Misano E- Prix sobotní závod plný napínavých předjíždění

Závod se jel na zcela nové trati v Misanu na okruhu Marca Simoncelliho. Jednalo se o nejmenší město, kde Formule E závodí. Počet obyvatel Misana  je 15 000. Misano World Circuit je závodní dráha nacházející se vedle města Misano Adriatico. Původně byla navržena v roce 1969 na délku 3,488 km, svůj první podnik hostila v roce 1972. V roce 1993 byla délka trati prodloužena na 4,064 km. Před konáním závodů bylo rozhodnuto, že Extra Charge probíhat nebude. Jake Hughes byl diskvalifikován v kvalifikaci pro špatně upevněný hasící přístroj v monopostu. Před zahájením závodu italskou hymnu zahrála vojenská kapela Bersaglieri.

Start závodu

Souboj po startu Jean-Eric Vergne udržel pozici. Edoardo Mortara zastavil za zatáčkou č. 5 pro technické problémy, byla vyvěšena žlutá vlajka. Do čela se dostal Sebastian Buemi, který startoval z 10. místa. Jean Eric Vergne ve 2. kole předjel tři vozy a posunul se zpět na 2. místo. Vedení závodu se ujal Pascal Wehrlein. Ve 3. kole Sam Bird útočil na Mitche Evanse.  Ve třetím kole se vpředu drželi Nick Cassidy a Maxmilian Günther. Oba aktivovali attack mode. Günther se propadl na 3. místo, ve 4. kole se ujal vedení závodu Jean-Eric Vergne. V 5. kole se dostalo do kontaktu několik jezdců Nick Cassidy utrpěl poškození na voze a zajel do boxů pro výměnu předního křídla.

V 7. kole zajel do boxů také Pascal Wehrlein pro výměnu předního křídla, poté co najel zezadu do vozu Jeana-Erica Vergneho. Vergneho  utrpěl poškození zadní části vozu.V 9. kole jsme sledovali souboj mezi Stoffelem Vandoornem a Mitchem Evansem o vedení závodu.   Poté byl lídrem závodu Sam Bird.

Jean-Eric Vergne byl penalizován 5 sec za způsobení kolize s Nickem Cassidym. Max Günther s vozem přeskočil na obrubníku. V 15. kole Mitch Evans aktivoval attack mode a Jean-Eric Vergne se ujal vedení, v 16. kole ho ve vedení vystřídal Mitch Evans a Jean-Eric Vergne se propadl na 4. místo. Oliver Rowland útočil na Antonia Felixe Da Costu . V 17. kole Sam Bird utrpěl defekt pneumatiky a zajel do boxu. Jake Dennis vyjel mimo trať. V 18. kole vyjel na trať Sam Bird. Sledovali jsme jízdu Jean-Eric Vergneho s poškozeným předním křídlem.

Dan Ticktum, ERT Formula E Team, ERT X24, Jake Hughes, NEOM McLaren Formula E Team, e-4ORCE 04, Nyck de Vries, Mahindra Racing, Mahindra M9Electro, and Sergio Sette Camara, ERT Formula E Team, ERT X24, chase the pack at the start

Oliver Rowland, Nissan Formula E Team, Nissan e-4ORCE 04, leads Robin Frijns, Envision Racing, Jaguar I-TYPE 6, Stoffel Vandoorne, DS Penske, DS E-Tense FE23, Sacha Fenestraz, Nissan Formula E Team, Nissan e-4ORCE 04, Lucas di Grassi, ABT CUPRA Formula E Team, M9Electro, Norman Nato, Andretti Global, Porsche 99X Electric Gen3, and the remainder of the field

Antonio Felix da Costa, TAG Heuer Porsche Formula E Team, Porsche 99X Electric Gen3, crosses the line and takes the chequered flag

Závěr závodu

V 26. kole souboje mezi Antoniem Felixem DaCostou a Oliverem Rowlandem. V nájezdu do cílové rovinky zastavil Nick Cassidy. Jake Dennis využil útočného módu a útočil na Jean-Erica Vergneho.

V posledním kole probíhal souboj mezi DaCostou a Rowlandem. V posledním kole vyvěšena žlutá vlajka.

V závodě zvítězil Antonio Felix DaCosta za ním na místě druhém dojel Oliver  Rowland a  jako třetí projel cílem Jake Dennis.

Jean-Eric Vergne se po penalizaci propadl na 8. místo.

Antonio Felix da Costa, TAG Heuer Porsche Formula E Team, 1st position, throws his trophy into the air on the podium
Antonio Felix da Costa, TAG Heuer Porsche Formula E Team, 1st position, celebrates on the podium