TÝM MERCEDES-EQ FORMULA E  položil základy pro 8. závodní sezónu během testování ve Valencii

Tým MERCEDES-EQ FORMULA E   ve čtvrtek ve Valencii úspěšně dokončil oficiální testování pro 8. sezÓnu Mistrovství světa  ABB FIA FORMULA E .

• Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries absolvovali tři dny testování na 3,376 km dlouhé konfiguraci okruhu Ricardo Tormo u Valencie (29. a 30. listopadu, 2. prosince)
  • Tým během tří dnů testování ujel 452 kol (1 526 km) s vozem Mercedes-EQ Silver Arrow 02
  • Po přesunu do Brackley se tým tento týden soustředil na nácvik základních postupů a procesů a na získání co největšího množství závodních zkušeností.
  • Kromě běžné práce na testování absolvovaly týmy v pondělí úvodní zkoušku nového kvalifikačního formátu, ve kterém budou od 8. sezóny probíhat skupinové fáze a přímé souboje. Během této části se tým zaměřil na to, jak se dozvědět více o nejlepším využití pneumatik, o optimalizaci načasování a o seznámení se s procedurami závodního víkendu

Závod byl simulován od začátku do konce v úterý, kdy měli jezdci poprvé k dispozici extra výkon ve scénáři podobném závodu (220 kW místo 200 kW pro závody a 250 kW místo 235 kW v Attack Mode). Vyzkoušeno bylo také „prodloužení času“, které má být zavedeno v sezóně 8 a díky němuž se závody mohou prodloužit až o 10 minut v případě safety caru nebo pod dvěma žlutými vlajkami.

S8_Valencia_Test, Tuesday, 30th November 2021 – LAT Images

S8_Valencia_Test, Thursday, 2nd December 2021 – LAT Images

NYCK DE VRIES

„Byl to skvělý  testovací týden  pokud jde o nás; obecně velmi pozitivní. Myslím, že to byl náš nejlepší test ve Valencii od doby, kdy jsme spolu začali pracovat. Přesun z Německa do Anglie si vyžádal řadu změn a řadu nových tváří v týmu, ale všechno šlo opravdu dobře. Na testy jsme byli dobře připraveni a byli jsme schopni zvládnout náš celý program během všech tří dnů. Jsem velmi spokojený s tím, jak to všechno proběhlo. Tento týden nebyl o výkonu, takže testovací časy nebyly nijak zvlášť reprezentativní, ale zdálo se, že jsme konkurenceschopní  za všech podmínek a scénářů. S testy jsem spokojený.“

S8_Valencia_Test, Wednesday, 1st December 2021 – LAT Images

STOFFEL VANDOORNE

„Test dopadl velmi dobře. Dokonce bych si troufl říci,, že to byl nejlepší test od doby, kdy jsem poprvé vstoupil do Formule E a tohoto týmu. Je zřejmé, že to přichází se zkušenostmi a přípravami provedenými před testy, ale byli jsme schopni projít plánovaným programem bez jakýchkoli problémů. Nejdůležitější pro nás bylo, že jsme si mohli procvičit postupy a procesy v týmu, protože náš přesun do Brackley znamenal mnoho změn se spoustou nových lidí, nové systémy, nové softwarové nástroje a spoustu dalších nových věcí, které musíme se s tím jako tým vypořádat – a na to jsme se během tohoto týdne testování zaměřili.“

IAN JAMES, TEAM PRINCIPAL

„Tento týdenní test ve Valencii jsme mohli dokončit bez problémů a podařilo se nám tak úspěšně pokračovat v přípravách na 8. sezónu. Celkově vzato můžeme být velmi spokojeni s naším pokrokem, zvláště s ohledem na změny, které jsme provedli od konce sezóny 7. Oba piloti se ve voze cítili dobře a byli jsme schopni položit pevné základy, na kterých jsme mohli stavět pro sezónu 8. Zároveň však víme, že záleží na detailech a budeme tvrdě pracovat, abychom na základě našich zjištění zavedli všechny potřebné postupy a procesy, k přenesení dynamiky ze 7. sezóny do 8. sezóny.“

NICK CHESTER, TECHNICKÝ ŘEDITEL

„Celkově byl tento testovací týden pozitivní. Dokončili jsme všechna kola, která jsme měli naplánováno v rámci našeho programu. Počasí nám přálo a nebylo mnoho červených vlajek. Každý den jsme absolvovali celý náš program a auto jelo dobře. Během toho jsme se hodně naučili, ale je tu jedna nebo dvě věci, na které se nyní chceme před Diriyah znovu zaměřit. Spolehlivost a výkon jdou povzbudivé. Zároveň musíme mít na paměti, že Circuit Ricardo Tormo není typickou tratí Formule E. Použili jsme stejné uspořádání okruhu jako při posledním závodním víkendu zde ve Valencii, ale energetické požadavky jsou jiné než v jiných závodech. Také povrch trati je zde na uzavřeném okruhu mnohem hladší než na městských tratích, po kterých obvykle jezdíme. Nicméně testování bylo dobré z hlediska učení a my jsme mohli odškrtnout některé položky z našeho testovacího seznamu.“

Po dokončení zimních testů se tým nyní vrátí do továren v Brackley a Brixworthu, aby se připravil na zahájení sezóny ABB FIA Mistrovství světa Formule E v Diriyah, které je naplánováno na 28. a 29. ledna 2022.

Zdroj: Mercedes-EQ Formula E Team