Zahájení sezony 2021/22 Národního divadla  1. září na Střeleckém ostrově 

Novou sezonu začneme tradičně velkou oslavou divadla. Stejně jako vloni se na první školní  den setkáme na pražském Střeleckém ostrově, kde bude připraven bohatý program, na kterém  se podílejí všechny soubory Národního divadla a jehož průvodci budou Anna Fialová a Matyáš  Řezníček z činoherního ansámblu.

Zahájení sezony 2021/22 na Střeleckém ostrově

1. září 2021 mezi 14.00 a 22.00 na Střeleckém ostrově.

Můžete se těšit mimo jiné na tvůrčí dílny pro děti i dospělé, na besedy ND Café s umělci  z Baletu, Činohry, Opery i Laterny magiky. Proběhne také bazar oblečení umělců, jehož výtěžek  opět poputuje na výsadbu nových stromů; k dispozici bude rovněž stánek s možností koupi  vstupenek na představení ND, širokou nabídkou propagačních předmětů ND, nebo losovacím  osudím o ceny.

Balení dílna

Balet ND připravuje setkání s některými z nových sólistů, oblíbenou tvůrčí dílnu i vystoupení ve  formě Site-specific. Hostem Baletní dílny na téma Spící krasavice bude sólistka Irina Burduja. ND Café nabídne autogramiádu, setkání a rozhovor s prvním sólistou Patrikem Holečkem.

Příležitost prohlédnout si překrásné kostýmy z velkolepého klasického baletu Spící krasavice, který bude mít českou premiéru již 16. září ve Státní opeře, se naskytne v rámci speciálního vystoupení, které vyvrcholí možností společného focení s tanečníky. 

Činohra ND pokřtí nový kalendář pro rok 2022, jehož autorkou je uznávaná fotografka Libuše Jarcovjáková, hostem ND Café bude herec David Prachař, těšit se můžete také na ukázku z autorského projektu letního kurzu ND Young.  

Laterna magika představí tanečně-výtvarnou tvůrčí dílnu inspirovanou inscenací Zázrak (s)tvoření, divadelním představením z papíru o hravosti a fantazii, kterou děti provedou samotní účinkující. Uskuteční se také vystoupení Laterny magiky pod vedením člena souboru Alexe Sadirova, který vytvořil choreografii i technické řešení – experiment s názvem Vidět zvuk, slyšet světlo.  Soubory Opery ND se představí publiku vybranými aktivitami: pro děti v rámci tvůrčích dílen zprostředkujeme ukázku z úspěšné opery Engelberta Humperdincka Jeníček a Mařenka, kterou ve Státní opeře režíruje Matěj Forman.

 

Vystoupení operních sólistů

Dalším bodem programu bude vystoupení operních sólistů. Pavol Kubáň, Arnheiður Eiríksdóttir, Yukiko Kinjo a Jiří Sulženko představí několik árií z Rossiniho opery Lazebník sevillský, jehož nové zpracování se chystá na začátek října v režii Magdaleny Švecové. Na klavír sólisty doprovodí Martin Levický. 

Pokud se chcete dozvědět něco více nejen o tomto představení, ale i o tom, jaké je to pracovat a žít v operním prostředí, přijďte si poslechnout moderovanou diskusi s Adamem Plachetkou, Jiřím Sulženkem a Magdalenou Švecovou do prostoru ND Café.

 

Večerní koncert kapely Základní kameny

Program vyvrcholí večerním koncertem kapely Základní kameny úrazu, složené z hvězd Činohry ND – uvidíte a uslyšíte třeba Igora Orozoviče, Vladimíra Javorského, Radúze Máchu, Veroniku Lazorčákovou, Terezu Vilišovou, Jana Bidlase a další. Celý program uzavře koncert kapely Tripleshot Jam. 

Foto: JB Cysnews

Více informací naleznete ZDE

YouTube
Share