Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost v nových prostorách – Fakultní nemocnice Ostrava

Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dorost poskytuje v nezbytném rozsahu ambulantní péči pacientům dětského věku v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění, vzniklých v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení.

LPS poskytuje základní vyšetření a ošetření, v indikovaných případech zprostředkuje specializovanou péči v nemocnici.

Na LPS jsou ošetřeny případy akutního zhoršení zdraví, které nesnesou odkladu do doby ordinačních hodin praktických lékařů a kdy není ohrožen život nebo není jiný důvod přivolat zdravotnickou záchrannou službu. V případě výskytu infekčních onemocnění zajišťuje LPS i základní protiepidemická opatření v nezbytném rozsahu.

Na rozdíl od zdravotnické záchranné služby poskytuje LPS zdravotní péči v případech, které pacienta neohrožují na životě a nevyžadují proto neodkladný zásah zdravotnické záchranné služby. V případě, že se u pacienta jedná o závažný zdravotní stav, zasahuje na přivolání zdravotnická záchranná služba.

LPS není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

Za ošetření se platí regulační poplatek 90 korun. Platit je možné hotově i kartou na Informacích u vstupu do Polikliniky.

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost

Budova A

 

logo FNO