Pražský dopravní den dětí na nádraží Praha-Braník

Organizace ROPID ve spolupráci s Českými dráhami a Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravila na sobotu 3. června 2023 Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a přilehlé tramvajové a autobusové obratiště. Návštěvníci akce se mohou těšit na jízdy historických vlaků, tramvají i autobusů.

Dopravní den dětí 2023

Návštěvníci se budou moct svézt historickým vlakem, který čtyřikrát během dne pojede z Braníka do Vraného nad Vltavou a zpět. Ve vlaku bude platit zvláštní jízdné. Jízdenky jsou již v prodeji ve všech pokladnách a v e-shopu Českých drah.

Jízdy historických vlaků

V rámci dne budou přichystány i další jízdy historických vlaků v obvodu stanice Praha-Braník nebo v jejím okolí. V těchto vlacích budou platit jízdenky dle Tarifu PID a Tarifu ČD nebo bude přeprava zdarma (podle typu vlaku a délky trasy).

K vyzkoušení bude i unikátní páková drezína spolku Železnice Česká Sibiř.

UPOZORNĚNÍ
Parní lokomotiva se na dopravní den dětí nevydá. Je totiž sucho a to by nemuselo dopadnout dobře hrozí nebezpečí požáru od jisker lokomotivy. Lokomotiva proto raději bude odpočívat v depu. Ale nezoufejte, vláčků bude dost pro všechny! – ZDROJ DPP

Historická tramvaj

Historická tramvaj s vlečným vozem bude jezdit v polookružní trase z branického nádraží přes Národní divadlo zpět do Braníka. Od zastávky Přístaviště přes Nádraží Braník na Sídliště Modřany a dále po nové tramvajové trati do Libuše pojede na zvláštní lince obousměrná tramvaj KT8D5. Na obou linkách bude přeprava zdarma.

Historické autobusy

Vypraveny budou také historické autobusy, které odvezou cestující ke Království železnic na Andělu nebo po dvou okružních linkách z branického nádraží přes Branické náměstí, Ryšánku a Dobešku či přes Sídliště Lhotka a Sídliště Novodvorská zpět k nádraží v Braníku. Na všech těchto linkách bude také přeprava zdarma.

Připraven bude též pestrý doprovodný program.

Návštěvníci si na nádraží budou moci prohlédnout výstavu železničních kolejových vozidel, výstavu o historii železnice, modelová kolejiště a také výrobky ze stavebnice Merkur. Děti z DDM Praha 5 si připravily doprovodný kulturní program. Rodiče s dětmi se mohou těšit na výtvarné dílničky pro tvořivé děti, na skákací hrad, ukázky práce uměleckého kováře a prezentace Policie ČR a hasičů Správy železnic. Na akci nebude chybět ani tradiční maskot Elfík. Samozřejmostí jsou informační stánky partnerů akce a stánky s prodejem předmětů s dopravní tématikou a občerstvením.

Podrobnosti o akci najdete na stránkách Pražské integrované dopravy .

 

Pražský dopravní den dětí na nádraží Praha-Braník ve znamení historie

České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června 2023 Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na projížďky historickými tramvajemi či autobusy.

Pražský dopravní den dětí

Opět po roce připravily České dráhy společně s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy Pražský dopravní den dětí. Jeho centrem bude v sobotu 3. června 2023 nádraží Praha-Braník.

Historický vlak

Návštěvníci se budou moci svézt historickým vlakem, který čtyřikrát během dne pojede z Braníka do Vraného nad Vltavou a zpět. Ve vlaku bude platit zvláštní jízdné. Základní zpáteční jízdenku pořídíte za 180 Kč, zlevněnou pro děti od 6 do 18 let, držitele průkazů ZTP a ZTP/P a jejich průvodce pak za 90 Kč. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení. Jízdenky jsou již v prodeji ve všech pokladnách a v e-shopu Českých drah.

Dále bude v rámci Pražského dopravního dne dětí jezdit historický motorový vlak. Tento vlak sveze cestující také čtyřikrát, a to z nádraží Praha-Krč přes Prahu-Braník do Vraného nad Vltavou a zpět. V těchto vlacích budou platit jízdenky jako v běžných vlacích ČD.

V obvodu stanice Praha-Braník se zájemci budou moci zdarma svézt legendárním motoráčkem „Hurvínek“. Nejen děti si budou moci vyzkoušet jízdu na unikátní pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř.

Připravený bude také pestrý doprovodný program.

Návštěvníci si na nádraží budou moci prohlédnout výstavu železničních kolejových vozidel, výstavu o historii železnice, modelová kolejiště a také výrobky ze stavebnice Merkur. Děti z DDM Praha 5 si připravily doprovodný kulturní program. Rodiče s dětmi se mohou těšit na výtvarné dílničky pro tvořivé děti, ukázky práce uměleckého kováře, prezentace hasičů Správy železnic a Policie ČR a skákací hrad. Na akci nebude chybět ani tradiční maskot Elfík. Samozřejmostí jsou informační stánky partnerů akce a stánky s prodejem předmětů s dopravní tématikou a občerstvením.

Jízdy historické tramvaje

Zajímavý program bude přichystán také pro obdivovatele městské hromadné dopravy. Mezi branickým nádražím a Národním divadlem pojede po polookružní trase historická tramvaj s vlečným vozem. Tramvaj KT8D5 odveze cestující z Přístaviště přes Nádraží Braník na nově zprovozněnou tramvajovou trať do Libuše. Vypraveny budou také historické autobusy, které odvezou cestující ke Království železnic na Andělu nebo po dvou okružních linkách z branického nádraží přes Dobešku či přes Novodvorskou ulici zpět k nádraží v Braníku.

Podrobnosti o akci najdete na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách Pražské integrované dopravy.

Zdroj: České dráhy

 

Pražský dopravní den dětí se koná tentokrát v Braníku