Praha

Události v hlavním městě Praze

Rekonstrukce historického osvětlovadla na Dražického náměstí v Praze 1

V úterý   8.6.2021  ve  večerních  hodinách  proběhlo  slavnostní  rozsvícení čtyřramenného  kandelábru  na  Dražickém  náměstí.  Tento  kandelábr  prošel v roce  2020–2021  rozsáhlou rekonstrukcí  z důvodu  poškození  v roce  2020. Kandelábr  má  ve  správě  Galerie  hlavního  města  Prahy,  která  restaurování zajistila. Galerie  hlavního  města  Prahy  v letošním  roce  dokončila  rekonstrukci  jednoho  ze  tří  historických kandelábrů v Praze. […]

Read More

Podzimní trhy v Národním zemědělském muzeu provoní dvorek květinami i chlebem

Září a říjen budou na muzejním dvorku ve znamení podzimních zemědělských trhů. Národní zemědělské muzeum v Praze připravilo pro své návštěvníky hned čtyři – 12. září Květinový trh, 19. září Chleba a co na něj, 17. října Ovocné trhy a 31. října Brambory, zelí, dýně.

Read More

V Praze bude platit od 26. do 28. srpna 2020 zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, bude od středy 26. července (od 00:00 hodin) do pátku 28. srpna (do 24:00 hodin) na území Prahy platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Read More

Rekonstrukce opěrných zdí Letenského tunelu

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července 2020 rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Read More

Obor pohostinství v Česku pomůže oživit říjnový veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2020

Veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL bude jedním z pilířů pro znovunastartování segmentu HoReCa v Česku. Desátý ročník oblíbené akce se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 1. až 3. října 2020 a první dva dny bude věnován výhradně odborné veřejnosti. Představí novinky a technologie v oboru […]

Read More

Hlavní město zahájilo obnovu věžních hodin na pražských památkách

V letošním roce projdou generální opravou věžní hodiny u sedmnácti pražských památek. Zajistí ji městská společnost Technologie hlavního města Prahy (dále „THMP“), která se o více než 500 věžních a veřejných hodin v hlavním městě stará.

Read More

Praha podpoří energeticky náročná sportoviště

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a opatřeními proti koronaviru obdrží vybrané pražské sportovní haly, plavecké bazény a zimní stadiony podle dnešního rozhodnutí Rady hlavního města Prahy jednorázovou pomoc ve výši 200 tisíc korun. Celkem se jedná o 50 sportovišť.

Read More

Za hezčí Kyje! Pražské Kyje – Hutě se dočkají vlastní urbanistické studie

Území pražských Kyjí – Hutí se už nebude nadále nekoordinovaně rozvíjet. Městská část Praha 14 vznesla požadavek na zpracování urbanistické studie Kyje Hutě – Hloubětín.

Read More

Praha v boji se suchem využije průsaků podzemních vod

Hlavní město Praha začne pro splachování komunikací a zvlhčování vzduchu v letních měsících v centru města využívat průsakovou vodu ze své kolektorové sítě. Metropole tak uskutečňuje další krok v rámci svého klimatického závazku a důrazu na udržitelný způsob života města.

Read More

Projekt podpory dostupného družstevního bydlení v Praze je na světě

Zhruba před rokem a půl koaliční strany, které vytvořily Radu hl. m. Prahy, se ve svém programovém prohlášení zavázaly, že zlepší dostupnost bydlení v Praze.

Read More
YouTube
Share