Přindiš se stal králem mistrovství Evropy, zlato slaví i Minařík Kudějová

Čeští vodní slalomáři ovládli premiéru extrémního slalomu na mistrovství Evropy. V italské Ivrei zvítězili Kateřina Minařík Kudějová a Vít Přindiš, který tak získal zlato i ve své třetí disciplíně na šampionátu. Ten Češi opouští se sedmi medailemi jako jeho nejúspěšnější výprava.

 

Extrémní slalom, ve kterém se za tři roky v Paříži pojede poprvé o olympijské medaile, je vodáckou obdobou skikrosu nebo snowboardcrossu. Nejlepších 16 závodníků kvalifikace postoupí do vyřazovacích jízd, ve kterých jdou dál vždy dva nejrychlejší, až se ve finále utkají o medaile. Na trati není nouze o karamboly a napínavé momenty.

 

Minařík Kudějová vyhrála, přestože v extrémním slalomu startovala poprvé v kariéře. „Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ani jsem se na něm nikdy nebyla podívat. Do každé jízdy jsem nastupovala vystresovaná a bála jsem se, co přijde,“ přiznala po slavnostním vyhlášení, na kterém vedle ní stála bronzová Veronika Vojtová.

Přindiš má tři zlata ze tří závodů

 

To je úplný nesmysl,“ smál se Vít Přindiš své bilanci tří startů a tří zlatých medailí. „Nic jsem od toho nečekal, říkal jsem si, že to prostě zkusím narvat a uvidím, jak to půjde. Jsem strašně šťastný,“ doplnil trojnásobný evropský šampion.

 

Do finále se probojoval i Vavřinec Hradilek, který nakonec obsadil čtvrté místo. Čeští vodní slalomáři získali na evropském šampionátu celkem sedm medailí: čtyři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Suverénně tak ovládli pořadí národů.

 

Zdroj: Český vodní slalom a sjezd

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz