Měsíc do startu Světového poháru. V Troji budou dohlížet dva covid manažeři

Už jen měsíc zůstává do startu prvního z letošní série Světových poháru ve vodním slalomu, který bude hostit Praha-Troja (11.–13. června). Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia, a také čerstvý trojnásobný mistr Evropy na kajaku Vít Přindiš. O bezpečnost a dodržování protiepidemických opatření se bude i letos starat covid manažer Filip Jančar spolu s covid manažerem mezinárodní kanoistické federace (ICF).

Úspěšné mistrovství Evropy ve vodním slalomu v italské Ivrei ukázalo, že i letos jsou čeští závodníci ve skvělé formě, kterou chtějí prodat i na mezinárodní úrovni. O konkrétním složení reprezentačního týmu se ale rozhodne teprve v následujících víkendových kláních v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ 2021 na Trnávce a v Praze-Troji. Už teď je ale jisté, že se na trojské slalomové dráze představí kromě olympioniků, kteří mají účast v reprezentačním týmu zajištěnou, také čerstvý mistr Evropy kajakář Vít Přindiš.

„Je skvělé, že Světový pohár letos odstartuje právě v Troji, protože doma se nám jezdí úplně nejlíp. Věřím, že po neskutečném mistrovství Evropy se nám podaří formu prodat i na domácí vodě. Už se na to moc těším,“ říká Přindiš.

Organizace letošního závodu je podobně jako loňské mistrovství Evropy výrazně zasažena „koronavirovými“ opatřeními. Ty se projeví nejen na nepřítomnosti diváků v areálu, ale také na celkovém rozpočtu akce. Ten je letos výrazně hubenější než v předešlých letech.

„I přes postupné rozvolňování v České republice a povolení omezeného počtu diváků na venkovních akcích musíme naplňovat také COVID protokol ICF, který striktně vyžaduje oddělení závodníků od diváků. To se nám v tak specifickém prostředí, jakým je trojská slalomová dráha a celý vodácký areál, i přes velkou vůli nepodaří naplnit. Proto se budeme muset bez fanoušků obejít už druhý rok,“ popisuje ředitel Organizačního výboru SP 2021 Jiří Rohan.

Povinné testování všech

Velké náklady představuje povinné testování všech účastníků akce, které ještě loni nebylo vyžadováno. „V areálu se může pohybovat maximálně 1000 osob, které se ale musí před vstupem prokázat negativním výsledkem RT-PCR testu. Dále se budou všichni závodníci, doprovod a organizátoři v průběhu týdne testovat antigenním testem, což jsou všechno náklady navíc“, dodává Rohan. Bezpečnost a dodržování protiepidemických opatření bude mít i letos na starost tzv. covid manažer Filip Jančar. Sám je bývalým závodníkem a zná specifika areálu i potřebná opatření pro snížení možného rizika nákazy.

„V podstatě mám na starosti všechna zdravotně-hygienická opatření, testování, dezinfekci, dezinfekční brány u vstupu a dodržování všech stanovených opatření. Spolupracujeme s firmou Weroservis, která nám v tomto směru pomáhá zabezpečit potřebné vybavení a provádí odbornou dezinfekci areálu a jeho zařízení. Oproti loňsku nám přibylo testování, kdy už u vstupu do areálu budeme vyžadovat potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu, vyplněný selfreporting formulář a budeme vstupujícím kontrolovat teplotu. V letošním roce tak budeme mít jen jednu vstupní bránu,“ popisuje Jančar.

Zdroj: slalomtroja.cz

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz