Divadelní adaptace filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici jménem SAXANA bude mít premiéru

Divadelní adaptace filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici jménem SAXANA bude mít premiéru již dnes 21. listopadu v pražském divadle Studio DVA. V režii Šimona Cabana se objeví mimo jiné Jan Kraus a Petra Černocká, oba známí z Dívky na koštěti, ze které tvůrci vycházeli.

„To mě nenapadlo ani ve snu, že se vrátím k Saxaně, v původním kostýmu i s písničkou která musí zaznít na každém mém koncertu.“ Říká Petra Černocká, která své angažmá na divadle bere jako bonus a dárek ke svým kulatým narozeninám a dodává. „Divadlo miluju, jsem vděčný divák a tentokrát i vděčná herečka, které se naplnila i představa, že snad opravu funguje pořekadlo: Do třetice všeho dobrého!“

Přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí dá Vendula Příhodová v alternaci s Berenikou Kohoutovou, coby Saxana. Společnost jim na cestě za hledáním babského ucha budou dále dělat Ivana Chýlková, Jan Kraus, Sabina Remudová, Vilém Udatný, Petra Kosková a Roman Štabrňák, který se navíc společně s iluzionistou Pavlem Dolejškou postaral i o kouzla a efekty. V roli Honzy se představí Václav Jílek. Řady zdařilých i nepovedených kouzel se dočkáte i od třech „sígrů“ v podání Štěpána Benoniho, Milana Ligače a Filipa Hořejše.

Jsem pokorný vůči předloze a respektuji očekávání diváků. I když mám rád různé výklady a přepisy, v případě Saxany by to bylo zbytečně násilné“, uvádí režisér a autor adaptace Šimon Caban. Na druhou stranu připouští, že představení s kouzly má náročná specifika a ovlivňuje tak celou koncepci režie. Caban si přeje, aby si diváci iluze užili, stejně jako celé kouzelné představení.

Hrají: Berenika Kohoutová / Vendula Příhodová, Václav Jílek, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Štěpán Benoni, Filip Hořejš, Milan Ligač, Roman Štabrňák, Sabina Remundová, Vilém Udatný, Petra Kosková, Veronika Morávková / Tereza Machová, Viktor Novák / Petr Faltus, Kateřina Viktorka Steinerová / Zdena Hubeňáková, Rozálie Solařová / Karolína Beerová, Vendula Skalická / Zuzana Havrlantová a speciální host Petra Černocká

Původní scénář: Miloš Macourek, Hermína Franková, Václav Vorlíček
Režie a divadelní adaptace: Šimon Caban

Kostýmy: Simona Rybáková
Scéna: Šimon Caban
Kouzla a efekty: Roman Štabrňák, Pavel Dolejška
Hudba: David Solař, Angelo Michajlov
Texty písní: Jan Fischer, Pavel Kopta
Choreografie: Petra Parvoničová

foto: Václav Beran

Saxana má kostýmy