Projekt Anděl mezi zdravotníky: To není soutěž, ale poděkování

Anděl mezi zdravotníky je nový projekt producenta Davida Novotného. Nápad vznikl během jara, kdy si uvědomil, že nejen lékaři a sestry, ale také farmaceuti, pečovatelky, záchranáři, ošetřovatelky chrání lidské zdraví. Covidová nákaza „postrčila“ do popředí i šikovné a obětavé studenty a studentky lékařských fakult.

Dvanáct finalistů a finalistek, které do soutěže nominovali jejich nadřízení, se sjeli na třídenní pobyt do luxusního wellness hotelu Chateau Šanov nedaleko Rakovníka. Náplní tohoto setkání byl odpočinek a relaxace. Mezitím soutěžící strávili dva příjemné večery s koncertním programem a nafotili kalendář se známými osobnostmi.

Svoji stránku v kalendáři má také herečka a zpěvačka Chantal Poullain, která přes „Nadaci Archa Chantal“ spolupracuje se zdravotníky velmi často. „Já mám před nimi velký respekt, jejich práce je hodně náročná. Moje projekty jsou sice určené pro děti, ale jsem ráda, když zpříjemní práci i zdravotníkům,“ složila poklonu Chantal Poullain. „Byli jsme maminkou vychovaní, abychom pomáhali druhým. Bratr je psychiatr a také já jsem váhala, jestli mám studovat medicínu. Pak zvítězilo divadlo. Ale ještě ve Francii jsem jednou hrála zdravotní sestřičku, to mi snad bylo 18 let. To byla moje první a poslední role zdravotníka,“ pochlubila se paní Chantall a na společenském večeru finalistům Anděla mezi zdravotníky zazpívala.

Před objektiv fotografa Jiřího Hermana ml. se po boku psychoterapeutky postavil„zkušený chirurg“ ze seriálu Sestřičky Modrý kód Mojmír Maděrič. „Docela jsem při natáčení seriálu nějaké vědomosti pochytal, pamatuji si i některé názvy, které mi ze začátku byly nesrozumitelné. Leccos bych možná i vysvětlil, ne mnoho, ale už bych mohl zamachrovat,“ smál se Mojmír Maděrič a bavič Jiří Krampol dodal: „Jsem hypochondr, doktoři mají ze mne srandu a většinou mi moje nemoci rozmluví. Chvíli dám pokoj a pak zase otravuju. Budu fotit kalendář a doufám, že to bude s nějakou sestřičkou. Narovnám záda a zatáhnu břicho a budu se snažit, aby z toho sestřička vyšla jako vítězka.“

Pozadu nezůstali ani mladí herci z lékařského seriálu televize Prima Sestřičky Modrý kód Michaela Tomešová, David Gránský, Natálie Halouzková, Amálie Pokorná, Bára Fišerová, Anna Jiřina Daňhelová a přidali se zpěváci a herci Marcela Březinová, Radim Flender, Michaela Dolinová, Radka Pavlovčinová, Ladislav Křížek a lékárnice Jana Doleželová. Některé z nich uvidíte v kalendáři Anděl mezi zdravotníky.

Soutěžící přišly pozdravit a povzbudit také členka správní rady VZP Soňa Marková, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová, ředitelka Odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání při Ministerstvu zdravotnictví Alice Strnadová a viceprezident Hospodářské komory Radek Jakubský.

Ředitel soutěže David Novotný v krátkosti představil 1. ročník soutěže Anděl mezi zdravotníky: „Jako poděkování za neskonale záslužnou práci všech zdravotnických a pečovatelských pracovníků jsem dal dohromady nový soutěžní projekt Anděl mezi zdravotníky. Není to soutěž o kráse, ale o erudici, sympatiích, profesionalitě a lásce ke svému povolání. A i když budou vyhlášena pouze první tři místa, vítězové jsou opravdu všichni,“uvedl Novotný a dodal: „Vítěz nebo vítězka bude jezdit rok autem KIA Sportage od firmy Autobond Group a.s. a zahraje si v seriálu televize Prima Sestřičky Modrý kód. Všech dvanáct finalistů dostane uměleckou sošku Anděla a další věcné ceny.“

S dvanáctkou sympatických zdravotníků se ještě potkáme 24. října v Městském divadle v Náchodě, kde proběhne finále 1. ročníku soutěžního projektu Anděl mezi zdravotníky.

Generální partneři akce jsou: Promedica – distribuce a logistika ve zdravotnictví, Královéhradecká lékárna, Chateau Šanov, Autobond Group a.s., Sinium celebrita ve světě CBD www.sinium.cz a Medilab ČR s.r.o. České Meziřičí.

A komu budeme nejvíc fandit?

 1. Marie Dimitrovová, 70 let, Fakultní nemocnice Motol, zdravotní sestra na plicním oddělení
 2. Veronika Lukášová, 26 let, Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, vedoucí přijímací kanceláře a psychoterapeutka
 3. Kateřina Šilhanová, 44 let, Pečovatelská služba Trutnov, pečovatelka
 4. Václav Polívka, 47 let, Královéhradecká lékárna v Trutnově, lékárník
 5. Martin Pfeifer, 35 let, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, náměstek ošetřovatelské péče
 6. Irena Al Masani, 26 let, VI. ročník 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obor všeobecné lékařství
 7. Eva Hanková, 68 let, Oblastní Nemocnice Náchod, lékařka na infekční ambulanci
 8. Helena Tlachová, 63 let, Fakultní nemocnice Brno, dětská sestra na novorozenecké klinice JIRPN
 9. František Ždichynec, 76 let, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, lékař – bývalý ředitel
 10. Kristýna Herrmannová, 34 let, Nemocnice Na Bulovce, lékař infektolog, Kliniky infekčních, tropických a parazitálních nemocí
 11. Michal Beneš, 22 let, student 2. lékařské fakulty Karlovy Univerzity, IV. ročník
 12. Jana Novotná, 59 let, Ústav pro péči o matku a dítě, zdravotní sestra na odběrovém boxu