Výstava Formule 1® ve Vídni připomíná narozeniny Nikiho Laudy kampaní 1+1

 Zítra, 22. února 2024, by se Niki Lauda dožil 75 let. V novém roce si zároveň připomínáme 50. výročí jeho vstupu do Ferrari a 40 let od posledního titulu mistra světa pro Rakousko. Výstava Formule 1 ve vídeňském METAStadtu je od února místem setkání všech fanoušků a příznivců motoristického sportu, kde jsou k vidění také exponáty trojnásobného mistra světa Formule 1® včetně jeho závodní helmy. Včera výstavu navštívil i syn Nikiho Laudy Mathias a byl nadšený.

Výstava Formule 1 ve Vídni připomíná „Nikiho Nazionale“, neporazitelnou a charismatickou legendu Formule 1®.

U příležitosti narozenin „Niki Nazionale“, zítra, ve čtvrtek 22. února, obdrží prvních 75 návštěvníků vstupenku 1+1 a prvních 20 návštěvníků výstavy také podepsaný bestseller „Heroes of the Rings“ od autora a vydavatele největšího rakouského motoristického portálu formelaustria.at Harryho Miltnera.

„Niki byla vedle Jochena Rindta nejen nejoslnivějším místním jezdcem, ale také jedním z mých mentorů. Proto jsem mu věnoval nejpodrobnější rozhovor ze všech 16 pilotů,“ říká Miltner.

Kniha je k dostání také v prodejně výstavy F1®.

original Renn-Helm Niki Lauda   © Bubu Dujmic

Výstava na ploše více než 3 000 m2 nabízí podmanivou směs dosud nepublikovaného filmového a obrazového materiálu, stejně jako působivé audiovizuální prvky, interaktivní exponáty a historické závodní vozy Grand Prix a vozy Grand Prix™™ z různých období. Sedm místností, speciálně navržených oceňovanými kurátory, umělci a filmaři, poskytuje vypravěčského průvodce historií královské třídy motoristického sportu a poskytuje jedinečný pohled do neobyčejného světa Formule 1®. Výstava, která vznikala několik let, je proto povinnou akcí pro všechny fanoušky a nadšence motoristického sportu.

BesucherInnen in der Ausstellung   © Bubu Dujmic

Otevírací doba: úterý až neděle od 10 hodin a státní svátky

Vstupenky jsou k dostání od 24,90 EUR  na oeticket.com nebo  na pokladně (pouze debetní nebo kreditní kartou)

 

  • Formule 1® – Výstava
  • METAStadt Vídeň
  • Dr. Otto-Neurath-Gasse 3
  • 1220 Vídeň

 

Pro více informací navštivte: f1exhibition.com/Vienna

  • Twitter: @F1Exhibition
  • Facebook: /F1Výstava
  • Instagram: @F1Exhibition

Titulní foto : 1280   Mathias Lauda in der F1®-Ausstellung

F1 Exhibition Vienna se otevírá