Párou Posázavím do Týnce nad Sázavou

Zpestřete si velikonoční svátky a vydejte se v neděli 20. dubna na okružní výlet parním vlakem. Svezete se s párou po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský Pacifik. Zpět do Prahy vás povezeme Ladovým krajem přes Čerčany a Senohraby. Ve vlaku bude zařazen historický bufetový vůz s nabídkou občerstvení.

Párou Posázavím s lokomotivou Čtyřkolák

Parní vlak vedený lokomotivou Čtyřkolák (434.2186) odjíždí v 10:04 hod. z nádraží Praha-Vršovice a doveze vás do Týnce nad Sázavou, kde se v prostorách hradu koná tradiční velikonoční akce. Čeká vás malé tržiště, ukázka pletení pomlázek, malování vajíček a dílničky pro děti.

Lokomotiva Čtyřkolák

Výstava hraček a obrazů

Prohlédnout si můžete také výstavu hraček ze soukromé sbírky s názvem Kdo si hraje, nezlobí a výstavu obrazů Městem, krajinou, přírodou, která představí práce členů Volného sdružení Pražských amatérských výtvarníků.

Výstava Sázavěnkov

Ve věži gotického hradu najdete výstavu Sázavěnkov, na níž se přenesete do krajiny plné skřítků a víl inspirované knížkou Pohádky o Sázavěnce, a výstavu se všeříkajícím názvem Střípky z historie Týnecka. A v neposlední řadě je z hradní věže hezká vyhlídka na město a okolí.

Na cestu do Prahy po trase přes Čerčany a Senohraby se vlak vydá z Týnce nad Sázavou ve 14:34 hod.

 

Jízdní řád

Parní vlak
tam
stanice příjezd odjezd
Praha-Vršovice 10:04
Praha-Braník 10:17 10:19
Davle 10:56 11:21
Jílové u Prahy 11:38 11:40
Kamenný Přívoz 11:45 11:46
Krhanice 11:52 11:53
Týnec nad Sázavou 12:00 14:34
Čerčany 14:50 14:52
Senohraby 15:05 15:25
Praha-Uhříněves 15:52 15:58
Praha-Vršovice 16:15

 

Jízdné

Základní globální cena:

  • celý okruh Praha-Vršovice – Praha-Vršovice 550 Kč
  • Praha-Vršovice – Týnec nad Sázavou 450 Kč
  • Týnec nad Sázavou – Praha-Vršovice 350 Kč

Snížená globální cena:

  • celý okruh Praha-Vršovice – Praha-Vršovice 450 Kč
  • Praha-Vršovice – Týnec na Sázavou 350 Kč
  • Týnec nad Sázavou – Praha-Vršovice 250 Kč

Snížená cena platí pro děti od 6 do 15 let. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na samostatné místo k sezení.

Jízdenky na parní vlak koupíte v předprodeji na e-shopu ČD a také ve všech pokladnách ČD.

Změna jízdního řádu, nasazení vozidel a programu je vyhrazena.

Více informací naleznete ZDE

Foto: Cysnews

 

Kalendář parních vlaků 2025