Novým předsedou českého veslování se stal Ondřej Šebek, který nahradí Macháčka

Novým předsedou Českého veslařského svazu byl zvolen Ondřej Šebek, který od 1. května nahradí Dušana Macháčka. Bývalý manažer hokejových Pardubic a regionální politik získal v korespondenčním hlasování klubů 21 hlasů, o pět více než dosavadní šéf českého veslování. Macháček vedl veslařský svaz od roku 2014.
„Byl jsme oslovený některými lidmi z veslařského hnutí, jestli bych nepřemýšlel o kandidatuře. Poměrně dlouho jsem o tom přemýšlel a pak jsem výzvu přijal. Přináším možnost změny, možnost navázání na to, co se povedlo, ale samozřejmě jsem s kolegy z předsednictva připraven nastartovat věci, které jsou v horším stavu, tak, aby se posunuly k lepšímu,“ řekl Šebek ČTK.


Šebek, který v minulosti působil zejména v hokejovém hnutí a vedle několika funkcí v extraligových Pardubicích pracoval i na hokejovém svazu nebo řídil univerzitní ligu, sám v minulosti vesloval a poté i trénoval. „Měl jsem signály o podpoře napříč hnutím a věděl jsem, že to nebude jednoznačné, ale šanci uspět jsem cítil,“ uvedl Šebek.


Vizitka nového předsedy svazu:


Mgr. Ondřej Šebek (*1972)


vystudoval Fakultu tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy, obor management sportu a po studiu v roce 1995 nastoupil do pardubického hokejového klubu kde postupně pracoval jako pracovník marketingu (1995–2001), obchodní manažer (2003–2011) a jako generální manažer (2012–2015). Za jeho působení na pozici generálního manažera se pardubický klub vždy probojoval do play off, klub po organizační stránce fungoval a ve dvou ze tří sezon vygeneroval kladný hospodářský výsledek. V letech 2011–2012 Ondřej Šebek pracoval na Českém svazu ledního hokeje (ČSLH) jako ředitel agentury PRO HOCKEY. Od roku 2012 do roku 2016 byl také členem výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje. Od listopadu 2017 do 2019 byl provozně-ekonomický manažer hokejového klubu Dynama Pardubice. Nyní zastává post místostarosty prvního městského obvodu a ředitele Rozvojového fondu Pardubice.


Jedním z prvních úkolů, na který se chce Šebek po uvedení do funkce zaměřit, je návrat k „normálnímu“ tréninku a závodům v současné pandemické situaci.
„Dalších cílů je více. Například to, že v současnosti máme na olympiádě tři závodníky, ambice bychom měli mít větší. Jedním z problémů je velká sportovní úmrtnost úspěšných juniorů, kteří nepokračují v dospělém veslování. To je velké téma. Máme řadu úspěchů na juniorském mistrovství světa, ale v dospělém veslování závodníci z velké míry nepokračují,“ poukázal Šebek na jeden z dlouholetých problémů českého veslování.


Členové předsednictva a volební komise


Na základě došlých hlasovacích lístků byli za přítomnosti volební komise a notářky zvoleni členové Předsednictva ČVS a Kontrolní komise.

  • Post místopředsedy pro ekonomiku obhájil Petr Hlídek a místopředsedy pro sport Jakub Makovička.
  • Místopředsedy pro oblasti Labe, Vltava a Morava byli opětovně zvoleni Zdeněk Žaba, Petr Šveňha a Martin Polášek.
  • Předsedkyní kontrolní komise byla zvolena Slávka Kouřilová, místopředsedkyní Klára Janáková a členkou Marcela Laštovková.


Zdroj: veslo.cz, sport.cz
Foto: veslo.cz

YouTube
Share