Párou Prahou 2022 – nádherné výhledy na Prahu z Pražského Semmeringu

Svezte se s námi parním vlakem po nejkrásnějších tratích v metropoli. Tuto možnost máte 2.října 2022 a, kdy se konají nostalgické parní jízdy, které jsou oblíbené jak u Pražanů, tak i návštěvníků hlavního města. Ve vlaku je po celou dobu jízdy zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze.

Upozornění – technická závada

 Parní lokomotivu 434.2186 „Čtyřkolák“ postihla náhlá technická závada, která ji bohužel vyřadila z účasti na víkendových jízdách v Praze 😔 A v takto krátkém čase bohužel nebylo možné zajistit ani náhradní parní lokomotivu  Přesto jsme se rozhodli jízdy uskutečnit. V čele vlaků však stane motorový silák – Velký Hektor T458.1190 
Vzniklá situace nás velmi mrzí a omlouváme se za ni
ČD nostalgie

Párou Prahou 2022

Parní vlak pojede po své tradiční okružní trase Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Smíchov. Z pražského smíchovského nádraží zamíří vlak do romantického Prokopského údolí, kterým dojede až do Rudné u Prahy po trati, jíž se přezdívá Hrbatá.

Z Hostivic do stanice Praha-Smíchov projíždí vlak po trase tzv. Buštěhradské dráhy, na které překonává 150 výškových metrů. Pro svůj profil, okolní přírodní scenérie a dva historické viadukty si trať vysloužila označení odvozené podle známé rakouské horské železnice – Pražský Semmering.

Přímo z vlaku můžete obdivovat bájnou vyšehradskou skálu, pankráckou pláň s moderními budovami a při jízdě po železničním mostě přes Vltavu také panorama Pražského hradu a historické Prahy.

Parní vlak odjíždí v z pražského smíchovského nádraží dvakrát – dopolední jízda v 10:12 hod. a odpolední jízda v 14:55 hod. Ve vlaku je po celou dobu zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze.

 

Jízdní řád

tam
stanice příjezd odjezd příjezd odjezd
Praha-Smíchov 10:12 14:55
Hostivice 11:03 11:49 15:58 16:38
Praha-Smíchov 12:39 17:30
změny vyhrazeny

Jízdné

 

  • Základní globální cena: Praha-Smíchov – Praha-Smíchov 340 Kč
  • Snížená globální cena: Praha-Smíchov – Praha-Smíchov 240 Kč

 

Snížená cena platí pro děti od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení.

Nástup do vlaku je možný pouze s předem zakoupenou jízdenkou. Jízdenky koupíte v předprodeji ve všech pokladnách ČD a na e-shopu ČD (předprodej začíná 30 dní před konáním jízdy).

Změna termínu, nasazení vozidel a programu akce je vyhrazena.

 

Více informací naleznete ZDE

 

Kalendář parních vlaků 2022