdan v Čechách festival Kašpárkohraní letos otevře své brány v neděli

Read More

O víkendu do Kutné Hory za veterány i na koncert O5ARADEČEK a Děda Mládek Illegal Band

Už máte plány na tento víkend? Že ne? Tak přijeďte 17. a 18. srpna do Kutné Hory na XI. ročník Veteran Rallye! Kromě nablýskaných veteránů a posádek v parádních dobových kostýmech na vás čeká i Regionální festival kvalitních potravin s bohatým doprovodným programem pro celou rodinu plným hudebních i divadelních představení na Palackého náměstí.

Read More