Velikonoce

Párou Posázavím do Týnce nad Sázavou

Vydejte se s námi v neděli 9. dubna 2023 na velikonoční okružní výlet parním vlakem. Projedete se po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský Pacifik. Zpět do Prahy se vrátíte Ladovým krajem přes Čerčany a Senohraby.

Read More

Zázraky přírody poprvé pro Kuře. Benefiční speciál uvede Česká televize na Velikonoční pondělí

Letošní Velikonoce budou již po pětadvacáté patřit sbírce Pomozte dětem. Vůbec poprvé se však letošní benefice spojí s pořadem Zázraky přírody. Hosty moderátorů Maroše Kramára a Vladimíra Kořena budou na Velikonoční pondělí Petr Vacek, Aleš Háma a Michaela Maurerová, hereckou trojici doplní houslový virtuóz Pavel Šporcl. Speciální díl pořadu se symbolickým žlutým kuřetem uvede program […]

Read More

Velikonoční pondělí v Zoo Praha

Na Velikonoční pondělí, 10. dubna, nezmeškejte předání jarně laděných enrichmentových prvků vybraným druhům zvířat.

Read More

Letošní velikonoční prodej ryb na městských sádkách zahajuje sezonní prodej ryb

Městští rybáři v Plzni připravili velikonoční prodej ryb. Na plzeňských městských sádkách je naplánován na Škaredou středu a Zelený čtvrtek od 10 do 17 hodin. Po tuto dobu mohou kupující přijíždět k areálu sádek u rybníka Košináře nejen na kole, ale také autem. Od 13. dubna pak na novou tradici naváže každý čtvrtek od 14 […]

Read More

Zažijte velikonoce na Betlémě v Hlinsku

Velikonoční výstava, která představí tradiční velikonoční obyčeje proběhne v roubených domcích památkové rezervace Betlém Hlinsko od 24. března do 23. dubna 2023.

Read More

Velikonoce v Zoo Ostrava

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je otevřená každý den v roce a bude tomu tak i o nadcházejících velikonočních svátcích, a to od 9 hodin do 19 hodin. O Velikonočním pondělí se její brány otevřou dokonce o hodinu dříve. 

Read More

Posílení dopravy během Velikonoc

V souvislosti s prodlouženým velikonočním víkendem a jednodenními velikonočními prázdninami lze očekávat zvýšenou poptávku po cestování. České dráhy posílí dálkové spoje na páteřních linkách především z hlavního města do regionů o pravidelné posilové vozy.

Read More

Vydejte se párou Prahou do Hostivice

Oslavte letos velikonoční svátky netradičním způsobem, vraťte se v čase a svezte se v sobotu 8. dubna 2023 parním vlakem vedeným lokomotivou 555.0153 . Vlak pojede po okružní trase Praha-Vršovice – Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Vršovice.

Read More

Zámek Hrádek u Nechanic letní sídlo hraběcího rodu Harrachů

Cestou po dálnici z Prahy na Hradec Králové nás upoutala tabule upozorňující na zámek Hrádek u Nechanic. Sjeli jsme z dálnice na odbočce na Nechanice a chvilku jsme bloudili než se nám podařilo dojet do obce Hrádek. Zde se nachází zámek ve stylu tudorské gotiky, který  byl postaven  jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839-1857. Původní plány na stavbu vypracoval hamburský architekt Stamman.

Read More

Velikonoční jízda na Kolínské řepařské drážce

Velikonoční jízdy na Kolínské řepařské drážce se uskuteční  8. – 9. 4. 2023. Vlaky budou taženy parní nebo dieselovou lokomotivou

Read More