První galavečer KSW v České republice na Nova Action a Voyo

 Největší evropská MMA organizace KSW míří do České republiky. Galavečer KSW 79 se uskuteční 25. února v Home Credit Areně v Liberci. Přímý přenos odvysílá Nova Action a Voyo. Součástí přenosu bude studio s hosty přímo z místa, exkluzivní rozhovory s bojovníky a mnoho dalšího.

 

„Pokračujeme v posilování sportovního obsahu na Nova Action. Po mistrovství světa v Kataru a Rally Dakar je KSW v Liberci ideální příležitostí nabídnout na volně dostupném kanálu top událost z dalšího sportovního odvětví,“ říká Dušan Mendel, šéfredaktor sportu TV Nova. Přímý přenos odvysílá i Voyo, které předchozí galavečery KSW nabízelo exkluzivně. „Kdykoliv se v KSW objevilo české jméno, sledovanost byla rázem výrazně vyšší. O galavečer z Liberce očekáváme rekordní zájem, proto chceme přenos udělat co nejdostupnější,“ dodává Mendel.

Galavečeru budou dominovat zápasy v těžké váze.

Premiérově se v KSW představí Viktor Pešta, soupeřem mu bude Daniel Omielańczuk, který kontroverzně porazil Michala Martínka na KSW 75 v říjnu 2022. Martínek měl v Liberci také zápasit, kvůli zranění ale nakonec nenastoupí. O česká jména na fight kartě nebude nouze, potvrzená je účast Petry Částkové, Dominika Humburgera a Frederica Komuenhy. V hlavním zápase se představí šampion těžké váhy Phil De Fries, který se pokusí o osmou obhajobu titulu – jeho vyzyvatelem bude Američan Todd Duffee, který v roce 2012 dokázal De Friese porazit na půdě UFC. V souboji kickboxerů a dalších těžkých vah na sebe narazí Arek Wrzosek a Slovák Tomáš Možný, druhým zástupcem slovenské MMA scény bude Matyas Viszlay, který se utká s Komuenhou. Včera KSW oznámila další české jméno, bývalý boxer David Hošek se utká se Švédem Andreasem Gustaffsonem.

KSW plánuje před akcí uspořádat v Praze den pro média s vybranými hvězdami organizace a bojovníky, kteří se představí na galavečeru v Liberci. Datum a další konkrétní informace by měla organizace oznámit v následujících dnech.