S párou do Oslavan na Čertovský zámek s adventním jarmarkem

Svezte se v sobotu 2. prosince 2023 mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, kde se koná akce Čertovský zámek s adventním jarmarkem, výstavou betlémů v zámecké kapli a samozřejmě s po čertech dobrou zábavou. K jízdence do parního vlaku získáte zdarma vstupenku do Pekla čertovského zámku.

Parním vlakem na Čertovský zámek a adventní jarmark

První prosincovou sobotu se vypravte s dětmi do Oslavan, kde najdete Čertovský zámek s jarmarkem a spoustou atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Do Oslavan se můžete svézt mikulášským parním vlakem.

Soupravu šesti historických osobních vozů – tzv. Rybáků, bufetového vozu s nabídkou občerstvení a služebního vozu poveze parní lokomotiva Skaličák (433.001).

Nostalgický vlak odjíždí 2. prosince z brněnského hlavního nádraží ve 13:12 hod. a do Oslavan s ním přijedete ve 14:04 hod. Na zpáteční jízdu z Oslavan se vydá 18:35 hod. a do Brna hl. n. dorazí v 19:29 hod.

Jízdní řád

Mikulášský parní vlak
tam
stanice příjezd odjezd
Brno hl. n.
13:12
Oslavany
14:04
zpět
stanice příjezd odjezd
Oslavany
18:35
Brno hl. n.
19:29

Jízdenky

Jízdenky do mikulášského parního vlaku se prodávají (do vyprodání stanoveného množství) pouze na brněnském hlavním nádraží na pokladní přepážce č. 17 (pokladna s přístupem do ČD Lounge) od 25. 11. 2023.

Za zpáteční jízdenku (globální cena) Brno hl. n. – Oslavany zaplatíte:

  • dospělý 300 Kč
  • dítě 6 až 15 let 150 Kč
  • dítě do 6 let 75 Kč

Ke každé jízdence cestující obdrží zdarma vstupenku do Pekla čertovského zámku.

Ostatní tarifní ani mimotarifní jízdní výhody neplatí. V parních vlacích je přeprava jízdních kol vyloučena. Kočárky pro spolucestující dítě se přepravují zdarma a jejich přeprava je možná do vyčerpání kapacity.

Program v Oslavanech

  • jarmark na nádvoří zámku – prodej domácí zabijačky, rybí pochoutky, medovina, domácí punč, čaje, perníčky, cukrovinky, cukrová vata, kosmetika, keramika, svícny
  • výstava betlémů – v zámecké kapli od 10:00 hod.
  • návštěva pekla – od 14:00 hod.
  • muzea na zámku – otevřeno od 10 do 18 hod.
  • mikulášská nadílka – v 18 hod., za krátkou básničku dostanou děti od Mikuláše s anděly malý balíček

Změny jízdního řádu, nasazení vozidel a programu akce vyhrazeny.

 

Více informací naleznete ZDE

 

Kalendář parních vlaků 2023