Čokoládový Festival 2019 v Galerii Harfa

Čokoládový festival 2019 – Osmý ročník se uskuteční o d pátku 18. do neděle 20. října 2019  s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Harfa Čokoládový festival 2019

pořádaný agenturou ChrisEvents, je významnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek.

 

Festival bude rozdělený na 4 sekce a návštěvníky láká na:

  • kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty
  • prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami
  • dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy
  • prohlídku Čokoládové Zoo

Čokoládová ZOO

Letos poprvé se návštěvníci mohou těšit na unikátní podívanou v podobě čokoládové ZOO, která bude k dispozici pouze v Praze. Dvacet čokoládových soch zvířat v životní velikosti, instalovaných do malé džungle, doplní navíc i zvukové efekty. O tom, jak jednotlivé čokoládové sochy vznikaly, se návštěvníci dočtou z informačních panelů, které budou nedílnou součástí výstavy. Vstupné 60 Kč. Čokoládovou ZOO bude možné navštívit i po skončení festivalu, a to do 28. října 2019.

S nápadem vytvořit velkolepé sochy z čokolády přišel ředitel belgické reklamní agentury, Když mohou být sochy z ledu a písku, mohou být i z čokolády. Úplně první tak byla 250kg socha gorily.

Větší sochy jsou vylévány za pomoci sádrové hmoty, ty menší jsou sochány přímo z bloku čokolády. Na výrobu se používá čokoláda z odpadu čokoládoven, proto nejsou sochy jedlé. Všechny barvy vznikly namícháním bílé, mléčné a hořké čokolády.

 

Letos bude v Galerii Harfa kolem 40 stánků, ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží. Jednou z nich je například Hra o poklad. Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit, si může u vstupu za 30 Kč zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden otevře truhlu s dárky a odměnou 8 000 Kč!“ komentuje program organizátor Čokoládového festivalu Chris Delattre.

Kulinářská přehlídka šéfkuchaře Marka Váni

Na návštěvníky čeká i kulinářská přehlídka šéfkuchaře Marka Váni, který si speciálně pro Čokoládový festival připravil tematické menu: kuřecí́ Mole s Fatalii Yellow a dýňovou polévku s bílou čokoládou. Známý český chocolatier Martin Pokorný (Cukrářství Mag) poodhalí výrobu čokoládových pralinek. Firma Judith Sweet naučí děti vyrobit čokoládové makronky, Václav Kijonka (Mr Vonka) zase pralinky nebo brownies.

 

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád např. od ČokoKebab, Kamila Chocolates, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, BonBon, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Čo‑Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Koruna pralinky, Cukrarna Atawa, Waffle Brno, Africká Kuchýně, Al Andalous, Čokolandia, Medovinka, a mnoho dalších.  Chybět nebude ani ochutnávku čokoládového piva, kebabu, ovoce s čokoládou a mnoha dalších laskomin.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem. Na sobotní odpoledne je naplánovaný karneval.

Vstup je zdarma.

Program je pro návštěvníky připravený v čase:

  • pátek 18.10.: 14–18 hod.
  • sobota 19.10.: 10–18 hod.
  • neděle 20.10.: 10–17 hod.

Více informací naleznete ZDE