Praha

Události v hlavním městě Praze

Hlavní město zahájilo obnovu věžních hodin na pražských památkách

V letošním roce projdou generální opravou věžní hodiny u sedmnácti pražských památek. Zajistí ji městská společnost Technologie hlavního města Prahy (dále „THMP“), která se o více než 500 věžních a veřejných hodin v hlavním městě stará.

Read More

Praha podpoří energeticky náročná sportoviště

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a opatřeními proti koronaviru obdrží vybrané pražské sportovní haly, plavecké bazény a zimní stadiony podle dnešního rozhodnutí Rady hlavního města Prahy jednorázovou pomoc ve výši 200 tisíc korun. Celkem se jedná o 50 sportovišť.

Read More

Za hezčí Kyje! Pražské Kyje – Hutě se dočkají vlastní urbanistické studie

Území pražských Kyjí – Hutí se už nebude nadále nekoordinovaně rozvíjet. Městská část Praha 14 vznesla požadavek na zpracování urbanistické studie Kyje Hutě – Hloubětín.

Read More

Praha v boji se suchem využije průsaků podzemních vod

Hlavní město Praha začne pro splachování komunikací a zvlhčování vzduchu v letních měsících v centru města využívat průsakovou vodu ze své kolektorové sítě. Metropole tak uskutečňuje další krok v rámci svého klimatického závazku a důrazu na udržitelný způsob života města.

Read More

Projekt podpory dostupného družstevního bydlení v Praze je na světě

Zhruba před rokem a půl koaliční strany, které vytvořily Radu hl. m. Prahy, se ve svém programovém prohlášení zavázaly, že zlepší dostupnost bydlení v Praze.

Read More

Hlavní město zakládá novou příspěvkovou organizaci Pražskou developerskou společnost

Rada hl. m. Prahy v pondělí 27. dubna 2020 schválila založení nové městské příspěvkové organizace s názvem Pražská developerská společnost (PDS).

Read More

Z Václavského náměstí zmizel poslední stánek s občerstvením. Praha s provozovateli vedla dlouholeté soudní spory

Krátce po začátku rekonstrukce spodní části Václavského náměstí zmizel z tohoto historického místa poslední zbývající stánek. S těmi vedlo hlavní město dlouholeté soudní spory kvůli dluhům v řádech desítek milionů korun. Praha místo po posledním odstraněném stánku uklidila a tato část náměstí je zcela připravena na rekonstrukci.

Read More

Potápěči pražských hasičů vytáhli auto, které sjelo do Vltavy v Praze 5

V sobotu 18. dubna 2020, krátce po šesté hodině ranní, potápěči pražských hasičů vyhledali a zajistili osobní automobil, který sjel do Vltavy v pražské Zbraslavi. Vozidlo bylo vytaženo na břeh jeřábem za asistence Policie ČR a potápěčů Městské policie Praha. Uniklé provozní kapaliny na hladině řeky hasiči zlikvidovali speciálním sorbentem a pomocí sorpčních hadů. Vozidlo […]

Read More

I v nouzovém stavu hlavní město intenzivně sází nové stromy.

Hlavní město i přes mimořádnou situaci způsobenou výskytem koronaviru nezapomíná na životní prostředí a s tím spojenou výsadbu stromů v lesích na území Prahy. Kromě výsadeb stromků na pasekách, které vznikly zejména po kůrovcové těžbě ve stávajících lesních porostech, vznikají i zcela nové lesy, například Na Musile.

Read More

Na Městském okruhu se o víkendu prováděla údržba kamer. O správu systému, ve kterém jich je připojeno 4 500, se od ledna stará THMP

V noci ze soboty na neděli se v západní části Městského okruhu prováděla údržba kamer pražského kamerového systému. O tu se postarala společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která od ledna zajišťuje správu systému, ke kterému jsou kamery připojeny. Ta zároveň servisuje všech 1 100 městských kamer a na základě objednávky i několik set kamer […]

Read More