Vánoce v Praze začínají. Na Staroměstském náměstí se rozsvítil vánoční strom

V pátek 25. listopadu proběhla v pozdních odpoledních hodinách na Staroměstském náměstí technická zkouška svícení vánočního stromu. Vše se zadařilo podle plánu, a tak se Pražané a návštěvníci metropole mohou těšit na pravou vánoční atmosféru.

Skoro pětadvacet metrů vysoký smrk ztepilý pochází z obce Kytlice-Mlýny v Ústeckém kraji.

Jeho kácení, převoz dlouhý zhruba 150 kilometrů, instalaci i následné několikadenní zdobení zajišťovala třetím rokem městská společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP). Strom je ozdobený šesti kilometry vánočních řetězů, 80 hvězdami ve dvou velikostech a 170 vánočními koulemi odrážejícími barvy hlavního města, tj. zlatou a červenou. Světelná špice na vrcholu stromu má výšku dvou metrů. THMP využila moderní LED osvětlení s minimální spotřebou elektrické energie, které činí cca 100 Kč denně. Strom bude svítit každý den od 16 hodin do půlnoci až do Tří králů.


„Velké díky za pomoc při zajištění celé akce patří Policii České republiky a Městské policii hl. m. Prahy, kteří nám velmi pomohli s transportem nadměrného nákladu na Staroměstské náměstí a zejména s odtahem 15 vozidel, která nerespektovala zákaz zastavení a bránila průjezdu kolony,“ zmínil předseda představenstva THMP Tomáš Jílek.


Strom se rozsvítí během sobotního odpoledne, aby si mohli návštěvníci Staroměstského náměstí již během prvního adventního víkendu užít vánoční atmosféry, včetně tradičních vánočních trhů, které se konají po 3 letech. Každý den od 16:30 a následně vždy v každou půlhodinu, až do 21:30, bude probíhat animace svícení stromečku doprovázená hudebním doprovodem.

Nebeské Vánoce na Staroměstském náměstí nabídnou zklidnění v těžké době