ŠKODA AUTO se zúčastní největší přehlídky čisté mobility, 4. ročník e-SALONu otevře své brány 10. listopadu

  • Nejvýznamnější výstava elektromobilů a vozů na alternativní pohony opět v pražských Letňanech,
  • ŠKODA AUTO na ní bude velmi viditelně zastoupena 
  • 7 divů elektromobility: prezentace modelové řady ENYAQ iV a navazujících služeb pro
    retailové i fleetové zákazníky

  •  Výstavní premiéra konceptu VISION 7S aneb pohled na elektromobil budoucnosti, který
    prezentuje nový designový jazyk značky ŠKODA


Historicky nejbohatší účast ekologické mobility v podobě elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků nabídne v pořadí už 4. ročník úspěšného veletrhu eSALON. Uskuteční se ve dnech 10. 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech a svůj stánek s podtitulem 7 divů elektromobility zde bude mít i ŠKODA AUTO.


Nejnovější vozy s alternativními pohony obsadí moderní haly 3 a 4, v hale 2 se budou prezentovat exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a elektrotechnologické firmy. Hala 8 je rezervována pro testovací jízdy, které již neodmyslitelně patří ke konceptu eSALONu. Kromě národních premiér elektromobilů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic,dodavatelů energií i výrobců manipulační a komunální techniky. Výstava, kterou společně pořádají firma ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 10. 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Úvodní den tradičně patří médiím a odborníkům, pro veřejnost bude akce zpřístupněna od 11. listopadu.


ŠKODA AUTO ukáže průřez modelovou řadou ENYAQ iV


Největší česká automobilka ŠKODA samozřejmě nebude na eSALONu chybět a na svém stánku ukáže nejen elektromobily, ale také navazující služby a širší pohled na téma udržitelnosti. Počítá se s 6 exponáty modelové řady ENYAQ iV v obou karosářských variantách včetně provedení Sportline a RS. Jejich dojezd přesahuje 530 km (v závislosti na konkrétní verzi) a nabití na 80 % trvá jen lehce přes půl hodiny. Kromě domácího nabíjení lze využít některého z více než 3600 veřejných dobíjecích bodů, jejichž počet stále roste. Pro soukromé uživatele vytvořila ŠKODA AUTO platformu Powerpass, díky níž se dá s jednou kartou nabíjet u více než 330 000 dobíjecích stanic po celé Evropské unii. Firemní zákazníci zase ocení výhody sdílené platformy Chargee.


Nové elektrické modely a více než 70% podíl elektrifikovaných vozů v Evropě

Hvězdou expozice značky ŠKODA je studie VISION 7S, která bude právě při této příležitosti poprvé veřejně vystavena. Sedmimístný elektromobil spočívající na modulární platformě MEB odhaluje zcela nový designový jazyk, který se pro budoucí vozy ŠKODA stane charakteristickým. ŠKODA VISION 7S má baterii o kapacitě 89 kWh, která v režimu WLTP poskytne dojezd přes 600 kilometrů na jedno nabití. Samotné nabíjení může být také velmi rychlé, jelikož maximální podporovaný nabíjecí výkon činí 200 kW. Mladoboleslavská automobilka plánuje do roku 2026 uvést celkem 3 nové plně elektrické modely: kromě sedmimístného rodinného vozu vycházejícího z konceptu VISION 7S půjde o kompaktní SUV a malý městský elektromobil. Do roku 2030 pak chce automobilka v souladu se svou strategií NEXT LEVEL ŠKODA Strategy 2030 dosáhnout více než 70% podílu čistě elektrických modelů na celoevropských prodejích.