Správa železnic vybrala projektanta modernizace úseku mezi Pohledem a Havlíčkovým Brodem. Dokumentaci zpracuje společnost Sagasta, která uspěla s nejnižší nabídkou 95,95 milionu korun. Obnovou projde pět kilometrů dvoukolejné trati včetně zastávky Pohledští Dvořáci.
Zmiňovaný úsek je součástí trati Brno – Havlíčkův Brod – Kolín, která je důležitou odklonovou trasou pro hlavní koridor z jižní Moravy do Prahy přes Českou Třebovou a Pardubice. Díky rekonstrukci se zvýší traťová rychlost, cestující v zastávce Pohledští Dvořáci budou využívat moderní nástupiště s bezbariérovým přístupem.
Projekt zahrnuje obnovu kolejí, mostních objektů, trolejového vedení a zabezpečovacího zařízení. Celý úsek bude navíc připravený na zavedení ETCS.
Celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 1,6 miliardy korun. Stavební práce by měly proběhnout na přelomu tohoto a příštího desetiletí, potrvají dva roky.
zdroj : Správa železnic
